Łukasz Szewczyk08.03.2017 (17:53)10 komentarzy

"Dancing with the Stars. Taniec z Gwiazdami" z napisami dla niesłyszących

Telewizja Polsat zapewni osobom niesłyszącym możliwość pełnego kibicowania Iwonie Cichosz w programie "Dancing with the Stars. Taniec z Gwiazdami".
"Dancing with the Stars VII"
Iwona Cichosz, Miss Świata Osób Niesłyszących 2016 roku jest jedną z bohaterek najnowszej edycji "Dancing with the Stars. Taniec z Gwiazdami" emitowanego co piątek w Polsacie.
- Iwona stała się symbolem przezwyciężania największych i najpotężniejszych barier, a także przykładem dla całego środowiska osób Niesłyszących w Polsce. Aby umożliwić jej fanom, w tym wszystkim niesłyszącym możliwość pełnego udziału w oglądaniu i emocjonowaniu się jej występami, Telewizja Polsat jako pierwsza w Polsce zdecydowała się wprowadzić napisy w audycji rozrywkowej "na żywo" - powiedziała Nina Terentiew, Członek Zarządu i Dyrektor ds. Programowych Telewizji Polsat.

Zostały już przeprowadzone testy techniczne tego rozwiązania, a także przekazane dodatkowe środki finansowe w celu pokrycia wyższych kosztów wynikających z wprowadzenia napisów do audycji "na żywo". Jest to wyjątkowa sytuacja i odpowiedź na - między innymi - prośbę Stowarzyszenia Przyjaciół Integracji.

- Telewizja Polsat zdecydowała się na ten krok i traktuje to jako element realizacji misji publicznej. Żadna telewizja w Polsce nie wprowadziła wcześniej napisów do audycji rozrywkowej realizowanej "na żywo". Dla nas, jako stacji komercyjnej jest to bez wątpienia powód do dumy, że jesteśmy pionierem i liderem tego typu rozwiązań w Polsce - powiedział Mirosław Błaszczyk, Prezes Zarządu Telewizji Polsat.

Telewizja Polsat podejmuje wiele działań w celu umożliwienia osobom z dysfunkcją wzroku i słuchu dostępu do naszych programów. Między innymi jako jedyni w Polsce i pierwsi w Europie nadajemy kanał ogólnokrajowy w ramach telewizji naziemnej Super Polsat, w którym zdecydowana większość ramówki jest dostosowana do odbioru przez osoby z dysfunkcją narządów wzroku i słuchu.

Aby w najbliższy piątek móc oglądać program "Dancing with the Stars. Taniec z Gwiazdami" z napisami, wybierz odpowiedni przycisk na pilocie lub stronę 778 Gazety Tv Polsat. Rozwiązanie zostało przygotowane w ostatnich dniach przy współpracy z zespołem Dostępni.eu. Napisy powstaną z wykorzystaniem najnowocześniejszego oprogramowania do rozpoznawania mowy.

Komentarze (1 - 10 z 10)

Treść komentarza może zawierać obraźliwe słowa - kliknij by wyświetlić.
pierdol się szewczyk, tani najemniku jebany
 5  
Tego starego odgrzewanego kotleta po raz enty ludzie mają dość to pokazały wyniki pierwszego odcinka ha ha
 0  
TVP kiedyś nie miała napisów na audycjach live w telegazecie? Więc nie są pierwsi...
 2  
Ja sobie tego nie wyobrażam. Ma to być mniej więcej tak "dwa kroki do przodu, trzy w lewo, obrót", a muzyka będzie w napisach wyglądała tak "lalala lala bumcyk bum".
 2  
Bardzo dobra decyzja włodarzy polsatu. Napisy w tego typu programach nie były standardem. Teraz polsat przełamuje bariery za co należy się solidna pochwała.
 2  
noo smieszne by to wyglądało w muzyce
 0  
To jest zdecydowanie mój najbardziej ulubiony program w tv. Muzyka jest klasa, taniec jest na dobrym wysokim poziomie, jury jest świetne. I tak można by jeszcze długo wymieniać. Uwielbiam Taniec z gwiazdami, odkąd tylko pojawił się w Polsacie.
 1  
Ależ się czepiacie - chciałabym Was postawić na miejscu ludzi, którzy nie słyszą, może wtedy zrozumiecie o co tak naprawdę w tym wszystkim chodzi, jak postawicie się w ich sytuacji.
Polsat podjął się dobrego zadania i niech tak trzyma.
 0  
Czyli Polsat ładnie się odnalazł. Były kontrowersje, część widzów została pominiętych, ale wszystko zostało opanowane i teraz już nikt nie może się przyczepić. Brawo dla Polsatu, jest za co pochwalić.
 0  
Fajna sprawa i myślę, że to nie koniec i polsat podejmie decyzję o uzupełnienia np. napisami czy audiodeskrypcją także inne programy. Świetne otwarcie się na widzów.
 0