Łukasz Szewczyk09.03.2017 (10:55)7 komentarzy

Kanały NBCUniversal z nowym dyrektorem dystrybucji

NBCUniversal International Networks (NBCUIN), właściciel kanałów 13 Ulica, Sci-fi, E! Entertainment Television i Universal Channel, powołało Agnieszkę Somerville na stanowisko Director of Affiliate Sales, Poland. Działania w zakresie dystrybucji kanałów NBCUIN na terenie Polski będzie prowadziła agencja PrOgram Sp. z o.o..
Kanały NBCUniversal z nowym dyrektorem dystrybucji
Do zadań Somerville będzie należało koordynowanie wszystkich działań dystrybucyjnych związanych z portfolio kanałów NBCUIN w Polsce, zarządzanie współpracą z kluczowymi klientami i rozwój firmy w zakresie new business. Dyrektor dystrybucji będzie pracowała w centrali firmy w Londynie i raportowała bezpośrednio do Jo Sherlock, Vice President Affiliate Sales, UK & Emerging Markets.
Agnieszka Somerville posiada ponad 16-letnie doświadczenie w sektorze mediów i dystrybucji. Ostatnio pracowała w Lebara Play, gdzie pełniła funkcję Head of Content Acquisition i kierowała strategią kontentową serwisu OTT, udostępniającego ponad 200 kanałów na terenie Europy i Australii. W swojej dotychczasowej karierze obejmowała przede wszystkim stanowiska związane z zarządzaniem sprzedażą i marketingiem. Pracowała m.in. dla takich firm, jak: AMC Networks International, Chellozone & Chello Central Europe, DMC i Wizja TV.

Działania w zakresie dystrybucji kanałów NBCUIN na terenie Polski będą prowadzone przez agencję PrOgram Sp. z o.o.. Agencja posiada ponad 15-letnie doświadczenie we wsparciu międzynarodowych marek telewizyjnych na polskim rynku. PrOgram jest częścią Grupy Kapitałowej 4FUN Media S.A. działającej na rynku telewizyjnym i mediów cyfrowych. Grupa jest producentem programów i treści video przystosowanych do dystrybucji w stacjach telewizyjnych, telefonach komórkowych, internecie i na platformach IPTV. Jest również liderem polskiego rynku zewnętrznej komunikacji cyfrowej (DOOH). Zespół agencji będzie raportował bezpośrednio do Agnieszki Somerville.

Komentarze (1 - 7 z 7)

Może teraz kanały te wrócą do UPC :)
 1  
Oby oby ......po w UPC cieniutko :(
 2  
Oby ta Pani Dyrektor wreszcie pomyślała by ponownie kanału z portfolio Universal wprowadzić do UPC bo tylko ten operator notabene NAJWIĘKSZY W POLSCE jest bez tych kanałów...
 1  
Problem jest głębszy niż myślicie. Całe Liberty Global ma problem z NBCUniversal i wszyscy operatorzy należący do Liberty Global wywalili ich kanały, nie tylko w Polsce. Także nie tylko NAJWIĘKSZY operator w PL nie ma tych kanałów, ale i najwięksi gracze innych rynków. Co za tym idzie kanały Universalu mają słabą dostępność, a klienci operatorów podległych Liberty Global są wściekli że nie mogą oglądać tych było nie było niezłych kanałów. A więc na dogadaniu powinno zależeć obu stronom aby to zmienić.
 2  
A ja liczę nie tylko na powrót 13Ulicy, Universal Ch., E! do UPC ale przede wszystkim liczę na kanał SCI-FI bo tego nie mieli nigdy, a tego zawsze najbardziej mi brakowało!
 4  
Ja tam oglądam wszystkie 3 kanały na Cyfrowym Polsacie ;) A z UPC zostawiłam sobie tylko internet.
 2  
Właściwie 4, ale E! nigdy mnie specjalnie nie pociągało.
 0