Łukasz Szewczyk09.03.2017 (16:22)22 komentarze

Cyfrowy Polsat: Proponowana ustawa medialna narusza prawa obywateli

Projekt nowej ustawmy medialnej wprowadza zmiany niezgodne z zasadą konstytucyjnej równości obywateli wobec prawa, a ujawnienie chronionych danych osobowych klientów płatnej telewizji za naruszającą ich prawa konsumenckie i osobiste - twierdzi Cyfrowy Polsat
Cyfrowy Polsat
Cyfrowy Polsat w przesłanym do mediów oświadczeniu wyjaśnia, że od wielu lat wspiera ideę finansowania mediów publicznych z opłat abonamentowych uiszczanych przez wszystkie podmioty wymienione w obecnie obowiązującej ustawie o opłatach abonamentowych przy jednoczesnym wyeliminowaniu reklamy jako źródła przychodu mediów publicznych.
"Media publiczne powinny być więc finansowane wyłącznie z opłat abonamentowych uiszczanych przez wszystkich odbiorców radia i telewizji, tak aby realizowały one jedynie cele związane z misją publiczną. Odpowiednie bazy danych, które mogą być podstawą do powszechności płacenia abonamentu, są w posiadaniu organów państwa. Natomiast projekt przedstawiony przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego nie wspiera powszechności płacenia abonamentu, gdyż wprowadza rozwiązanie, które traktuje obywateli w sposób wybiórczy i ma dotyczyć tylko części społeczeństwa"

Dotychczasowa niemoc instytucji zobowiązanych do poboru abonamentu ma zostać zastąpiona nakazem przekazania przez dystrybutorów płatnej telewizji danych osobowych swoich klientów Poczcie Polskie. Uznajemy taką propozycję zmian legislacyjnych za niezgodną z zasadą konstytucyjnej równości obywateli wobec prawa, a ujawnienie chronionych danych osobowych klientów płatnej telewizji za naruszającą ich prawa konsumenckie i osobiste.

Osiągnięcie konsensusu rynkowego w sprawie przyjęcia rozwiązań nowej ustawy abonamentowej uważamy za stosunkowo proste, pod warunkiem stosowania tych samych reguł wobec wszystkich obywateli, bez rozróżniania, czy są klientami sieci kablowych, platform satelitarnych, platform internetowych czy też naziemnej telewizji cyfrowej" - czytamy w oświadczeniu Cyfrowego Polsatu.

Komentarze (1 - 10 z 22)

Co na to nc+ ???
DonKapustoZasmarzonelli 9.03.2017 (16:44:25)
 20  
Podobnie zaraz napiszą
 7  
tvp i upolityczniony indoktryna jak mozna cos takiego finasowac
 15  
pokręciło się w czaszkach pisdolandii. I jeszcze ich wróg numer jeden Donald Tusk wygrał.
 22  
A Polsat najbardziej trzesie porami bo sie boja ze jak ktos zabuli za RTV to zapłaci im za żałosne PPV...
 14  
Spokojnie, po to Pisuary przejęły trybunał konstytucyjny, żeby teraz między innymi udowodnić Polsatowi, że nie ma racji i wszystko jest zgodne z konstytucją.
 5  
Brawo Polsat!!! Macie jaja przeciwstawiając się pisowskiej bolszewii. !!! Oby inne podmioty sat/kabel dołączyły szybko do was wyrażając sprzeciw przeciw jawnie niekonstytucyjnej pisowskiej aberracji legislacyjnej.
 13  
Brawo CP!
na pohybel kaczystowskim gnidom z TVPiS!!!
 1  
To TVN24 w południe podawał a ty z TVPiS dezINFO dopiero teraz sie dowiedziałeś?
 8  
@POgromca KODfidentow Panie kolego gdybyś umiał liczyć to byś zobaczył, że opozycja ma więcej procent poparcia niż twój ukochany pisuar
 1