Łukasz Szewczyk17.03.2017 (14:29)29 komentarzy

Rusza nowy kanał - Golf Channel Polska HD. Transmisje PGA Tour

Na rynku debiutuje nowy kanał sportowo-lifestylowy - Golf Channel Polska. Program skierowany jest do fanów sportu i rozrywki. W ramówce oprócz transmisji (m.in. z PGA Tour) znajdą się programy rozrywkowe, szkoleniowe oraz informacyjne. Kanał będzie nadawał po polsku i w jakości HD.
Golf Channel Polska to całodobowy, sportowo-lifestylowy kanał TV tworzony na licencji NBC Universal oraz PGA TOUR. Stacja będzie oferowała widzom dużo rozrywki i wszechstronnych informacji na temat tej olimpijskiej dyscypliny sportu. To także jedyny w Polsce kanał, który prezentuje transmisje z najbardziej prestiżowej serii turniejów golfowych - PGA TOUR.
Cieszę się, że dzięki Golf Channel Polska również polscy telewidzowie zobaczą jak atrakcyjny może być golf na najwyższym światowym poziomie. Golf to jednak nie tylko pasjonujące rozgrywki zawodowców, ale przede wszystkim świetny sposób na aktywne spędzanie czasu z rodziną i z przyjaciółmi. Start Golf Channel Polska doskonale wpisuje się w zdrowy tryb życia rosnącej liczby Polaków. Golf to niesamowita sceneria i przyroda, nieustannie zmieniające się warunki pogodowe, a jeżeli dodamy do tego kilkadziesiąt kamer telewizyjnych, świetnych komentatorów, m.in. Jacka Persona, i zaawansowaną grafikę, emocjonalne reakcje zawodników i żywiołowy doping nawet 100-200 tysięcy kibiców na największych światowych turniejach, to mamy gotową receptę na super telewizję dla wszystkich - mówi Marek Sowa, współzałożyciel i przewodniczący rady nadzorczej Golf Channel Polska.

Golf Channel Polska HD nadawanie rozpocznie w południe 18 marca 2017 roku Program nadawany będzie w jakości HD, przez całą dobę, z polskim komentarzem najlepszych rodzimych sprawozdawców sportowych, będących również prywatnie prawdziwymi pasjonatami golfa.

- Golf Channel Polska to wielka szansa na rozwój tej olimpijskiej dyscypliny w naszym kraju, poprzez unikatowe połączenie najwyższej dawki emocji sportowych z wieloma programami szkoleniowymi, lifestylowymi i rozrywkowymi. Pokażemy, że każdy może być fanem golfa. Ponad 60 milionów osób na świecie już gra w golfa, w tym największe gwiazdy sportu, m.in. piłki nożnej, tenisa czy koszykówki. Wszystko to pokażemy w Golf Channel Polska - dodaje Katarzyna Terej, prezes zarządu i współzałożycielka kanału.

Golf Channel Polska
Golf Channel Polska
Ramówkę Golf Channel Polska tworzą trzy główne bloki tematyczne:

Sport i transmisje na żywo
Golf Channel Polska transmituje na żywo z polskim komentarzem PGA TOUR - najbardziej prestiżową serię turniejów golfowych na świecie. Realizacja w jakości HD, z wykorzystaniem najnowszych technologii jak np.: graficzne śledzenie lotu piłki, na nowo definiuje obraz golfa. Niewiarygodne uderzenia zawodowców, napięcie i tempo współczesnego, atletycznego światowego golfa, a wszystko z polskim komentarzem. Po raz pierwszy widzowie w Polsce mają możliwość dołączenia do milionów entuzjastów golfa na świecie i co tydzień śledzić wydarzenia w najważniejszej golfowej lidze, włącznie z finałem FedEx Cup, z nagrodą 10 milionów USD dla zwycięzcy.

Lifestyle, rozrywka i programy informacyjne
Golf Channel Polska to także serie programów rozrywkowych i informacyjnych związanych z golfem. Zobaczymy gwiazdy świata sportu, kultury, a nawet polityki, często w nietypowych dla siebie sytuacjach i poza strefą psychicznego komfortu. Hank Haney (były trener Tigera Woodsa) uczy grać w golfa m.in. najbardziej utytułowanego olimpijczyka - mistrza pływania Michaela Phelpsa i jednego z najlepszych zawodników ligi NBA Charlesa Barkleya. "Niegrzeczny chłopiec" świata golfa - charyzmatyczny i bezpośredni David Feherty rozmawia z najlepszymi golfistami świata, ale również z Donaldem Trumpem, Samuelem L. Jacksonem oraz wieloma innymi politykami i gwiazdami showbiznesu. Codzienne wiadomości i komentarze ze świata golfa dostarczają programy "Morning Drive" i "Golf Central". Dodatkowo: wywiady, najzabawniejsze sytuacje, najlepsze i najgorsze zagrania tygodnia, prywatne sylwetki zawodników, analizy turnieju - wszystko, co dotyczy PGA TOUR - w programie "Tydzień z PGA TOUR".

Nauka gry w golfa i fitness
Na jedno dobre uderzenie golfowe, składa się wiele drobnych elementów. To one odróżniają wielkich mistrzów od amatorów. "Golf Channel Academy" umożliwia analizę nawet najdrobniejszych błędów i przekazuje cenną wiedzę najlepszych golfistów i trenerów w historii tego sportu. Michael Breed zaraża widzów swoją energią i entuzjazmem w programie "Golf Fix", podczas gdy Martin Hall spokojnie analizuje często popełniane błędy, po czym tłumaczy najlepszy sposób poradzenia sobie z nimi w cyklu "Szkoła Golfa". Podczas "Lekcji Golfa" widzowie wybierają się na pole, gdzie najlepsi gracze w golfa pokazują swoje techniki oraz dzielą się taktyką i sposobem myślenia niezbędnym w konkretnych sytuacjach napotkanych w czasie gry. W programie "Bądź w formie" czołowi zawodnicy m.in. Adam Scott, przedstawiają jak dbać o kondycję i przygotować się do najbardziej wymagających uderzeń na polu.


Jak dobierać?
Od momentu startu kanał Golf Channel Polska dostępny będzie w ofercie największej w Polsce platformy satelitarnej Cyfrowy Polsat (na pozycji numer 20, w pakiecie sportowym). Wkrótce kanał dostępny będzie także w ofertach sieci kablowych w całej Polsce.

Aktualne informacje i pełna oferta programowa kanału dostępna będzie na stronie www.golfchannel.pl oraz w mediach społecznościowych. Partnerem technologicznym odpowiedzialnym operacyjnie za emisję kanału oraz transmisje programów na żywo jest firma Frame by Frame. Brokerem reklamowym jest Polsat Media.

Komentarze (1 - 10 z 29)

To C+ ma nową groźną konkurencje :-)
 17  
No i masz!!!

Ekskluzywny kontent Canal+ (golf) trafia do konkurencji... przez całą dobę, w jakości HD i bez drogiego abonamentu.

Można? Można! I nie trzeba udawać "premium" :)
 19  
Cieszę się z tego, że będzie taki kanał. Golf jak i tenis ziemny to fajny i ciekawy sport. Nie każdy musi lubi piłkę nożną ;)
 14  
Golf to może i jest fajny jak się gra, ale oglądać w tv?... szkoda czasu i prądu. Dziwne że taki kanał wchodzi do kraju gdzie zainteresowanie jest znikome.
 12  
Wreszcie jakiś konkretny kanał. Pewnie będzie z dopłatą jak eleveny.
 5  
Ciekawe czy będzie w UPC. Jeśli tak to spece pewnie dadzą go do drogiego pakietu z pornosami tak jak kanał o żaglówkach i grach video. Zapewne golf pasuje wg nich także pasuje tam idealnie...
 4  
Wreszcie jakiś konkretny kanał. Pewnie będzie z dopłatą jak eleveny.
Trafi do pakietu sport
 8  
to ma być kanał sportowy??????????!!!!!!!!!!!!!!
 11  
Super! Nareszcie coś innego niż piłka i skoki narciarskie :)
 10  
polszmat najlepsza tv w Polsce obok ligi chinskiej bedzie mozna obejzec 24 h golfa
 21