Łukasz Szewczyk17.03.2017 (21:30)50 komentarzy

TVP rezygnuje z Roberta Makłowicza

Telewizja Polska zakończyła współpracę z Robertem Makłowiczem. Dziennikarz krytykował TVP, bo ta zmanipulowała jego słowa w spocie reklamowym promującym wiosenną ramówkę.
Robert Makłowicz
Jak już informowaliśmy, kilka dni temu Robert Makłowicz poinformował, że Telewizja Polska zmanipulowała jego słowa. Ze spotu wynika, że Makłowicz chwalił ostatnie zmiany zachodzące w TVP. W rzeczywistości wypowiadał się na temat programu "Bake Off: Ale ciacho!". Popularny dziennikarz kulinarny domagał się zaprzestania manipulacji przez TVP.
Dziś Makłowicz poinformował, że Telewizja Polska zakończyła z nim współpracę, co oznacza, że z ramówki TVP znikają kulinarne programy Roberta Makłowicza".

"Dostarczono mi przed chwilą kurierem urzędowe pismo, w którym TVP odstępuje od umowy na realizację cyklu "Makłowicz w podróży" z chwilą odebrania epistoły. To oznacza, że po prawie dwudziestu latach me programy niebawem znikną z anteny telewizji publicznej, a niektóre nakręcone już premierowe odcinki nie zostaną przez nią kupione i wyemitowane" - poinformował Robert Makłowicz

"Domagałem się publicznie i domagam nadal wycofania spotu reklamującego TVP, w którym zmanipulowano mą wypowiedź, umieszczając ją w kontekście bieżącej polityki, której lepkiego jęzora starałem się w swej telewizyjnej aktywności unikać, jak pocałunku śmierci. Jednak nie udało się, pozostał absmak gorszy, niźli po konsumpcji płucek na kwaśno w barze dworcowym za Gomułki - dodaje Makłowicz.

Przypomnijmy, że konflikt Makłowicza z TVP szybko obiegł media. Z kolei Makłowicz udzielił kilka wywiadów, w których nie szczędził słów krytyki na temat zmian w TVP. - Uważam, że poziom programów informacyjnych w TVP w tej chwili jest najgorszy, najbardziej stronniczy od 1989 roku. To jest jasne dla każdego inteligentnego człowieka, niezależnie od tego, jakie ma poglądy. Bo tu w ogóle nie o poglądy chodzi, ale o pewnego rodzaju przyzwoitość i standardy - mówił w wywiadzie dla naTemat.pl

Robert Makłowicz z TVP związany był dziewiętnastu lat. W latach 1998-2008 był gospodarzem popularnego niedzielnego cyklu reportaży "Podróże kulinarne Roberta Makłowicza". Od 2008 prowadzi w TVP2 program telewizyjny "Makłowicz w podróży".

Najwyżej ocenione komentarze - zobacz wszystkie

Kolejna ofiara Kurwizji przykre:(
 51  
Każdy, kto nie zgadza się z linią jednej partii ludowej, będzie internowany.
 44  
czyli Makłowicz w Polsacie
 36  
Od kiedy do TVP wysyła"urzędowe pisma"?
od jutra.
Dogłębna Gertruda 18.03.2017 (14:04:44)
 35  
Od chwili kiedy ten wywiad się pojawił, wiedziałem że to tylko kwestia czasu.
Szkoda, że uczciwego człowieka spotyka takie traktowanie :(.

Niedługo trzeba będzie powołać fundusz osób poszkodowanych przez TVPiS :(.
 33  
Szacunek dla Makłowicza że potrafił wyrazić swoją opinię.
 32  
Co za pisiorstwo nienawistne :D Małe, kurskie, pisowskie rozumki na poziomie pisuaru.... Pewnie Popek poprowadzi kulinarny program teraz :D
 26  
Niedługo w TVP będą same katolickie programy i Polska będzie państwem wyznaniowym.
 25  
Naród za 500+ się skur...ił i tyle...........
 21  
Makłowicz będzie w food netwoork
 19