Łukasz Szewczyk17.03.2017 (21:30)50 komentarzy

TVP rezygnuje z Roberta Makłowicza

Telewizja Polska zakończyła współpracę z Robertem Makłowiczem. Dziennikarz krytykował TVP, bo ta zmanipulowała jego słowa w spocie reklamowym promującym wiosenną ramówkę.
TVP rezygnuje z Roberta Makłowicza
Jak już informowaliśmy, kilka dni temu Robert Makłowicz poinformował, że Telewizja Polska zmanipulowała jego słowa. Ze spotu wynika, że Makłowicz chwalił ostatnie zmiany zachodzące w TVP. W rzeczywistości wypowiadał się na temat programu "Bake Off: Ale ciacho!". Popularny dziennikarz kulinarny domagał się zaprzestania manipulacji przez TVP.

Dziś Makłowicz poinformował, że Telewizja Polska zakończyła z nim współpracę, co oznacza, że z ramówki TVP znikają kulinarne programy Roberta Makłowicza".

"Dostarczono mi przed chwilą kurierem urzędowe pismo, w którym TVP odstępuje od umowy na realizację cyklu "Makłowicz w podróży" z chwilą odebrania epistoły. To oznacza, że po prawie dwudziestu latach me programy niebawem znikną z anteny telewizji publicznej, a niektóre nakręcone już premierowe odcinki nie zostaną przez nią kupione i wyemitowane" - poinformował Robert Makłowicz

"Domagałem się publicznie i domagam nadal wycofania spotu reklamującego TVP, w którym zmanipulowano mą wypowiedź, umieszczając ją w kontekście bieżącej polityki, której lepkiego jęzora starałem się w swej telewizyjnej aktywności unikać, jak pocałunku śmierci. Jednak nie udało się, pozostał absmak gorszy, niźli po konsumpcji płucek na kwaśno w barze dworcowym za Gomułki - dodaje Makłowicz.

Przypomnijmy, że konflikt Makłowicza z TVP szybko obiegł media. Z kolei Makłowicz udzielił kilka wywiadów, w których nie szczędził słów krytyki na temat zmian w TVP. - Uważam, że poziom programów informacyjnych w TVP w tej chwili jest najgorszy, najbardziej stronniczy od 1989 roku. To jest jasne dla każdego inteligentnego człowieka, niezależnie od tego, jakie ma poglądy. Bo tu w ogóle nie o poglądy chodzi, ale o pewnego rodzaju przyzwoitość i standardy - mówił w wywiadzie dla naTemat.pl

Robert Makłowicz z TVP związany był dziewiętnastu lat. W latach 1998-2008 był gospodarzem popularnego niedzielnego cyklu reportaży "Podróże kulinarne Roberta Makłowicza". Od 2008 prowadzi w TVP2 program telewizyjny "Makłowicz w podróży".

Najwyżej ocenione komentarze - zobacz wszystkie

Kolejna ofiara Kurwizji przykre:(
 51  
Każdy, kto nie zgadza się z linią jednej partii ludowej, będzie internowany.
 44  
czyli Makłowicz w Polsacie
 36  
Od kiedy do TVP wysyła"urzędowe pisma"?
od jutra.
Dogłębna Gertruda 18.03.2017 (14:04:44)
 35  
Od chwili kiedy ten wywiad się pojawił, wiedziałem że to tylko kwestia czasu.
Szkoda, że uczciwego człowieka spotyka takie traktowanie :(.

Niedługo trzeba będzie powołać fundusz osób poszkodowanych przez TVPiS :(.
 33  
Szacunek dla Makłowicza że potrafił wyrazić swoją opinię.
 32  
Co za pisiorstwo nienawistne :D Małe, kurskie, pisowskie rozumki na poziomie pisuaru.... Pewnie Popek poprowadzi kulinarny program teraz :D
 26  
Niedługo w TVP będą same katolickie programy i Polska będzie państwem wyznaniowym.
 25  
Naród za 500+ się skur...ił i tyle...........
 21  
Makłowicz będzie w food netwoork
 19