Łukasz Szewczyk20.03.2017 (8:56)22 komentarze

TVP do Makłowicza: "Udział w spocie TVP to zaszczyt". Będzie pozew

Telewizja zapowiada pozew przeciwko Robertowi Makłowiczowi. Według TVP udział w spocie wizerunkowym wychwalającym TVP powinien być potraktowany przez Makłowicza jako zaszczyt, a nie pretekst do szkalowania dobrego imienia Telewizji Polskiej
"Makłowicz w podróży"
Wszystko rozpoczęło się od protestu Roberta Makłowicza, który nie zgadzał się na to, że Telewizja Polska zmanipulowała jego słowa. Ze spotu wynika, że Makłowicz chwalił ostatnie zmiany zachodzące w TVP. W rzeczywistości wypowiadał się na temat programu "Bake Off: Ale ciacho!". Popularny dziennikarz kulinarny domagał się zaprzestania manipulacji jego słów przez TVP.
W piątek informowaliśmy, że Telewizja Polska odstępuje od umowy na realizację cyklu "Makłowicz w podróży". To oznacza, że po prawie dwudziestu latach programy Makłowicza niebawem znikną z anteny telewizji publicznej, a niektóre nakręcone już premierowe odcinki nie zostaną przez nią kupione i wyemitowane.

W sobotę działa przeciwko Makłowiczowi wytoczyła twórczyni spotu reklamowego. Ewa Święcińska zarzuciła Makłowiczowi obrażanie m.in. prezenterki "Wiadomości" Danutę Holecką i szefową redakcji "Wiadomości" Marzenę Paczuską, a także rzekome wyśmiewanie się z wypadku premier Szydło.
Nie dam się wciągnąć w tandetną brazylijską telenowelę, pełną pomówień i niemożliwych do sprawdzenia oskarżeń. Teraz mam się tłumaczyć z żartów na temat wypadku Pani Premier, za chwilę usłyszę, że podważałem gdzieś wynik bitwy pod Grunwaldem lub w pikelhaubie na głowie bezcześciłem narodowe symbole. To makiawelska taktyka wciągnięcia mnie w dyskusję znaną z politycznego piekiełka, po której nikt już nie będzie wiedział. kto ukradł rower, a komu go ukradziono - napisał na Facebooku Robert Makłowicz
Z kolei w niedzielę Telewizja Polska wydała oświadczenie, w którym informuje, że "nie może tolerować sytuacji, w której autor finansowanego i promowanego przez nią przez lata programu burzy zasady lojalności i współpracy". TVP ocenia że "atak, którego dopuścił się pan Robert Makłowicz na swoich kolegów i koleżanki jednoznacznie przekreśla dwie dekady budowania wzajemnych relacji, jednocześnie wpisuje się w ogólny atak na media publiczne i spór polityczny, którego TVP nie jest stroną".

Według TVP, "Makłowicz, którego program od 3 lat notował spadki i tracił widzów, ze względu na wieloletnie relacje wciąż otrzymywał od spółki szanse na stworzenie autorskiego programu, który przystawałby do współczesnych wymogów. Jego udział w spocie wizerunkowym powinien być przez niego potraktowany jako zaszczyt, a nie pretekst do szkalowania dobrego imienia Telewizji Polskiej",

"Pan Robert Makłowicz nie szukał dialogu ze swoim wieloletnim pracodawcą, a jedynie szybkiego rozgłosu w innych mediach. W tej sytuacji TVP zobowiązana jest chronić interesy własne i pozostałych współpracowników oraz podjąć w tym kierunku stosowne kroki prawne. W ramach tych działań TVP odstąpiła już od umowy z firmą żony pana Makłowicza, na podstawie której pan Robert Makłowicz realizował program w TVP. W najbliższych dniach telewizja publiczna skieruje do sądu pozew o ochronę dóbr osobistych TVP i zaatakowanych w wypowiedziach pana Makłowicza współpracowników spółki. TVP będzie żądała publicznych przeprosin i odszkodowania adekwatnego do poniesionych strat wizerunkowych" - zapowiada TVP.

Komentarze (1 - 10 z 22)

Treść komentarza ukryta z powodu zbyt niskiej oceny - kliknij by wyświetlić
Robert Makłowicz - .Nowy POlski cierpiętnik.
Taki "Jezus Chrystus" z chochlą..
 58  
To teraz czas zarobić parę szekli u konkurencji.
 25  
Zresztą, niech szanowne lemingi najpierw obejrzą ten spot. Nie ma w nim nic,czego nie byłoby w spotach tv.Nu, który reklamuje się jako "cała prawda,całą dobę" mhm...;D

Moim zdaniem Makło dostał ofertę z tych nowych amerykańckich foodtevałów i postanowił się "ukrzyżować" - by żyło się lepiej.. Zrobił tzw ucieczkę do przodu. Graty za pomysł ;>
 21  
szczerze powiem,że przez chwilę zastanawiałem się,czy kogoś nie urażę. Jednak pomyślałem,że cudzysłów załatwi całą sprawę.. Fakt, marny ze mnie katolik.
 14  
"Zaszczyt"? Strzeż mnie Boże przed takimi zaszczytami.
 19  
Zresztą, niech szanowne lemingi najpierw obejrzą ten spot. Nie ma w nim nic,czego nie byłoby w spotach tv.Nu, który reklamuje się jako "cała prawda,całą dobę" mhm...;D
Jeśli prawdą jest że wykorzystano fragment wypowiedzi nie związanej z wychwalaniem TVP do spotu reklamowego bez zgody autora tych słów, to jest to naruszenie dóbr osobistych ale Makłowicza.
Ty widzę jesteś ekspertem pisiu w każdej dziedzinie ;)
Jeśli gwiazdy TVN wyraziły zgodę na wykorzystanie ich wizerunku do reklamy TVN, nie ma w tym niczego dziwnego że nikt tam nie protestuje, poza tym większość gwiazd TVN to ich etatowi pracownicy, zatem TVN ma większą swobodę w tym zakresie.

Poza tym Makłowicz nie jest gwiazdą TVP, to producent zewnętrzny. Jeśli czegoś nie ma w umowie, to żadnej ze stron nie wolno tego robić.

Kolejny raz wykazujesz elementarne braki w wiedzy w obowiązującym prawie. Ale co się dziwić, dla pisiaków ich prawda, ich prawo, czyli ich widzimisię w zależności od tego jak wiatr zawieje jest najważniejsze ;)


Czekam z niecierpliwością na kolejne wynaturzenia pisia znawcy prawa tym razem ;)
 13  
Myśl lemingu. Makło ma kontrakt. Tego i tego dnia ma się zgłosić na nagranie. Chcesz mi powiedzieć,że facet nie wie co nagrywa? Nikt mu nie powiedział, taa? On nie wyraża zgody na wykorzystanie wizerunku - pewnie nie ma takiego zapisu w kontrakcie? ;D Bo jest "zewnętrznym"? Ty masz mózg na zewnątrz, świadczą o tym twoje wypowiedzi. I przestań mnie śledzić mały stalkerze, bo złożę pozew o molestowanie - wiesz,że mam dowody? ;D
 16  
A ty wiesz że jest taki zapis? Sporządzałeś jego umowę?
Zgłasza się na nagranie programu kulinarnego a nie reklamówki TVP ;)

Już Ci raz pisałem żebyś sprawdził słowo stalker w Wikipedii.
Udzielasz się na publicznym forum i zabraniasz polemiki z Tobą, bo jest w kontrze do Twojej, gdzie tu jest stalkilkng dziecko? ;)
Złożyć to Ty możesz hołd kotu swojego prezesa ;)))
 16  
nie wiem dokładnie jakie zapisy, ale wiem co nieco jeśli chodzi o podobne umowy, kontrakty. imo musiał wiedzieć co nagrywa ty robisz z niego pierdołę którą nie jest w końcu od 20 gotuje w publicznej. Najwyższy czas na zmianę,szczególnie w czasach kulinarnych telewizji i internetu. I odwal się ode mnie mały zakompleksiony stalkerze ;>
 15  
Jakbyś czytał uważnie artykuły, to byś się doczytał iż Makłowicz twierdzi że wypowiedział te słynne już słowa o programie "Bake Off". Potem je wg niego wycięto i wstawiono do reklamówki, aby brzmiało że wypowiada się o całej telewizji. Przyznasz że to różnica? ;)

Nie wiem komu wierzyć, ale po co gość miałby kłamać, skoro z umowy wynikałoby jasno coś innego że można dowolny fragment jego wypowiedzi wykorzystać w spocie wizerunkowym telewizji? ;)

To byłoby wizerunkowe fopa z jego strony.
 11