Łukasz Szewczyk20.03.2017 (11:57)brak komentarzy

Wzruszająca seria osobach z zespołem Downa w Lifetime

W dniu Światowego Dnia Zespołu Downa telewizja Lifetime rozpocznie emisję nowej serii dokumentalnej "Taki się urodziłem". Seria została wyróżniona w 2016 roku nagrodą Emmy. Dodatkowo Lifetime wspiera Stowarzyszenie Bardziej Kochani opiekujące się osobami z zespołem Downa
"Taki się urodziłem"
"Urodzenie się dziecka z zespołem Downa jest naturalnym zjawiskiem zmienności biologicznej człowieka. Nie jest temu winien ani tata ani mam" - tłumaczył już dawno prof. Lejeune. Przede wszystkim to odmienność biologiczna człowieka, którego natura wyposażyła w dodatkową informację genetyczną zawartą w chromosomie 21. To ona właśnie modyfikuje rozwój i kształtuje cechy wyróżniające daną osobę pośród innych ludzi. Częstość występowania zespołu Downa wynosi przeciętnie 1:600 urodzeń.
W nowym programie telewizji Lifetime pt. "Taki się urodziłem" śledzimy losy ludzie, których rzadko można zobaczyć w mediach: młodzi mężczyźni i kobiety z zespołem Downa, a głównym tematem - ich relacje z rodzinami, znajomymi i otoczeniem. W programie występuje siedem osób i ich rodzin; niektórzy już się znają, inni zaś spotykają się po raz pierwszy. Każdy z bohaterów ma jakieś problemy i wyzwania, którym musi sprostać on sam, jak i społeczeństwo. Każdy też ma historię do opowiedzenia, która sprawi, że spojrzymy na tych ludzi w inny sposób.

Siedmioro młodych dorosłych z zespołem Downa spotyka się w miejscowym centrum rekreacji i odkrywa, że mają ze sobą więcej wspólnego, niż sądzili. Kamery towarzyszą im gdy pracują, realizują swoje marzenia i zawiązują przyjaźnie.

Seria "Taki się urodziłem" we wtorki o godz. 22.00 na antenie Lifetime (od 21 marca 2017 roku)