Łukasz Szewczyk20.03.2017 (12:31)brak komentarzy

"Konflikt: Bette i Joan", "Outcast: Opętanie 2", "Chirurdzy XIII" - kwiecień na antenie FOX

FOX w kwietniu 2017 roku , oprócz powracających po przerwie "Grey's Anatomy: Chirurdzy", "Dawno, dawno temu", "Rosewood oraz "Agentów T.A.R.C.Z.Y." przygotował także premiery dwóch produkcji "Konflikt: Bette i Joan" oraz drugiego sezonu "Outcast: Opętanie"
Pierwsza z serialowych nowości kwietnia FOX to "Konflikt: Bette i Joan" (od 6 kwietnia). Pierwszy sezon opowiada o jednym z najsłynniejszych konfliktów w dziejach Ameryki pomiędzy aktorkami, gwiazdami złotej ery Hollywood, Bette Davis i Joan Crawford, który odbywał się za kulisami pracy nad filmem "Co zdarzyło się Baby Jane?". Aktorki były już u schyłku kariery i musiały walczyć nie tylko o pozycje w branży, ale także między sobą. Prywatnie rywalizowały ze sobą od kilkudziesięciu lat, a wszystko zaczęło się od konfliktu o mężczyznę, czyli Franchota Tone'a, w którym Bette była zakochana, ale to Crawford zdobyła jego serce i wzięła z nim ślub.
Serial premierę miał w Stanach Zjednoczonych w marcu i od razu został okrzyknięty jedną z najlepszych produkcji serialowych w 2017 r. Po raz kolejny Murphy'emu udało się skompletować gwiazdorską obsadę. Dwie główne role przypadły zdobywczyniom Oskarów - Jessice Lange jako Joan Crawford oraz Susan Sarandon w roli Bette Davis. Dodatkowo na małym ekranie zobaczymy Alfreda Molinę w roli reżysera Roberta Aldricha, Stanleya Tucci'ego grającego Jacka Warnera, założyciela studia Warner Brothers, Judy Davis jako Hedda Hooper, czyli dziennikarka zajmująca się plotkami z życia gwiazd. W produkcji gościnnie wystąpią również Catherine Zeta-Jones jako gwiazda filmowa Olivia de Havilland, a także znane z częstej współpracy z Murphym w jego poprzednich produkcjach Sarah Paulson oraz Katy Bates.

"Outcast: Opętanie 2" / Fot. materiały prasowe
"Outcast: Opętanie 2" / Fot. materiały prasowe
Kolejną kwietniową propozycją FOX jest premiera drugiego sezonu produkcji "Outcast: Opętanie" (od 10 kwietnia). W nowym sezonie Kyle Barnes (Patrick Fugit) nękany przez przypadki opętania, które rosną w liczbę i siłę - walczy o bezpieczeństwo swoich najbliższych. Pozaziemskie zagrożenia są większe, niż Kyle mógł kiedykolwiek przypuszczać. Kiedy tylko mężczyzna odkryje prześladujące go sekrety ze swojej przeszłości, jego zmagania przerodzą się w walkę o los całego miasteczka Rome.

W serialu pojawią się także: Philip Glenister grający wielebnego Andersona - ewangelistę z Wirginii Zachodniej, który wierzy, że jest żołnierzem w boskiej wojnie dobra ze złem. Jest również nałogowym hazardzistą, nadużywa alkoholu i twierdzi, że Bóg nie chciałby, aby ludzie przejmowali się małymi rzeczami. Wrenn Schmidt w roli Megan, adoptowanej siostry Kyle'a; Reg E. Cathey w roli oficera miejscowej policji; Kate Lyn Sheil jako Allison, była żona Kyle'a; Madeline McGraw w roli Amber Barnes, córki Kyle'a i Allison; oraz Julia Crockett w roli młodej matki Kyle'a.

Kwiecień 2017 roku to także powroty: 13 sezon "Grey`s Anatomy: Chirurdzy" (od 29 marca), 6 sezon "Dawno, dawano temu" (od 9 kwietnia), 2 sezon "Rosewood" (od 25 kwietnia) oraz 4 sezon "Agenci T.A.R.C.Z.Y." (od 29 kwietnia).