Łukasz Szewczyk20.03.2017 (14:05)brak komentarzy

"Star Trek: W nieznane", "Dolina Krzemowa IV", "Pozostawieni III" - kwiecień w HBO i Cinemax

"Star Trek: W nieznane", "Wieżowiec", "Nieśmiertelne życie Henrietty Lacks", "183 metry strachu" i "Młodość w Oregonie" - to główne premiery filmowe kwietnia w HBO. Wśród serialowych nowości m.in. "Dolina Krzemowa IV", "Figurantka VI" oraz "Pozostawieni III".
"Star Trek: W nieznane"
HBO HD
W kwietniu 2017 roku kanał filmowy HBO w ramach niedzielnego pasma premierowego przygotował następujące pozycje filmowe:
"Wieżowiec" (2 kwietnia) - Tom Hiddleston w intrygującej, osadzonej w latach 70. filmowej alegorii o fasadowości relacji międzyludzkich w kapitalistycznej rzeczywistości. Lekarz wprowadza się do nowo wybudowanego, luksusowego wieżowca. Wkrótce wśród mieszkańców budynku rodzi się niezdrowa rywalizacja, a do elitarnego, uporządkowanego świata wkradają się chaos i przemoc.
"Młodość w Oregonie" (9 kwietnia) - kameralna, słodko-gorzka opowieść o schorowanym i zmęczonym życiem osiemdziesięciolatku, który wyrusza w podróż do Oregonu, aby tam legalnie poddać się eutanazji. Towarzyszą mu żona, syn i zięć.
"Star Trek: W nieznane" (16 kwietnia) - najnowsza odsłona kultowej serii Star Trek. Dzielny kapitan Kirk i załoga statku kosmicznego USS Enterprise powracają, aby zmierzyć się z kolejnym śmiertelnym wrogiem na nieznanej i pełnej niebezpieczeństw planecie
"183 metry strachu" (23 kwietnia) - trzymający w napięciu thriller z Blake Lively w roli uwięzionej na mieliźnie młodej surferki, która musi zmierzyć się z żądnym krwi rekinem
"Nieśmiertelne życie Henrietty Lacks" (30 kwietnia) - Oprah Winfrey w dramacie produkcji HBO w roli córki zapomnianej przez historię ubogiej Afroamerykanki, od której pobrano wykorzystywane do badań w nowoczesnej medycynie komórki HeLa. Film powstał na podstawie reportażowej książki autorstwa Rebecki Skloot

Pozostałe premiery filmowe miesiąca w HBO to: "Ratunku, zmniejszyłem nauczycielkę" (1 kwietnia), "Zła siostra" (6 kwietnia), "Maximum Ride" (6 kwietnia), "Dzika banda na boisku. Legenda wciąż żyje!" (8 kwietnia), "Interwencja" (13 kwietnia), "Równość" (14 kwietnia), "Mały rycerz Trenk" (15 kwietnia), "Królestwo" (15 kwietnia), "Pokój u wdowca" (20 kwietnia), "Wicher 2: Na przekór wszystkiemu" (22 kwietnia), "Nowe życie Paula Sneijdera" (27 kwietnia) oraz "Kołysz się, dziecino" (28 kwietnia).

Kwiecień 2017 roku na antenach HBO to także nowe seriale, niektóre z nich będą emitowane równolegle z premierą w USA:
"Złote życie II" (od 2 kwietnia w HBO3) - drugi sezon entuzjastycznie przyjętego przez widzów i krytyków węgierskiego serialu HBO Europe o niegdyś niezwykle bogatej rodzinie Miklósi, która musi na nowo ułożyć sobie życie po bankructwie

"Pępek świata VIII" (od 8 kwietnia w HBO3)- kolejna odsłona pełnego absurdalnego humoru serialu komediowego o przeciętnej amerykańskiej rodzinie, która boryka się z problemami życia codziennego. Gazeta USA Today nazwała go "błyskotliwym i znakomitym sitcomem, który mówi o konsekwencjach ostatniego kryzysu finansowego dla amerykańskiej klasy średniej"

"Pozostawieni III" (od 17 kwietnia w HBO) - trzecia odsłona intrygującego serialu HBO - opowieści o świcie, z którego pewnego dnia niespodziewanie zniknęło 2% populacji. W finałowym sezonie zrealizowanym w Australii rodziny Garveyów i Murphych jednoczą się, desperacko poszukując systemu wartości, który pozwoliłby im wytłumaczyć to, co się zdarzyło. W obsadzie ponownie znaleźli się Justin Theroux, Amy Brenneman, Christopher Eccleston i Liv Tyler.

"Figurantka VI" (od 17 kwietnia w HBO)- szósty sezon nagradzanego serialu komediowego produkcji HBO z wyróżnioną za swoją kreację statuetką Emmy Julią Louis-Dreyfus w roli głównej. Prezydentura Seliny Meyer nie trwała zbyt długo. Kobieta musi teraz opuścić Biały Dom i odnaleźć się w nowej sytuacji.

"Dolina Krzemowa IV" (od 24 kwietnia w HBO) - czwarty sezon z serialu HBO, którego bohaterami są niepoprawni marzyciele z Doliny Krzemowej. Kilku mieszkających w Kalifornii młodych kumpli, którzy są specjalistami od nowych technologii, niezmiennie pragnie podbić świat wielkiego biznesu. Dwie nominacje do Złotego Globu w kategorii "najlepszy serial komediowy"

W ramach dokumentalnego cyklu Bez Cenzury kanał HBO2 pokaże dwa premierowe filmy. "One More Time With Feeling" (5 kwietnia) - poruszający czarno-biały dokument będący zapisem powrotu Nicka Cave'a do studia nagrań po śmierci swojego nastoletniego syna. Muzyk dzieli się z twórcami próbą pogodzenia się z traumą i rozlicza się z mitem artysty czerpiącego inspirację z własnego nieszczęścia . Druga propozycja to "Otwórzcie oczy" (19 kwietnia) - nakręcony zaledwie w ciągu trzech dni dokument o parze staruszków z Himalajów, którzy dzięki prostej operacji mają szansę odzyskać wzrok. Za realizację filmu odpowiedzialna jest wyróżniona nominacją do Oscara Irene Taylor Brodsky


Cinemax
W kwietniu 2017 roku Cinemax zaprezentuje następujące premiery filmowe: "Pele: Narodziny legendy" (2 kwietnia), "Łowcy zombie" (9 kwietnia), "San Andreas" (16 kwietnia), "Robot Jeeg" (23 kwietnia) oraz "Len i spółka" (30 kwietnia).

Z kolei Cinemax2 pokaże takie premiery jak: "Wieczność" (1 kwietnia), "Biali rycerze" (2 kwietnia), "Rosalie Blum" (8 kwietnia), "Miejska dżungla" (9 kwietnia), "Dziewczyna, która została królem" (15 kwietnia), "Uczeń" (22 kwietnia), "Ciężar" (23 kwietnia) oraz "Światło latarni" (29 kwietnia)

Od 8 kwietnia na antenie Cinema "Pan Avila III" - trzeci sezon serialu produkcji HBO Latin America o typowym na pozór przedstawicielu klasy średniej, który w rzeczywistości prowadzi podwójne życie - na co dzień pracuje jako agent ubezpieczeniowy, nocą natomiast jest płatnym zabójcą w szeregach meksykańskiej mafii.