Łukasz Szewczyk20.03.2017 (18:47)2 komentarze

Teksty Gazety Wyborczej w serwisie EURACTIV

Gazeta Wyborcza rozpoczęła oficjalną współpracę z EURACTIV, czołowym europejskim serwisem poświęconym zagadnieniom Unii Europejskiej. Co tydzień na łamach dziennika zostanie opublikowanych kilka wybranych tekstów z serwisu EURACTIV, a czytelnicy tego serwisu z całej Europy będą mogli przeczytać artykuły z Gazety Wyborczej.
EURACTIV
Teraz Gazeta Wyborcza rozpoczyna współpracę z kolejnym ważnym medium - serwisem EURACTIV, liderem w kategorii mediów internetowych specjalizujących się w pisaniu o Unii Europejskiej. EURACTIV, oprócz głównego serwisu anglojęzycznego, ma jeszcze 11 wersji językowych (w tym polską, włoską, francuską i hiszpańską) i ponad 783 tys. unikalnych użytkowników miesięcznie - więcej informacji o serwisie można znaleźć na stronie .
Od dziś najciekawsze teksty z serwisu EURACTIV będą ukazywały się po polsku w Gazecie Wyborczej - zarówno w papierowym wydaniu, jak i w serwisie Wyborcza.pl. Z kolei czytelnicy EURACTIV będą mogli przeczytać wybrane teksty dziennika.

- Bardzo cieszymy się z partnerstwa z EURACTIV. To kolejny krok w budowaniu międzynarodowej współpracy medialnej w Europie - mówi Roman Imielski, redaktor Gazety Wyborczej odpowiedzialny za współpracę z EURACTIV. - Dokonujemy go w kluczowym dla Unii Europejskiej momencie -- tworzenia się nowej wizji przyszłości zjednoczonej Europy. Polskie społeczeństwo jest bardzo proeuropejskie, tym bardziej staramy się dostarczać naszym czytelnikom jak najwięcej informacji na temat polityki unijnej i spraw europejskich - dodaje.

Serwis EURACTIV współpracuje już m.in. z niemieckim "Tagesspiegel" i "Wirtschaftswoche", francuską "La Tribune", hiszpańską Agencia EFE, włoską "Milano Finanza" i "Italia Oggi".

To kolejny międzynarodowy projekt Gazety Wyborczej - po grantach w ramach programu Google DNI, uczestniczeniu w światowych śledztwach dotyczących afer LuxLeaks czy Panama Papers w ramach współpracy z Międzynarodowym Konsorcjum Dziennikarzy Śledczych (ICIJ) i stałej współpracy z czołowymi mediami zachodnimi: brytyjskim "Guardianem", niemiecką "Sueddeutsche Zeitung", francuskim "Le Monde", hiszpańską "La Vanguardia" i włoską "La Stampa". Efektem tych partnerstw był m.in. wywiad z prezydentem Francji Francois Hollandem czy tekst o Polakach w rajach podatkowych.

Komentarze (1 - 2 z 2)

Też mi się nie podoba, że lokalne media są trzymane za mordę w "jednych" rękach. Ale tak samo nie będzie mi się podobało, jeśli te same media, będą trzymane za mordę w jednych rękach, tylko że polskich. To jest popadanie ze skrajności w skrajność. Własność mediów powinna być zróżnicowana, a nie repolonizowana.

Wydaje się, że media lokalne powinny należeć do lokalnej społeczności, ale to też budzi pewne obawy o niezależność tych mediów, i wpływ lokalnych polityków i biznesmenów na nie.

Także nic nie jest czarno białe. PiS może i ma dobre chęci, ale wykonanie tragiczne. Będziemy mieć propagandę w lokalnych mediach, jak teraz mamy w TVP.
 4  
Wyborcza z jakichś względów zawsze miała chody na zachodzie?Pamiętam, jako jedyna redakcja dostała listę osób mających powiązania z tą kancelarią od rajów podatkowych - Mossack Fonseca, jakoś tak.. Niestety temat umarł :( Podano chyba 2 nazwiska na 40 mln kraj, tymczasem w Czechach liczono cwaniaków na setki.....
 6