Łukasz Szewczyk24.03.2017 (13:56)36

"Chaos i destabilizacja rynku". Izby gospodarcze ostro krytykują ustawę abonamentową

Samorząd gospodarczy mediów i telekomunikacji wnioskuje o zaniechanie prac nad nowelizacją ustawy abonamentowej. Operatorzy podkreślają, że wejście w życie regulacji w obecnie projektowanym kształcie oznacza chaos prawny i destabilizację na rynku.

Przejdź do artykułu

Komentarze (1 - 10 z 36)

Proponuję opłatę abonamentową umieścić w cenie paliwa. Np. 20 gr. w cenie 1 litra paliwa. ;-)
 6  
Ja bym ją włączył do opłaty za chleb. W końcu jakby nie było to pokarm dla chłonnych umysłów pisiaków ;)
 11  
A kogo obchodzi interes prywatnych nadawców z ich ponad 200 śmieciowymi kanałami ?
Mi ich biznes zwisa kalafiorem. Niech nie terroryzują swoimi "wnioskami" i gorzkimi żalami. Kto im broni wymyślić inny biznes na którym będą zarabiali ?
Telewizja i tak powoli odchodzi do lamusa.
Za 10 lat będzie się liczył tylko internet, DVB-T i serwisy VOD.
 3  
Boją się o odpływ abonentów,a ten będzie spory.
 13  
Pierwszy zakończę z nimi umowę - nie dam się doić dwukrotnie za telewizję. Kanały faktycznie śmieciowe w większości. Jak ta ustawa wejdzie to telewizja satelitarna może się zwijać. Chyba, że operatorzy wydzielą kanały TVP do osobnego pakietu, który abonent będzie mógł sobie wyłączyć.
 13  
Ten projekt ustawy to bubel prawny i tyle.
Zgodnie z założeniami, na tzw. media publiczne mają płacić wszyscy posiadacze odbiorników tv i radiowych. Tymczasem ustawodawca urządza sobie polowanie na wybraną grupę użytkowników - tych korzystających z ofert płatnych (i to też nie wszystkich, bo przepisy nie obejmują abonentów VOD). Czyli co, równi i równiejsi?
Poza tym, po co wprowadzać jakieś przejściowe rozwiązania, skoro od dawna wiadomo, że najsensowniejszym rozwiązaniem jest powszechna (i dużo niższa, niż obecny abonament) opłata pobierana od każdego płacącego podatek PIT / CIT lub opłacającego KRUS?
 1  
Od kiedy zmuszanie do płacenia abonamentu na media publiczne (czytaj media partyjne) jest zgodne z konstytucją? Nie chce ich. Poprawcie mnie jesli sie myle konstytucja gwarantuje wolnosc slowa dlaczego nikt spoleczensttwo nie zapyta czy chcemy tvp ogladac?! A gdzie prawo wyboru?. Skoro nie chce ogladac to nie powinni smuszac.
 3  
Niech prywatni nadawcy "w geście protestu" wycofają wszystkie kanały TVP ze swoich ofert. Ale oni tego nigdy nie zrobią. Bo wtedy by się okazało, że mało kto w ogóle by podpisywał umowy z nimi. :) Nawet ci którzy nie posiadają DVB-T to i tak w większości oglądają kanały TVP.
 4  
Chaos i destabilizacja ;D zaraz,zaraz... te słowa idealnie pasują do Tuska, gdy dawno temu,tuż przed wyborami, sugerował obywatelom, że płacenie "haraczu" nie jest fer. Wtedy część ludzi przestała płacić abonament popadając w PrOblemy. To Tuska zafundował ten burdel! Nie byłoby tematu,gdyby trzymał gębę na kłódkę.
 5  
A nie mówiłem, cokolwiek byś pisiaku nie napisał to wina Tuska, buuuhahahaha, co za biedny, ograniczony, prosty, wyprany umysł :)
 3