Łukasz Szewczyk31.03.2017 (14:18)1 komentarz

Kolonko i Ćwiek wzmacniają dział krajowy Rzeczpospolitej

Michał Kolanko i Joanna Ćwiek Świdecka zasili dział krajowy Rzeczpospolitej. Zamyka to zmiany w redakcji działu, którym kieruje Tomasz Krzyżak.
Rzeczpospolita
- Cieszymy się, że udało nam się pozyskać kogoś tak wartościowego z rynku. Potrzebujemy wyrazistych, dociekliwych i obiektywnych dziennikarzy. Zależy nam, by Rzeczpospolita była synonimem tytułu, którego informacje są cytowane, rzetelne, oraz tłumaczące odbiorcom zawiłości życia politycznego, społecznego, biznesowego i prawniczego. Nowe osoby w zespole nam to zapewnią - podkreśla Michał Szułdrzyński, zastępca redaktora naczelnego Rzeczpospolitej.
Michał Kolonko jest dziennikarzem politycznym, absolwentem prawa na Uniwersytecie Jagiellońskim. W roku 2012 współzałożył portal 300POLITYKA.PL. Wcześniej pisał m.in. dla: wPolityce.pl i Newsweek Polska. Relacjonował także polskie kampanie wyborcze.

Joanna Ćwiek-Świdecka ukończyła prawo na Uniwersytecie Warszawskim. Specjalizuje się w tematyce ekonomicznej i społecznej. Pracowała m.in. w Gazecie Wyborczej i Polska The Times, współpracowała także z serwisami internetowymi m.in. z WP. Redagowała również pismo o charakterze naukowym Rynek Pracy wydawane przez Instytut Pracy i Spraw Socjalnych. W 2010 r. uhonorowana została nagrodą im. Władysława Grabskiego.

Komentarze (1 - 1 z 1)

to Kolonko czy Kolanko? :D
 0