Łukasz Szewczyk03.04.2017 (20:04)3 komentarze

Były prezes TVN dołączy do Wirtualnej Polski

Piotr Walter, były prezes TVN, został zgłoszony jako kandydat do pełnienia funkcji członka Rady Nadzorczej w spółce Wirtualna Polska Holding.
WP.pl
- Patrząc na imponujący rozwój Grupy Wirtualna Polska, zwłaszcza na przestrzeni ostatnich dwóch lat, doszedłem do wniosku że propozycja ze strony Jacka Świderskiego jest ciekawym wyzwaniem dla człowieka z multimedialnym doświadczeniem, jak moje. To co było dla mnie równie ważne, myśląc o kandydaturze na członka rady nadzorczej, to decyzyjność i dynamika działania zarządu Grupy - mówi Piotr Walter,

- Cieszę się, że Piotr Walter, współtwórca sukcesu TVN, przyjmuje propozycję wsparcia swoim doświadczeniem Wirtualnej Polski. Bardzo cenię dorobek zawodowy Piotra i jestem przekonany, że będziemy mogli od Piotra wiele się nauczyć. Myśląc o składzie nowej rady nadzorczej po wyjściu Innova Capital i o nowych wyzwaniach przed jakimi stoi Wirtualna Polska, trudno byłoby moim zdaniem wyobrazić sobie lepszego kandydata niż przedsiębiorcę i menedżera z takim doświadczeniem w mediach jak Piotr Walter - dodaje Jacek Świderski, prezes zarządu Wirtualnej Polski.
Uchwałę w tej sprawie podejmie Zwyczajne Walne Zgromadzenie Spółki zwołane na dzień 26 kwietnia 2017 roku.

Piotr Walter ukończył Columbia College w Chicago oraz International Institute for Management Development (PED) w Lozannie. Studiował dziennikarstwo na Uniwersytecie Warszawskim oraz reżyserię w Państwowej Wyższej Szkole Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej w Łodzi. Karierę rozpoczynał jako producent reklam telewizyjnych w ITI Film Studio. W TVN jako dyrektor ds. promocji antenowych i członek zarządu TVN.

Następnie jako dyrektor generalny i prezes zarządu TVN S.A. rozwinął ogólnopolski kanał telewizyjny oraz portfel 13 kanałów tematycznych współtworząc najsilniejszą markę telewizyjną w Polsce. Jako wiceprezes zarządu Grupy TVN wdrożył jej strategię internetową oraz Over-The-Top (TVN Player). W latach 2013-2015 pełnił funkcje wiceprezesa Grupy ITI, Członka Rady Nadzorczej oraz Przewodniczącego Komitetu ds. Strategii i Kontentu TVN SA. Ostatnio jako koproducent zaangażowany w produkcję filmu "Planeta Singli", jednego z najbardziej popularnych polskich filmów fabularnych ostatnich lat.

Komentarze (1 - 3 z 3)

Tej stacji potrzeba zakupu dobrych filmów i seriali na razie jeden dobry "Upadek" to za mało. Samymi prezesami nic się nie zwojuje, chyba że zmieni ramówkę i przestaną czytać internet na wizji. Na razie ścigają się z ZOOM-em kto gorszy , oczywiście z tych nowych bo ATM Rozrywki, to nikt absolutnie nikt nie przebije.
 4  
Z jednego łajna w drugą kloakę. Pasuje jak ulał. Te niby media to więcej szkody przynoszą niż pożytku. Sianie zamętu, manipulacja, połprawdy, promocja dewiacji, zboczeń, promowanie zupełnie nie istotnych z punktu widzenia rozwoju kraju informacji itd itd... - to obraz dzisiejszego rynku medialnego w Polsce i nie tylko.
 0  
newsweek, gazeta wyborcza,tvn,wp,tok-fm, ile tej sieczki niepolskiej jeszcze funkcjonuje ?
 0