Łukasz Szewczyk05.04.2017 (12:58)1 komentarz

"Usłysz swoją szkołę" w Radiu TOK FM. Debaty w 9 miastach Polski

Radio TOK FM rozpoczyna cykl debat pod hasłem "Usłysz swoją szkołę". Od 6 kwietnia do 1 czerwca 2017 roku. dziennikarze stacji odwiedzą 9 miast w całej Polsce, aby porozmawiać z ich mieszkańcami na temat zmian w szkołach i skutków reformy edukacji.
Mikrofon TOK FM
Radio TOK FM rozpocznie nową akcję "Usłysz swoją szkołę" już w czwartek, 6 kwietnia br. w Białymstoku. O godz. 18:00 w Klubie Zmiana Klimatu spotkają się m.in. przedstawiciele samorządu, organizacji rodzicielskich i nauczycieli, aby porozmawiać o tym, jak zmiany w systemie edukacji wpłyną na szkoły w ich mieście oraz jakie problemy rozwiąże, a jakie stworzy reforma. Wspólnie spróbują odpowiedzieć na wiele pytań - dlaczego niektóre szkoły zostaną zlikwidowane, czego wciąż nie wiedzą rodzice a czego nauczyciele i jak zmienią się lekcje.
Debaty z udziałem uczniów, rodziców, nauczycieli, urzędników samorządowych i przedstawicieli Ministerstwa Edukacji Narodowej będą odbywać się co czwartek o godz. 18:00, a poprowadzi je dziennikarka Radia TOK FM Agata Kowalska. Wstęp na spotkania jest wolny.

Radio TOK FM odwiedzi z akcją "Usłysz swoją szkołę'' następujące miasta:
• 6 kwietnia - Białystok (Klub Zmiana Klimatu, ul. Warszawska 6)
• 13 kwietnia - Opole (Miejska Biblioteka Publiczna, ul. Minorytów 4)
• 20 kwietnia - Poznań (Sala Niebieska, Międzynarodowe Targi Poznańskie)
• 27 kwietnia - Rzeszów (Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania, ul. Sucharskiego 2)
• 4 maja - Gdańsk (Europejskie Centrum Solidarności)
• 11 maja - Katowice (Strefa Centralna w Katowice Miasto Ogrodów, plac Sejmu Śląskiego 2)
• 18 maja - Bydgoszcz (Centrum Kongresowe Opera Nova)
• 25 maja - Łódź (Teatr Nowy im. Kazimierza Dejmka)
• 1 czerwca - Warszawa (Bar Studio, plac Defilad 1)

Wydarzenia będą transmitowane na żywo na antenie Radia TOK FM oraz na profilu stacji na Facebooku. Dodatkowo, wiadomości i relacji z każdego z miast będzie można posłuchać m.in. w "Informacjach Radia TOK FM" oraz programach "EKG - Ekonomia, Kapitał, Gospodarka" i "Godziny szczytu".

Do udziału w dyskusji redakcja Radia TOK FM zachęca również swoich słuchaczy. Na adres [email protected] można wysyłać informacje o problemach, skargi, ciekawostki czy zagadnienia związane z reformą edukacji. Swoimi przemyśleniami można podzielić się także za pośrednictwem aplikacji Mikrofon TOK FM.

Dotychczas Radio TOK FM przygotowało już trzy akcje pod hasłem "Usłysz...". Przed wyborami samorządowymi we wrześniu 2014 r. stacja prowadziła akcję "Usłysz swoje miasto" - w 3 miesiące zorganizowała debaty z kandydatami na prezydentów w 11 miastach. W 2015 r. - przed wyborami prezydenckimi Radio TOK FM prowadziło cykl "Usłysz swojego prezydenta", a przed wyborami parlamentarnymi - akcję "Usłysz swojego posła", podczas której Sejm Radia TOK FM odwiedził 14 miast, dając słuchaczom możliwość wzięcia udziału w otwartych debatach z kandydatami na posłów.

Komentarze (1 - 1 z 1)

co to za radio- chyba ( swojaki), ha ha ha
 3