Łukasz Szewczyk05.04.2017 (13:15)43 komentarze

TVN7 pokaże dokument o pedofilii w kościele

W poniedziałek (10 kwietnia 2017 roku) na antenie TVN7 premiera dokumentu "Mea maxima culpa: Milczenie Kościoła". Film ukazujący nadużycia w Kościele katolickim. Gdy czterech świadków zdobyło się na odważny krok ujawnienia dramatycznych doświadczeń, których zaznali jako dzieci z rąk charyzmatycznego księdza, opinia publiczna w Stanach Zjednoczonych zawrzała. Czy głośna sprawa o molestowanie seksualne nieletnich spowoduje zmiany w strukturach instytucji religijnych?
"Mea maxima culpa: Milczenie Kościoła"
Bohaterami dokumentu, jest czterech głuchoniemych mężczyzn, którzy odważyli się ujawnić ukrywaną wiele lat tajemnicę i przekazać światu swoją wstrząsającą historię. Jako dzieci byli molestowani przez kapłana, który dopuścił się nadużyć wobec ponad 200 głuchych podopiecznych. Ich zeznania przyczyniły się do ujawnienia dokumentów z tajnych archiwów Watykanu, w świetle których Papież, jako głowa Kościoła katolickiego, jest świadomy nieprawidłowości panujących wśród duchowieństwa.
Film, który zostanie wyemitowany w TVN7, obnaża bolesną prawdę na temat pedofilii w Kościele i przedstawia pierwszy znany publiczny protest przeciwko wykorzystywaniu seksualnemu przez księży w USA. Walka bohaterów o prawdę, trwająca ponad trzydzieści lat, ostatecznie doprowadziła do wszczęcia postępowania przeciwko samemu Papieżowi.


"Mea maxima culpa" na antenie TVN7 w poniedziałek (10 kwietnia 2017 roku) o godz. 21:50.

Komentarze (1 - 10 z 43)

Bardzo mnie śmieszy fakt, że w kościele sporo pedofilii, a rodzice "na siłę" pchają swoje dzieci do kościoła. By nie powiedzieć "na kolana" księży.

Brawo TVN7 za ten dokument! Jest świetny.
 38  
Treść komentarza ukryta z powodu zbyt niskiej oceny - kliknij by wyświetlić
Temat jest i dobrze,że się go nagłaśnia. W szkołach też pewnie jest sporo pedofilów,a i pedofilek pewnie też (temat tabu.......) ale do szkoły trzeba wysyłać dzieci. Taki obowiązek ustawowy.
 48  
W rolach głównych m.in. JP santo subito?
 15  
Najwięcej pedofilii jest w domach prywatnych (!!!) o czym się mało mówi. W szkole też pewnie się zdarza.

Jednak z Kociołem cały problem w Polsce polega na tym, że ludzie kościół traktują jak świętość. A księży jako bogów. Przez co księża często pomiatają ludźmi, a Ci się na to godzą, bo pewnie myślą, że "Bóg tak chciał. Hahahahah

Baaaaa. Pamiętam reportaż w TV, gdy księżą oskarżonego o pedofilię wielokrotną, bronili katoliczki atakując dziennikarzy. Więc nie mylmy szkoły z RELIGIJNYM FANATYZMEM.
 33  
Treść komentarza ukryta z powodu zbyt niskiej oceny - kliknij by wyświetlić
Wiara chrześcijańska nie ma tu nic do rzeczy prowokatorze, ślepy wyznawco ateistycznej sekty tvn.
 41  
Ale się zaraz zleciało stado prowokatorów ateistycznych typu wezyr i tylko przechodziłem .A waszym wielkim szamanem to pewnie ciota kuba wojewódzki?
 27  
Oj maaaaaa. I to dużoooooo :)
To właśnie pod ludzie wierzący dają się wykorzystywać księżom :D

PS. Tak swoją drogą, pedofil ze szkoły wylatuje. W kościele jest chroniony (przenoszony do innej parafii) a sprawa zamiatana pod dywan). Kościół jeszcze nigdy nie nagłośnił pedofili u siebie, robią to tylko osoby pokrzywdzone.
 20  
Nie bronie księży pedofili,tylko mówie o wierze matołku.Też jestem za tym,żeby ich karać i usuwać z kościoła.
 9  
W rolach głównych m.in. JP santo subito?
Trzeba mieć IQ 90 by bronić zboczeńców krzywdzących dzieciaki. Pisuarowa sekta jednak nawet takich bzdur się dopuści. Fakt, że za to jak chronił tego obrzydliwego Marciala Maciela Degollado mam nadzieję smaży się w piekle po wieki. Tyle dzieciaków skrzywdzonych, a tu taka obłuda. Dodatkowo miliony chorych na AIDS głównie w Afryce z powodu bełkotu obłudnika o niedopuszczalności gumki. Nie mówiąc już o przekrętach finansowych. Po oderwaniu pisdzielców od koryta może pora na ujawnienie też wszystkich współpracujących duchownych z UB, SB i postkomunistami. A Fundusz Kościelny ? - to jest dopiero przekręt na grube pieniądze.
ps. w brydża grywam z księdzem ateistą i alkoholikiem, który wprost mówi: Nic nie umiem a ta robota nie wymaga żadnych kwalifikacji !!
 31  
Ale się zaraz zleciało stado prowokatorów ateistycznych typu wezyr i tylko przechodziłem .A waszym wielkim szamanem to pewnie ciota kuba wojewódzki?
prowokatorów ateistycznych?
Piszesz to o człowieku,który był na trzech spotkaniach z tym obrońcom pedofilów (w Gnieźnie i 2x w Częstochowie) wtedy myślałem że to jest "santo subito",ale z czasem przejrzałem na ślepia i rozum się rozjaśnił co ten człowiek czynił,jak ukrywał sqrvieli w czarnych kieckach a także w czerwonych! a to co dzięki niemu z polska się stało,że stała się watykańskim wasalem, to nigdy mu nie zapomnę!
 31