Łukasz Szewczyk18.04.2017 (11:07)4 komentarze

Kolporter: Zakaz handlu w niedzielę mogą odczuć wydawcy i sprzedawcy prasy

Czy wydawcy prasowi i sprzedawcy prasy odczują zakaz handlu w niedzielę? W niewielkim stopniu, ale tak - uważają przedstawiciele Kolportera.
Kolporter
Wartość niedzielnego obrotu prasą w skali miesiąca wynosi 3,7 proc. - to średnie dane z saloników prasowych Kolportera ze stycznia i lutego 2017 roku. - To stosunkowo niewiele. Warto jednak zauważyć, że obecnie w niedzielę nie pracują wszystkie punkty handlowe, mające w ofercie prasę. Otwarte są przede wszystkim te zlokalizowane w galeriach i centrach handlowych, hiper- i supermarketach, na dworcach i terminalach lotniczych. Oczywiście czynne są także stacje paliw, jednak w nich asortyment prasowy jest z reguły mniejszy niż w salonikach czy kioskach - mówi Dariusz Materek, rzecznik prasowy Kolportera. - Zdecydowana większość tytułów sprzedaje się przede wszystkim w dni robocze są jednak kategorie prasowe, które charakteryzują się wysoką sprzedażą właśnie w niedziele - dodaje.
O ile w pozostałe dni tygodnie najchętniej kupowanymi są czasopisma dla pań, magazyny telewizyjne oraz czasopisma społeczno-polityczne (dzienniki i tygodniki opinii), to w niedzielę prym wiodą wydawnictwa kolekcjonerskie (karty, naklejki), magazyny i książeczki dla dzieci, a także wydawnictwa specjalistyczne.

- W niedziele do galerii handlowych wybierają się często rodziny z dziećmi. Przy okazji głównych zakupów, odwiedzają też salonik prasowy, gdzie rodzice kupują swoim pociechom karty kolekcjonerskie, książeczki lub magazyny dziecięce - mówi Dariusz Materek. - Zakładamy, że po wprowadzeniu zakazu handlu w niedzielę właśnie te tytuły odczują spadki sprzedaż, choć mogą one dotknąć i pozostałych wydawnictw - z uwagi na zamknięcie galerii czy supermarketów działające w nich saloniki będą tego dnia również nieczynne - dodaje.

Komentarze (1 - 4 z 4)

Spekulacje nie podparte faktami. Zamknijmy sklepy w niedziele i zobaczymy czy tak drastycznie spadnie sprzedaz.
 0  
To niech stanie cwaniak za ladą w niedziele.
 1  
Co za różnica kiedy będzie ekspedientka pracować. Za te mityczna niedzielę dostanie wolny dzień w tygodniu. Nie dajmy się zwariować.
 2  
A czy ktoś kogoś zmusza do pracy w sklepie który jest otwarty 7 dni w tygodniu?
 3