Łukasz Szewczyk19.04.2017 (12:37)11 komentarzy

Tomasz Lis przegrał z wydawcą Do Rzeczy. Winien przeprosić

Tomasz Lis przegrał przed Sądem Apelacyjnym i ma opublikować przeprosiny skierowane do spółki PMPG Polskie Media, wydawcy tygodnika Do Rzeczy oraz Michała Macieja Lisieckiego za stwierdzenia z wpisu blogowego sprzed czterech lat. Przeprosiny mają się ukazać w portalu NaTemat.pl.
Tomasz Lis
Sąd Apelacyjny podtrzymał tym samym wyrok wydany we wrześniu 2015 roku, w którym orzekł, że Tomasz Lis i wydawca naTemat.pl mają opublikować przeprosiny skierowane do wydawcy tygodnika "Do Rzeczy" i Michała Macieja Lisieckiego za obraźliwe stwierdzenia pod jego adresem użyte we wpisie blogowym dziennikarza z początku 2013 r. Przeprosiny miały się ukazać w portalu NaTemat.pl.
Redaktor naczelny Newsweek Polska oraz spółka Glob360, której właścicielem jest Tomasz Lis, wydawca portalu NaTemat.pl najpierw uchylali się od wykonania prawomocnego wyroku, a następnie złożyli skargę kasacyjną do Sądu Najwyższego. Ten zwrócił sprawę do ponownego rozpoznania przez Sąd Apelacyjny. SA ponownie uznał argumentację wydawcy tygodnika "Do Rzeczy" i ponownie nakazał pozwanym publikację przeprosin.

- Tomasz Lis nie wykonał prawomocnego wyroku. Teraz przegrał ponownie. Spodziewamy się, że ponownie będzie grał na zwłokę, stawiając się ponad prawem, uznając, że jego, jako wybitnego dziennikarza, wyroki sądów nie dotyczą. Polski system prawny jest tak skonstruowany, że wobec prawa jesteśmy równi. Być może redaktor Lis uznaje się za osobę nieomylną, ale jak każdy - błędy popełnia. Szkoda, że nie potrafi się do nich przyznawać i tchórzliwie unika ich konsekwencji - komentuje zachowanie naczelnego Newsweek Polska Michał Maciej Lisiecki, wydawca "Do Rzeczy".

To nie jedyna sprawa przeciwko Lisowi, która toczy się z powództwa wydawcy. W 2014 r. Agencja Wydawniczo-Reklamowa "WPROST" wniosła do Sądu Okręgowego w Warszawie powództwo wzajemne przeciwko spółce Ringier Axel Springer Polska oraz Tomaszowi Lisowi, w którym domaga się zapłaty odszkodowania w wysokości 12 215 384,02 zł (ok. 3 mln EUR) za działania o charakterze nieuczciwej konkurencji. Kwota odszkodowania stanowi sumę realnych kosztów i udokumentowanych strat poniesionych przez wydawcę.

Do zwolnienia Tomasza Lisa doszło w 2012 r., niezwłocznie po tym, jak wydawca otrzymał i potwierdził informacje o tym, iż ówczesny redaktor naczelny Wprost, będąc dziennikarzem, osobiście prezentował oferty sprzedażowe swojego nowego projektu - portalu Natemat.pl - strategicznym partnerom Wpros". Ponadto tworzył ten projekt, wykorzystując bez wiedzy swojego ówczesnego pracodawcy zasoby infrastrukturalne AWR Wprost i doprowadzając do istotnego konfliktu interesów.
PMPG Polskie Media

Komentarze (1 - 10 z 11)

Lista osób które Lis powinien przeprosić jest bardzo długa.
 18  
czy warto kopać leżącego?tego z wielką przyjemnością!!!!!!!!!!!!!!!!o
 15  
Hiena pozostanie hieną.Ryj jak u esesmana.
 15  
ta łajza już dawno wszystko pzegrała, dziwię się że jeszcze podskakuje
 5  
@tati również powinien przeprosić ;>
 1  
Wygląda jak oficer SS- zapewne ktoś z jego rodziny był .
 3  
@tati również powinien przeprosić ;>
Przepraszam cię @johnyB(yk ort), za to, że ujawniłem wszystkim ludziom na forum tutaj, że:
1. jesteś ruskim trollem, który słabo zna język polski popełniając koszmarne błędy ortograficzne, stylistyczne i gramatyczne. W rachubę wchodzi też, że jesteś ograniczony umysłowo i nie jesteś w stanie opanować reguł języka. Może masz IQ w granicach 90 i razem z koleś90 chodzicie do gimnazjum?
2. pokazałem, że piszesz bez żadnego zw. z tematyką newsa bredząc cały czas coś o pisuarach i na poziomie pisuaru.
3. masz przeze mnie mnóstwo pracy bo piszę jeden komentarz, a ty reagujesz WIELOMA bełkotliwymi niepoprawnymi językowo zdaniami. Cieszy mnie, że tak reagujesz histerycznie bo dowodzi to słuszności reagowania na twoje chamstwo tutaj, bezczelność i propagowanie bezsensowne pisuarów
4. że jesteś niedouczonym, głupiutkim fiutkiem, który nic nie znaczy i nic nie będzie znaczył.

Nara piśku :D
Taplaj się sam w swoim szambie.
 3  
Wiadomość zza kulis. Jaśnie inteligencja za chwilę raczy Ci udzielić odpowiedzi w 10 postach. Musi skonsultować tylko treść wypowiedzi z funkcjonariuszami z Nowogrodzkiej.
 2  
no bravo nieudaczniku, po prawie tygodniu podszywania się pode mnie w końcu otworzyłeś ryjek, pisząc ze swojego nicka,chociaż znając twoją pierdołowatość, nie wykluczam, żeś się ciamajdanie POmylił ;D
 1  
Lis to najgorszy dziennikarzyna nadający się do leczenia psiachiatrycznego na oddziale zamkniętym...niestety....
 3