Łukasz Szewczyk19.04.2017 (14:24)28 komentarzy

Opole 2017 z disco-polo? Miasto niezadowolone, ale negocjuje z TVP

Już w czerwcu 2017 roku odbędzie się 54. Krajowy Festiwal Piosenki Polskiej w Opolu, który pokaże Telewizja Polska. Nadawca chce do Opola przenieść muzykę disco-polo, na taki pomysł nie zgadza się miasto.
Martyniuk & Rodowicz
Od kilku lat muzyka disco-polo cieszy się dużą popularnością w mediach. Telewizja Polska, która zapowiada, że stawia na rozrywkę wysokiej jakości, rozpoczyna medialny romans z disco-polo. Już w ten weekend na antenie TVP2 zagości nowy program "Discopoland" (więcej o nowej produkcji TUTAJ).
To jednak nie koniec tanecznych atrakcji w TVP. Jak podaje Dziennik Zachodni, TVP planuje, że podczas tegorocznego festiwalu w Opolu odbędzie się koncert Debiutów, Premier, koncert organizowany wspólnie z Polskim Radiem oraz... koncert muzyki tanecznej.

Co ciekawe, jeszcze w lutym wiceprezes TVP Maciej Stanecki zapowiadał, że głównym celem publicznego nadawcy jest "przywrócenie znaczenia Opola jako stolicy polskiej piosenki i podniesienie rangi festiwalu jako kreatora przebojów i trendów".

Na razie jednak władze Opola mają wątpliwości co do planów TVP/ w zakresie zapowiadanego przywracania znaczenia Opola. Kością niezgody jest wprowadzenie do Opola muzyki disco-polo. Z pierwszej koncepcji programu tegorocznego Opola wynika, że jedną z atrakcji tanecznego koncertu ma być powtórka z Sylwestra TVP2, czyli duet takiego artysty disco-polo z Marylą Rodowicz.


Obecnie władze miasta negocjują z TVP program tegorocznego festiwalu, który ma odbyć się w dniach od 9 do 11 czerwca. Mimo wątpliwości,wiele wskazuje, że umowa z TVP zostanie podpisana bo to obecnie jedyny nadawca zainteresowany festiwalem w Opolu.
Dziennik Zachodni/wł.

Komentarze (1 - 10 z 28)

Hahahahaha.
A Kurski (prezes TVP z PiS) obiecywał, że w TVP nie będzie głupiej rozrywki.
Ponownie oszukali Polaków :(
 35  
To lemingi będą zadowolone
 11  
Działacz partyjny kÓrski od lat "wisi" na youtube jako gorący zwolennik tych "umcanów". Ale tu akurat nie powinno być zdziwienia. Tvpis równa do poziomu swojego elektoratu. Najpierw chleba ( 500+ a dla parówy Antka 50 000+ ), a teraz igrzysk ( umc-umc-umc-czas na nieszpór :D ).
Muzyka dla nich jest zbyt niezrozumiała stąd promocja tych "dzwięków".
 16  
...ale swoją drogą to też se posłucham,bo tyż lubie umc-umc-umc.
 7  
Kórski zrobi z Disco-Polo skarb narodowego dziedzictwa. Disco Polo w TVP Kultura
 23  
Disco polo to najpopularniejszy gatunek muzyczny w Polsce więc jak najbardziej przedstawiciele tej muzyki powinni występować co roku w Opolu! Zobaczycie jak Opole będzie się bujać w rytm Oczów Zielonych, a rekord oglądalności gwarantowany tak jak w sylwestra największą widownię zgarnął Zenek :) Nikt nie słucha, nikt nie lubi a wszyscy będą się bawić, taka prawda!
 5  
jak disco to tylko Cypis. całą reszte zjada na śniadanie
 3  
TYM SAMYM TEN FESTIWAL SCHODZI NA PSY!!! ALE COZ PISOWSKI ELEKTORAT LUBI DISCO POLO I KURSKI DAZY DO TEGO, ABY TEMU ELEKTORATOWI PRZYPODOBAC SIE.
Arkadiusz Pieńkowski 19.04.2017 (18:56:57)
 3  
Do tego podobno jeszcze planują Pietrzaka... Nawet festiwal w Opolu PiSiory zniszczą. Od disco polo jest Ostróda albo remiza. TVP nawet nie potrafi od wielu lat wybrać dyrektora artystycznego festiwalu z prawdziwego zdarzenia. Jak nie Sierocki, to Rogowiecki czy inny burak, który wiedzę muzyczną czerpie z Eski i Zetki. Dlatego co roku króluje kicz i tandeta wyśpiewywana przez przypadkowych wykonawców i ulubieńców TVP.
 5  
A lemingi nic się dzisiaj nie chwalą,czy poprostu jeszcze nie wróciły z witania ich króla Europy Donalda T?Tati pewno zaraz po zeznaniach w sądzie ich kłamcy,jeszcze nie wrócił ze szkolenia KOD na temat co ma napisać dzisiaj w swoich komentarzykach o swoim wielkim wodzu z Brukseli i jak dowalać pisowcom,widocznie jeszcze mu nie wypłacili eurasów.hihihihi!
 18