Łukasz Szewczyk19.04.2017 (17:13)brak komentarzy

Polskie Radio z prawami do igrzysk olimpijskich. Partnerstwo z Discovery

Discovery Communications, właściciel praw telewizyjnych i multimedialnych do czterech kolejnych igrzysk olimpijskich, podpisał umowę sublicencyjną z Polskim Radiem. Dzięki nowemu partnerstwu więcej kibiców w Polsce będzie miało dostęp do relacji z Zimowych Igrzysk Olimpijskich 2018 w Pjongczang oraz Letnich Igrzysk Olimpijskich 2020 w Tokio
Zgodnie z umową Polskie Radio otrzyma od Discovery Communications na zasadzie sublicencji niewyłączne prawa do transmisji radiowych z igrzysk w Pjongczang i Tokio, zarówno na swoich antenach, jak i jednocześnie w Internecie oraz na urządzeniach mobilnych. Tym samym będzie kontynuować tradycję jednoczenia Polaków wokół występów polskich olimpijczyków.
- Porozumienie z Polskim Radiem to przede wszystkim kolejna świetna wiadomość dla wszystkich kibiców w Polsce. Cieszymy się, że dzięki naszej współpracy, miliony radiosłuchaczy w Polsce poczują atmosferę igrzysk, a także poznają inspirujące historie polskich sportowców i ich drogę do spełnienia marzeń - mówi Adam Widomski, Eurosport Channel Director w Polsce.

Porozumienie z Polskim Radiem to druga umowa sublicencyjna zawarta przez Discovery w kontekście igrzysk. Na początku tego roku, nadawca podpisał umowę z Telewizją Polską, dzięki której polski nadawca publiczny otrzymał wyłączne prawa w kanałach otwartych do materiałów audiowizualnych z Pjongczang 2018 i Tokio 2020, a także prawa cyfrowe do transmisji nadawanych w sposób linearny oraz ograniczone prawa do retransmisji i skrótów najważniejszych wydarzeń. Jednocześnie Eurosport, kanał z portfolio Discovery, zachował pełne prawa do transmisji igrzysk w telewizji płatnej oraz poprzez swoje platformy cyfrowe.

Jako właściciel wyłącznych praw telewizyjnych i multimedialnych na terytorium 50 krajów Europy do igrzysk olimpijskich organizowanych w latach 2018-2024, Discovery Communications i Eurosport wykorzystują swoje platformy (otwarte, płatne, cyfrowe i kierowane bezpośrednio do konsumenta), aby pokazać każdą sekundę tych wydarzeń. Co więcej, nadawca nawiązuje szeroką współpracę z innymi dużymi dystrybutorami w Europie, aby pokazać igrzyska niespotykanej dotąd liczbie kibiców za pośrednictwem rekordowej liczby platform.