Łukasz Szewczyk20.04.2017 (12:27)6 komentarzy

Polsat pokaże miniserial dla miłośników kotów. W roli głównej Anną Dereszowską

W kwietniu 2017 roku Polsat wyemituje premierowy odcinek miniserialu "Koty i zaloty". Produkcja przeznaczona jest dla wszystkich widzów, którzy chcą zrozumieć koci świat. Serial w zabawny sposób opowiada o kocich rytuałach i relacjach łączących czworonogi z ich opiekunami. Jedną z głównych postaci jest Anna Dereszowska, która wciela się w rolę Kasi.
Anna Dereszowska
Serial "Koty i zaloty" przedstawia perypetie Kasi i Pawła, niegdyś znajomych ze szkoły, a obecnie sąsiadów z jednej kamienicy. Paweł, w tej roli Marcin Perchuć, zakochany w dawnej koleżance, w nieporadny i rozczulający sposób stara się zdobyć jej serce. Aby przypodobać się ukochanej, wielkiej miłośniczce kotów, musi dołożyć wszelkich starań, by lepiej poznać koci punk widzenia. Poczynaniom Pawła kibicuje córka Kasi - Zuza - w tej roli Julia Paćko. W każdym odcinku ważne miejsce zajmują również same koty - Kacper i Flora, które mają niemały wpływ na relacje łączącą Kasię i Pawła.
- Praca z kotami sprawia mi wielką przyjemność. Podpatrywanie futrzaków i rozmowa z behawiorystami sprawia, że coraz lepiej rozumiem czworonogi - mówi Anna Dereszowska.

Aktorka nie wahała się przyjąć roli w serialu "Koty i zaloty", jak sama podkreśla uwielbia koty, a rola ambasadorki marki Whiskas daje jej możliwość współpracy z tymi wyjątkowymi stworzeniami. Anna Dereszowska ceni sobie niezwykłą osobowość tych zwierząt - zamiłowanie do chodzenia własnymi drogami i indywidualizm. Nie ukrywa jednak, że to, co czyni koty wyjątkowymi, prowadzi też do zabawnych i niespodziewanych sytuacji na planie filmowym. Behawioryści pracujący przy produkcji pomagają jednak zapanować nad Florą i Kacprem.

- Staramy się kota zachęcić. Czyli mamy do tego argumenty. Przede wszystkim smakołyki, jedzenie, to jest podstawa. On coś robi, dostaje za to gratyfikację w postaci najlepszych smakołyków, jakie lubi. Bardzo często zabawki pomagają przy tym (red. zwróceniu uwagi kota), staramy się go w jakiś sposób rozbawić - mówi Marek Russ z Centrum Szkolenia Zwierząt.

- Mamy różne sposoby, mamy kocimiętkę, jedzonko, które sprawia, że koty łatwiej współpracują, i mamy fachową pomoc. Oczywiście jest również właściciel kotów. Urocze jest obserwowanie mężczyzny, który tak czule przemawia do kotów - moja kicia, moja kochana, mój kochany - dodaje Anna Dereszowska.

Serial "Koty i zaloty" składa się z 8 odcinków, po 5 minut każdy. Wszystkie epizody zakończone są krótkim podsumowaniem z punktu widzenia kota, które wygłasza należący do Kasi kot Kacper. Głosu użycza mu znany satyryk i dziennikarz Rafał Bryndal. Bohaterowie z humorem i dystansem odsłaniają konwenanse i codzienne zwyczaje, jakie właściciele czworonogów nazywają kocimi rytuałami. Pomysłodawcą produkcji jest marka Whiskas, która w atrakcyjnej formie chciała przedstawić istotne kwestie dotyczące opieki nad kotami.

- Chcieliśmy zwrócić naszym konsumentom uwagę na to, jak wiele radości może wnieść posiadanie kota w mieszkaniu i jak pozytywnie wpływa to na rodzinę, na rozwój dzieci. Ale to nie wszystko, poprzez uchylenie rąbka kociego świata chcieliśmy przyczynić się do tego, żeby nasze koty miały zawsze pyszne i pełnowartościowe posiłki w miskach - mówi Małgorzata Soszyńska, brand manager Whiskas.

Serial "Koty i zaloty" będzie można oglądać w każdą niedzielę o godz. 17.40 na antenie Telewizji Polsat (od 23 kwietnia). Powtórki będzie można obejrzeć w soboty o godz. 19.55 w kanale Polsat Café.
Newseria

Komentarze (1 - 6 z 6)

Solorz chce podlizać się Jarkowi???
 1  
5 minut powiadacie ? Na Polsacie to pewnie będzie w slocie 30 minutowym aby można było napchać odpowiednio dużo reklam.
 3  
Pomysł super, obsada świetna i do tego kochane przez wszystkich futrzaki :) Gwarancja sukcesu! :)
 0  
Ja tam nie jestem czarnej myśli. Wydaje mi się, że jest potencjał w tym pomyśle Polsatu. Raz, że ludzie lubią koty, a dwa, że Dereszowska też da się lubić. To i to razem powinno fajnie wypalić.
 0  
Polsat poszedł w kierunku kotów, zaś TVN pieski z Joanną. Ja wolę koty w myśl zasady "dom bez kota to głupota". Nowy miniserial z pewnością znajdzie sporo widzów.
 0  
Jestem właśnie po pierwszym odcinku i serialik mnie oraz moje dzieci zaciekawił. Brawo dla polsatu za pomysł i dobrą porę emisji.
 0