Łukasz Szewczyk20.04.2017 (16:53)brak komentarzy

Record Store Day w radiowej Czwórce

W sobotę (22 kwietnia 2017 roku) po raz kolejny odbędzie się Record Store Day - światowe święto promujące kulturę winylową i niezależne sklepy płytowe. Do jego obchodów dołączy radiowa Czwórka, która tego dnia gościć będzie DJ'ów z ich ulubionymi płytami winylowymi.
Record Store Day to święto promujące kulturę winylową i niezależne sklepy płytowe. Po raz pierwszy odbyło się w Stanach Zjednoczonych w 2008 roku. Obecnie święto przyciąga amatorów analogowych brzmień z całego świata - organizowane są imprezy, koncerty, spotkania kolekcjonerów płyt winylowych, projekcje filmowe, kiermasze oraz wystawy.
W tym roku Record Store Day przypada 22 kwietnia. Z tej okazji radiowa Czwórka zaprasza słuchaczy na specjalne, połączone wydanie audycji "Prywatka" Uli Kaczyńskiej oraz "Kluboteka" Norberta Borzyma. Po godz. 20.00 gościć będą DJ'e którzy zaprezentują swoje ulubione płyty winylowe.

- Gramy tylko z analogów. Każdy z zaproszonych przedstawi swoje ulubione nagrania z uzasadnieniem wyboru. To nie będzie jedynie przegląd muzyki elektronicznej - zaprasza do audycji Norbert Borzym (DJ Bert). Usłyszymy m.in. selekcje muzyczne Michała Margańskiego, Kovvalskiego, Bistiego, Mitury, Piotra True.dat Truszkowskiego, Jealo, Last Robots czy Holiday 80. O godz. 22.00 dłuższy set didżejski zaprezentuje m.in. kolektyw Radical Dancefloor Killers. Ponadto tego dnia w "Wiadomościach" usłyszeć można będzie więcej informacji na temat Record Store Day i jego obchodów na całym świecie.