Łukasz Szewczyk27.04.2017 (14:20)20 komentarzy

Eska TV może powrócić do naziemnej TV. Koniec 8TV?

Wiele wskazuje na to, że już wkrótce możemy spodziewać się kolejnych zmian w ramach pierwszego multipleksu naziemnej telewizji cyfrowej (DVB-T).
Eska TV
Jak wynika z informacji Presserwisu, Grupa ZPR Media chce zrezygnować z nadawania kanału 8TV. W miejsce stacji powróci Eska TV. To nie koniec zmian. Obecny kanał Eska TV HD (dostępny w kablówkach i na satelicie) zmieni nazwę, prawdopodobnie na Eska TV Extra.
Nadawca na razie nie chce komentować tych informacji. Warto jednak podkreślić, że na rynku już od dawna krążyły nieoficjalne informacje o powrocie Eska TV do naziemnej telewizji cyfrowej. Kanał 8TV notował gorsze wyniki oglądalności od Eska TV. Z kolei obecnie "nowa" Eska TV, której dostęp ograniczony jest do operatorów płatnej telewizji, nie powtórzyła sukcesu tej naziemnej. Z czołówki rankingu oglądalności stacji muzycznych Eska TV spadła na dolną część tabeli.

Komentarze (1 - 10 z 20)

Normalnie kto by się spodziewał xD SZOK, gunwokanał 8tv nie ma oglądalności.
 45  
eskatv xtra lub eskatv 2 zamiast 8tv w mux dvb-t
 7  
Tylko po co powrót ESKI TV ? Przecież oglądalność im od tego nie wzrośnie. Skoro już wcześniej była bardzo niska. Po zamianie na 8TV pewnie oglądalność jeszcze spadła, więc tylko z tego powodu chcą wrócić na stare śmieci ?
 3  
Lepiej żeby Eska TV HD zamienili na Eska ROCK TV bo brakuje urozmaicenia wśród kanałów tv - wszędzie disco łupanka.
 9  
Albo Eska Rock TV , lub lepiej nowy kanał planowany od Winnickiego { są od niego Power TV i Nuta TV } Rock TV na którym ma być hard rock , rock , metal z ub. dekad i nowszy . Lub po prostu sprawdzony dobry kanał Stars tv - było by super .
 6  
Jak można było usuwać z DVB-T rozpoznawalną markę Eska? To tak jakby Coca-cola zmieniła nazwę swojego napoju na coś innego.

Świadomość marki buduje się latami i jeśli proces zaczął się w czasach Solidarności (pierwotnie ESKA to było Radio "S" - czyli Radio Solidarność), to należało to kontynuować.
 21  
A od kiedy to Eska jest na satelicie w HD??? ;)
 6  
Zamiast dotychczasowego badziewia przydałoby się kilka kanałów w rodzaju Fokusa.
 11  
naziemna to totalna poraszka
 8  
,,Poraszka"?-PORAŻKA!
 10