Łukasz Szewczyk05.05.2017 (12:19)1 komentarz

Eurosport z rekordem oglądalności mistrzostw świata w snookerze

Zakończone mistrzostwa świata w snookerze miały najwyższą oglądalność w historii Eurosportu w Polsce. Tegoroczny turniej, który wygrał Mark Selby, oglądało dziennie średnio 91 tysięcy widzów. To o 26% więcej niż w ubiegłym roku oraz o 5 procent więcej niż w roku 2014, kiedy padł poprzedni rekord. Średnia widzów dla całej Europy wyniosła około miliona dziennie.
Snooker w Eurosporcie
Zmagania w Crucible Theatre w Sheffield trwały 17 dni. Tytuł mistrza świata obronił Mark Selby, który po zaciętym finale pokonał Johna Higginsa 18:15. Anglik wyszedł z wielkiej opresji, bo przegrywał już 4:10.
W Eurosporcie w Polsce zmagania najlepszych snookerzystów na świecie śledziło codziennie średnio aż 90 tysięcy widzów. To o 5 procent więcej niż w rekordowym do tej pory 2014 roku. Najwięcej, bo aż 164 tysiące widzów, przyciągnął ćwierćfinał, w którym Ding Junhui pokonał pięciokrotnego mistrza świata Ronniego O`Sullivana. W kulminacyjnym momencie mecz oglądało 236 tys widzów.

Polski Eurosport zanotował także największy wzrost oglądalności w Europie w porównaniu do roku ubiegłego. W tym sezonie imprezę śledziło aż 26 procent widzów więcej. Drugim krajem w którym zanotowano znaczny wzrost jest Norwegia (14 procent więcej w stosunku do 2016 roku).

Największą oglądalność w Europie miał oczywiście finał. W szczytowym momencie meczu Eurosport śledziło aż 2,5 miliona widzów. Średnio cały turniej w Europie oglądało około miliona osób dziennie.

Snooker to dla Eurosportu jedna z flagowych dyscyplin sportu. W tym roku Eurosport 1 i Eurosport 2 pokazały 135 godzin transmisji z mistrzostw świata. Turniej można było oglądać również w Eurosport Playerze.
Eurosport

Komentarze (1 - 1 z 1)

Myślałem, że snooker ma swój szczyt popularności w Polsce za sobą, a tu taka niespodzianka. Miło.
 13