Łukasz Szewczyk12.05.2017 (15:04)1 komentarz

Eurosport ulepsza aplikację. Kibice będą jeszcze bliżej kolarskiego peletonu

Eurosport współpracy z firmą CA Technologies specjalnie dla kibiców stworzy niezwykłą aplikację na wyścigi kolarskie z cyklu Grand Tour
Cavendish, Wielka Brytania
Eurosport nawiązał współpracę technologiczno-sponsorską z producentem oprogramowania CA Technologies. Osią współpracy było stworzenie aplikacji w środowisku second-screen (czyli takiej, którą można połączyć dwa urządzenia, np. smartfon z telewizorem) dla miłośników zawodów kolarskich, która debiutuje podczas trwającej właśnie relacji Eurosportu z wyścigu Giro d'Italia. Wykorzystując narzędzia CA API Management and CA App Experience Analytics, Eurosport po raz pierwszy zaprezentuje interaktywną, aktualizowaną w czasie rzeczywistym mapę z danymi kolarzy startujących w tegorocznym Giro d'Italia i innych kluczowych wyścigach tego sezonu.
Nowe narzędzia zostaną zintegrowane z dotychczasową wersją aplikacji i aplikacjami internetowymi Eurosportu, umożliwiając kibicom śledzenie peletonu przez cały wyścig i dostarczając na bieżąco wybranych danych geolokalizacyjnych i biometrycznych, takich jak wysokość nad poziomem morza, prędkość, moc, rytm czy tętno. Ponadto Eurosport wykorzysta nowe narzędzia przy wyświetlaniu grafik na ekranie, uatrakcyjniając w ten sposób transmisje na żywo i zapewniając widzom oraz ekspertom wgląd w poszczególne etapy wyścigów na niespotykaną dotąd skalę.

CA API Management (narzędzie do zarządzania interfejsem API) pozwoli na integrację danych i przekazywanie pomiarów zawodników bezpośrednio na nową interaktywną mapę Eurosportu, zarówno w aplikacjach mobilnych, jak i internetowych. Zapewniając najwyższy komfort użytkowania, narzędzie CA App Experience Analytics pozwoli Eurosportowi poznać opinie użytkowników aplikacji, co umożliwi z kolei optymalizację jej budowy, nawigacji i przepływu danych, a także dostarczy kluczowych danych pochodzących z analizy aplikacji w celu ulepszenia jej działania i zwiększenia stabilności.

Eurosport będzie opracowywać także dodatkowe materiały cyfrowe i krótkie formy dotyczące zawodów kolarskich, wykorzystujące nowe strumienie danych na potrzeby swojej aplikacji oraz mobilnych aplikacji internetowych. Wśród nich znajdą się zapowiedzi i oceny poszczególnych etapów, analizy najważniejszych momentów obejmujące powtórki w zwolnionym tempie i zbliżenia, a także nowa, ekskluzywna seria Eurosportu wyjaśniająca najistotniejsze aspekty techniczne sportu - "Sport Explainers" - sponsorowana przez CA Technologies.

Jako oficjalny dostawca oprogramowania dla Eurosportu na potrzeby transmisji z wyścigów Grand Tour, CA Technology może liczyć także na obszerną promocję swojej marki na różnych platformach w postaci reklam telewizyjnych i internetowych oraz artykułów sponsorowanych.

- Nieustannie staramy się uatrakcyjnić i uzupełnić nasze relacje z największych turniejów sportowych świata, a nasz nowy partner i opracowana we współpracy z nim aplikacja pomoże nam osiągnąć nasz cel w tegorocznych zawodach kolarskich o najwyższej randze. Wiemy, że najbardziej zapaleni kibice lubią mieć pod ręką wszystkie dane i statystyki, a dzięki współpracy z CA Technologies i naszym transmisjom telewizyjnym miłośnicy kolarstwa będą mieli zapewniony dostęp do wszystkich potrzebnych informacji - mówi Peter Hutton, CEO Eurosportu.

W 2017 roku w kolarskiej ramówce Eurosportu po raz kolejny znajdą się wszystkie trzy wyścigi z serii Grand Tour, między innymi ekskluzywna i obszerna relacja z zawodów Giro d'Italia oraz 25 wyścigów w ramach cyklu UCI World Tour, w tym wszystkich pięciu tzw. monumentów kolarstwa. Łącznie w tym roku Eurosport pokaże na swoich kanałach ponad 200 dni kolarskich zmagań na żywo i 2,3 tys. godzin relacji.

Mobilna aplikacja Eurosport dostępna jest bezpłatnie na urządzenia z systemami Andrdoid (Google Play), iOS (iTunes) oraz Windows (Sklep Windows).

Komentarze (1 - 1 z 1)

To świetna wiadomość. Interakcje przy zawodach sportowych są coraz popularniejsze. W przyszłości widz wybierze kamerę z której chce oglądać widowisko jak i będzie miał pełne dane danego wydarzenia.
 1