Łukasz Szewczyk14.05.2017 (11:43)3 komentarze

"Egzorcysta", "Zagrywka", "Homeland VI" - premiery czerwca na antenie FOX

W czerwcu FOX szykuje gratkę dla fanów dobrych seriali. Widzowie będą mogli zobaczyć zarówno nowe seriale jak "Egzorcysta" czy "Zagrywka", jak również kolejne sezony tych już dobrze znanych, w tym maratony: szóstego sezonu "Homeland" oraz czwartego i piątego sezonu "Zawód: Amerykanin".
"Egzorcyta" / Fox. FOX
Tydzień po finale drugiego sezonu "Outcast: Opętanie" na antenie kanału FOX premiera serialu "Egzorcysta"(od 19 czerwca, emisja w poniedziałki o godz. 22.00). Produkcja nawiązuje do książki pod tym samym tytułem, autorstwa Williama Petera Blatty'ego oraz jej kultowej ekranizacji z 1973 roku. Ojciec Thomas Ortega (Alfonso Herrera) prowadzi małą parafię na przedmieściach Chicago. Jego życie na zawsze się odmieni w momencie, gdy o pomoc poprosi go Angela (Geena Davis). Kobiecie nie dają spokoju mroczne sny, a jej rodzina zaczyna się dziwnie zachowywać. W tym samym czasie w innym zakątku kuli ziemskiej ksiądz Marcus Brennan (Ben Daniels) rozpoczyna prawdziwą walkę ze złem. Jak poradzą sobie z demonami bohaterowie produkcji?

"Zagrywka" / Fot. FOX
Drugą czerwcową propozycją jest "Zagrywka" ](od 6 czerwca, emisja w poniedziałki o godz. 22.00). Serial opowiada o losach Ginny Baker (Kylie Bunbury), utalentowanej, młodej zawodniczki, która dostała szansę grania w pierwszej lidze baseballa MLB w drużynie San Diego Paders. Bohaterka będzie musiała odnaleźć się w świecie sportu zdominowanym przez mężczyzn. W serialu wystąpią również Mo McRae, Meagan Holder, Mark-Paul Gosselaar, Ali Larter, Dan Lauria, Tim Jo i Mark Consuelos. Jednym z twórców serialu jest Dan Fogelman.
"Homeland" / Fot. FOX
Serialu "Homeland" nikomu nie trzeba przedstawiać. FOX z myślą o fanach serialu przygotował maraton z najnowszym, szóstym sezonem produkcji (maraton VI sezonu: 15, 16 i 17 czerwca o godz. 21.00 po cztery odcinki). Fabuła rozgrywa się w Nowym Jorku, kilka miesięcy po wydarzeniach z poprzedniego sezonu, a dokładniej od dnia wyboru nowego prezydenta w 2016 roku. Jednak w przeciwieństwie do rzeczywistości, w serialu prezydentem zostaje kobieta - Elizabeth Keane (Elizabeth Marvel). Oczywiście w historii nie mogło zabraknąć Carrie Mathison (powracająca w roli głównej Claire Danes), która pracuje teraz w fundacji pomagającej muzułmanom mieszkającym w Stanach Zjednoczonych. Polityka, agencje rządowe, amerykańskie wojsko i kolejna intryga. W nowym sezonie powracają także Rupert Friend jako Peter Quill, F. Murray Abraham w roli Dara Adala i Mandy Patinkin, czyli serialowy Saul Berenson.

"Zawód: Amerykanin" / Fot. FOX
Z kolei "Zawód: Amerykanin" to seria opowiadająca historię dwójki szpiegów KGB, udających szczęśliwe amerykańskie małżeństwo z trójką dzieci. Żyjąca na przedmieściach Waszyngtonu, w czasach prezydentury Ronalda Reagana, para - Philip (Matthew Rhys) i Elizabeth Jennings (Keri Russell) zajmuje się przechwytywaniem informacji dla Związku Radzieckiego. Eskalacja zimnej wojny sprawia, iż w życie Philipa i Elizabeth coraz mocniej ingeruje siatka szpiegów, pod której kontrolą się znajdują. Sytuacja komplikuje się jeszcze bardziej, gdy ich sąsiadem zostaje Stan (Noah Emmerich), agent FBI pracujący dla kontrwywiadu. Ale to nie koniec problemów - w piątym sezonie Paige (Holly Taylor), córka pary szpiegów, nawiązuje romans z synem Stana, co może wpłynąć na bezpieczeństwo Jenningsów.
Maraton IV sezonu - 24 czerwca, 25 czerwca i 1 lipca od godz. 20.05. Maraton V sezonu - 2 lipca, 8 lipca i 9 lipca od godz. 20.05.

Komentarze (1 - 3 z 3)

A kiedy Fox pokaże ostatnią część Synów Anarchii?
 0  
No właśnie !!! kiedy pojawi się ostatni sezon Synów Anarchii ???
 1  
homeland juz dawno obejzany.
 2