Łukasz Szewczyk17.05.2017 (14:11)4 komentarze

Netflix nakręci serial na podstawie "Wiedźmina". Tomasz Bagiński jednym z reżyserów

Opowiadania Andrzeja Sapkowskiego doczekają się ekranizacji w formie anglojęzycznego serialu zrealizowanego przez Netflix.
"Wiedźmin"
- Andrzej Sapkowski stworzył niezwykle barwny i angażujący świat, jednocześnie czarujący i angażujący - mówi Erik Barmack, VP, odpowiedzialny za międzynarodowe produkcje Netflix.
Saga o wiedźminie to cykl ośmiu książek przedstawiających historię "wiedźminów" - legendarnych łowców, którzy we wczesnym wieku rozwijają nadprzyrodzone zdolności, aby stawiać czoło złu i walczyć z potworami. Opowiadania Sapkowskiego znalazły się na liście bestsellerów New York Times'a, stały się podstawą gry oraz zostały przetłumaczone na ponad 20 języków.

- Jestem podekscytowany tym, że Netflix będzie odpowiedzialny za adaptację moich powieści. Liczę na to, że adaptacja będzie wierna materiałowi źródłowemu i motywom, które zawarłem w tych historiach na przestrzeni 30 lat - powiedział Andrzej Sapkowski. - Cieszę się wiedząc jak wartościowy zespół został zebrany w celu przeniesienia moich bohaterów na ekran - dodaje. Andrzej Sapkowski także będzie uczestniczył w procesie produkcji serialu w roli konsultanta kreatywnego.

Sean Daniel (odpowiedzialny m.in. za serię The Mummy, The Expanse) oraz Jason Brown (The Expanse) z Sean Daniel Company będą producentami wykonawczymi, wspólnie z Tomkiem Bagińskim (nominowanym do Oskara za krótkometrażową animację Katedra, laureatem BAFTA za Sztukę spadania, twórcą Ambition) oraz Jarosławem Sawko (Sztuka spadania, Another Day of Life) z Platige Image, studia kreatywnego specjalizującego się w tworzeniu animacji 3D i efektów specjalnych dla świata filmu, reklamy, sztuki i rozrywki.

- Świat opisany w książkach Sapkowskiego wyróżnia moralna i intelektualna głębia, dalece wykraczająca poza gatunkowe schematy. Jest to historia dnia dzisiejszego i współczesnych wyzwań, ukrytych pod płaszczykiem fikcji. Jest to historia o nas samych, o drzemiących w nas bohaterach i potworach - dodają Tomek Bagiński i Jarek Sawko z Platige Image.

Tomek Bagiński będzie również reżyserem co najmniej jednego z odcinków w sezonie.
Platige Image

Komentarze (1 - 4 z 4)

Czyżby szykowała się wielka konkurencja do "Gry o Tron", miejmy tylko nadzieję że nie zepsują tego tak jest pierwszy serial z 2002 roku.
 5  
Serial będzie po angielsku dla międzynarodowej publiczności. Więc, raczej powtórki z 2002r. nie będzie. Jedynie możemy się obawiać zbytnich uproszczeń w fabule.
 4  
Jeśli autor książki liczy na to że będzie wierne oryginałowi. To znaczy że się sprzedał i nie zostawił sobie pola manewru i miejsca na akceptację chociażby scenariusza
 0  
Jeśli autor książki liczy na to że będzie wierne oryginałowi. To znaczy że się sprzedał i nie zostawił sobie pola manewru i miejsca na akceptację chociażby scenariusza
Sapkowski będzie konsultantem kreatywnym, czyli będzie miał wpływ na scenariusz :)
 1