Łukasz Szewczyk18.05.2017 (19:11)112 komentarzy

Politycy PiS chcą decydować jakie gazety mają kupować Polacy. Na razie na Orlenie

Niektórzy politycy PiS chcą mieć coraz więcej władzy nad Polakami. Jak podaje Wirtualna Polska, poseł PiS domaga się wycofania niektórych gazet ze stacji benzynowych.
Politycy PiS chcą decydować jakie gazety mają kupować Polacy. Na razie na Orlenie
Czy władza będzie decydowała jakie gazety mają czytać Polacy? Poseł PiS Andrzej Melak w korespondencji do Ministerstwa Energii domaga się wycofania niektórych gazet ze stacji benzynowych z udziałem skarbu państwa.
"PKN Orlen opiera się w swojej ofercie prasowej głównie na Gazecie Wyborczej, Newsweek Polska, Fakcie czy Super Expressie. Chciałbym jednak zauważyć, że w ostatnich dniach nasiliły się w ww. mediach nieprawdziwe wiadomości, komentarze szkalujące rząd Beaty Szydło" - czytamy w liście posła PiS do ministra, którego fragmenty opublikowała Wirtualna Polska.

Jednocześnie poseł PiS domaga się zaprzestania sprzedaży przez stacje paliwowe PKN Orlen takich tytułów jak m.in. Gazeta Wyborcza, Newsweek, Fakt, Super Express czy Polityka. W zamian poseł PiS chce poszerzenia sprzedaży takich tytułów jak Nasz Dziennik, Gazetę Polską Codziennie, Gazetę Polską czy wSieci.

Ministerstwo zapewnia, że "sieć stacji paliw PKN Orlen funkcjonuje na konkurencyjnym rynku, który determinuje ofertę obiektów, mającą na celu utrzymanie przewagi rynkowej. Eliminacja wybranych elementów oferty sklepowej, które pozostają dostępne we wszystkich pozostałych sieciach detalicznych, z biznesowego punktu widzenia, byłaby nieuzasadniona i mogłaby zostać zinterpretowana jako działanie na szkodę interesu spółki".

Jednak coś jest na rzeczy. Od pewnego czasu w mediach społecznościowych Polacy coraz częściej informują o trudnościach z zakupem niektórych tytułów na stacjach Orlenu. Podkreślają, że tytuły uważane za nieprzychylne obecnej władzy są poukrywane, a bardziej eksponowane są tzw. tytuły prawicowe, popierające rząd PiS.
Wirtualna Polska

Komentarze (1 - 10 z 112)

Odwalcie się od Polaków!
Stary człowiek i może 18.05.2017 (19:25:56)
 47  
Ich to już całkiem pojebało.
 47  
Dobre że (jeszcze) nie potrzeba zaświadczenia od spowiednika (z ostatnich 30 dni) żeby móc zatankować.
 41  
Treść komentarza ukryta z powodu zbyt niskiej oceny - kliknij by wyświetlić
No i dobrze!Czas skończyć z ogłupianiem Polaków:(
 44  
Jakiś durny poseł rzucił pomysł ,a te od razu piszą te bzdury. Media2 co z Wami. Portal polityczny czy medialny??
 3  
Czekac akcji nie tankuje na Orlenie :-P
 24  
Treść komentarza ukryta z powodu zbyt niskiej oceny - kliknij by wyświetlić
manipulatorzy z media 2 , za małą macie publikę , zasrańcy
 42  
Zrzuty pisowskie w zarządzie Orlen i jeszcze ktoś tam tankuje?
 5  
I to Kurwa komuna nie wraca!!!!
 10  
Nie tankuję na Orlenie. Precz z PISiorami!
 23