Łukasz Szewczyk19.05.2017 (14:20)1 komentarz

50 edycja Rajdu Portugalii w Red Bull TV

Cykl Rajdowych Mistrzostw Świata rozpoczyna tour po Europie. Pierwszym sprawdzianem w tej części sezonu będzie 50. edycja Rajdu Portugalii. Cały sezon Rajdowych Mistrzostw Świata na żywo i z odtworzenia bezpłatnie wyłącznie w Red Bull TV
Sebastien Ogier
Przed rokiem triumfował tu Kris Meeke z Citroena. Liderem klasyfikacji generalnej Rajdowych Mistrzostwa Świata jest Sebastien Ogier, ale dwie ostatnie rundy WRC padły łupem Thierry'ego Neuville'a. Oprócz wymienionej dwójki nie można zapominać o Jari-Mattim Latvali. Tegoroczne zmagania najlepszych kierowców świata, w tym odcinki specjalne na żywo, można oglądać w Red Bull TV (www.redbull.tv). Ekspertem Red Bull TV podczas relacji z Rajdu Portugalii będzie dwukrotny Rajdowy Mistrz Świata, Hiszpan Carlos Sainz.
Ogier wyrówna rekord?
Sebastien Ogier wygrywał Rajd Portugalii czterokrotnie (2010, 2011, 2013, 2014). Francuz dwa razy triumfował jako kierowca Citroena, dwukrotnie zwyciężał prowadząc Volkswagena Polo R WRC, ale zawsze rajd rozgrywany był w południowej części kraju. Odkąd impreza została przeniesiona na północ, Ogier do najwyższego stopnia podium nie dojeżdżał. Francuz za kierownicą Forda Fiesty WRC spróbuje przełamać passę i zrównać się w liczbie zwycięstw na portugalskich szutrach z fińską legendą Markku Alenem, który wygrywał tu pięciokrotnie (1975, 1977, 1978, 1981, 1987).

Ojcowie założyciele WRC
Pierwsza edycja rajdu odbyła się w 1967 roku, sześć lat później impreza znalazła się w pierwszej edycji Rajdowych Mistrzostw Świata, pięciokrotnie była uznawana za najlepszy rajd świata. W latach 2002-2006 wypadła z cyku WRC, ale od 10 lat znów jest sprawdzianem dla najlepszych kierowców rajdowych globu. Rajd od zawsze rozgrywany był na szutrowych drogach, zarówno na północy jak i na południu kraju. Charakteryzuje się wąskimi przesmykami, dużą ilością hop i szybkimi sekcjami zakrętów, ale trzeba też uważać na fragmenty asfaltowe. Strategia doboru opon jest kluczem do sukcesu.

Plan transmisji Rajdu Portugalii w Red Bull TV
• Piątek (19 maja) , godz. 23:00 - podsumowanie dnia
• Sobota (20 maja), godz 15:50 - RELACJA NA ŻYWO
• Sobota (20 maja), godz. 23:00 - podsumowanie dnia
• Niedziela (21 maja), godz. 23:00 - podsumowanie rajdu

Komentarze (1 - 1 z 1)

Czekamy na Red Bull tv w kablówkach polskich :) !!!!!!!!!!!!
 0