Łukasz Szewczyk19.05.2017 (18:52)brak komentarzy

"Arcyoszust", "Pandemia", "Z innego świata" - filmowy weekend Premium TV

Trzeci weekend majowy na antenach kanałów premium (Canal+, HBO, Cinemax) upłynie przy takich premierach, jak m.in.: "Arcyoszust", "Pandemia", "Z innego świata", "Neon Demon", "Bracia Dassler: Na zawsze rywale, cz. 1" czy też "Eadweard".
"Arcyoszust"
Canal+
W piątek Canal+ kontynuuje emisję serialu "Skazany na śmierć: Sequel" - odcinek 6. Więcej o serialu informujemy TUTAJ.
W sobotę premiera filmu "Neon Demon" (20 maja). Opowieść o marzeniach, zazdrości i zabójczym pięknie. Porównywany do "Mulholland Drive" Davida Lyncha thriller pulsujący muzyką Cliffa Martineza ("Drive"). Młodziutka i piękna Jesse przyjeżdża do Los Angeles, aby spróbować swoich sił jako modelka. Tam poznaje chłopaka, który - autentycznie nią zafascynowany - chce jej pomóc w rozpoczęciu kariery. Niedługo potem Jesse dostaje propozycję pracy, o której inni mogą tylko marzyć. Czy to wszystko dzieje się naprawdę? Czy to tylko piękny sen?

Przed sobotnią premierą Canal+ pokaże dokument "Legenda Złotej Palmy" (20 maja). Martin Scorsese, Jane Campion, Emir Kusturica, Quentin Tarantino i inni laureaci Złotej Palmy w wyjątkowym dokumencie wspominają niezapomniane chwile, jakie przeżyli podczas Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Cannes. "Legenda Złotej Palmy" to nie tylko wspomnienia twórców, ale także zaprezentowanie od kuchni całego procesu wręczania mitycznej nagrody, od pozyskiwania złota w Kolumbii potrzebnego do wytworzenia statuetki, aż do czerwonego dywanu przed Palais des Festivals.

W niedzielę na antenie Canal+ premiera filmu "Z innego świata" (21 maja). Gabrielle (Marion Cotillard) mieszka w małym miasteczku na południu Francji. Jej rodzice, chcąc zapewnić jej bezpieczeństwo, wydają ją za mąż za hiszpańskiego farmera José (Alex Brendemühl). Dziewczyna nie jest zadowolona z takiego obrotu spraw, ale pozbawiona wyboru, przyzwyczaja się do swojego losu. Wiedzie spokojne życie u boku męża, do momentu, w którym wyjeżdża do uzdrowiska w Alpach. Tam poznaje André (Louis Garrel), przystojnego żołnierza, który rozbudza w niej od dawna skrywane namiętności.


W piątek HBO kontynuuje emisję serialu "Zamęt" - odcinek 2 Losy młodego mężczyzny, który powraca do rodzinnego Memphis z wojny w Wietnamie i próbuje odnaleźć się w normalnym życiu. Odrzucony przez bliskich, rozpoczyna współpracę z gangsterami.

Filmową premierą będzie obraz "Bracia Dassler: Na zawsze rywale, cz. 1" (19 maja). Pierwsza część ekscytującej opowieści o braciach, którzy stoją za sukcesem dwóch słynnych sportowych marek - Adidasa i Pumy. Lata dwudzieste ubiegłego wieku. Dwaj pochodzący z małego niemieckiego miasteczka bracia - Adi (Christian Friedel) i Rudi Dasslerowie (Hanno Koffler) - zaczynają produkować obuwie sportowe. Dzieli ich prawie wszystko. Pierwszy jest zafascynowanym rzemiosłem introwertykiem. Drugi natomiast to przebojowy wizjoner o duszy przedsiębiorcy. Z czasem różnice między nimi okazują się nie do przejścia. Ciągłe kłótnie i nieporozumienia kładą się coraz większym cieniem na ich współpracy. W końcu dochodzi do rozłamu, którego efektem jest powstanie dwóch znanych na całym świecie marek - Adidasa i Pumy. Doskonale skonstruowana, oparta na faktach produkcja przywołuje historię skomplikowanej relacji między dwoma genialnymi braćmi, którzy stworzyli dwie słynne sportowe marki.

W sobotę HBO kontynuuje emisję serialu "Złote życie" - premiera 7 odcinka. Drugi sezon serialu HBO Europe o niegdyś niezwykle bogatej węgierskiej rodzinie Miklósi, która musi na nowo ułożyć sobie życie.

Sobotnią premierą jest film "To musisz być ty" (20 maja). Sonia (Cristin Milioti) jest początkującą kompozytorką, która zawsze marzyła o pełnym przygód i wrażeń życiu. Jej priorytetem nigdy nie było wyjście za mąż i organizowanie wielkiego wesela. Pewnego dnia dziewczyna zostaje zaskoczona przez swojego partnera Chrisa (Dan Soder), który niespodziewanie prosi ją o rękę. Sonia wpada w panikę. Zupełnie nie wie, jak się zachować. Obawia się, że jeśli zdecyduje się wyjść za mąż, dołączy do grona swoich smutnych koleżanek i pogrzebie na zawsze marzenia o niezależności. Jaką decyzję ostatecznie podejmie? Pełna uroku, nietypowa komedia romantyczna o współczesnych kobietach i ich życiowych dylematach.

Niedzielną Megapremierą na antenie HBO będzie film "Arcyoszust" (21 maja). Bernie Madoff (Robert De Niro) był jednym z najbardziej wpływowych doradców inwestycyjnych w USA. Dobra passa finansisty kończy się w grudniu 2008 roku, gdy wybucha wielki skandal z jego udziałem. Mężczyzna zostaje aresztowany przez FBI. Po trwającym niespełna rok procesie biznesmen trafia za kratki z wyrokiem 150 lat pozbawienia wolności za stworzenie piramidy finansowej. Poszkodowanych jest ok. 13,5 tys. indywidualnych inwestorów oraz organizacji. Ich łączne straty szacuje się na miliardy dolarów. Tłem historii krętactw i kłamstw Madoffa oraz jego prób zatuszowania skandalu staje się dramat żony i synów finansisty, którzy nagle stają się obiektem powszechnej krytyki. Oparty na faktach, wnikliwy dramat produkcji HBO przedstawia kulisy największego oszustwa finansowego w historii Stanów Zjednoczonych.


Cinemax
Premierowy weekend na antenie Cinemax rozpocznie się w piątek filmem "Pandemia" (19 maja). Nieodległa przyszłość. Na świecie rozprzestrzenia się niebezpieczny wirus. Większość populacji jest nim zainfekowana, a reszta walczy o przetrwanie. Jedyną nadzieją zdaje się być szybkie znalezienie szczepionki. Po upadku Nowego Jorku lekarka Lauren Chase (Rachel Nichols) udaje się do Los Angeles, gdzie razem ze swoim zespołem poszukuje niedotkniętych zarazą jednostek. Kobieta nagrywa ich opowieści. Liczy, że pomogą jej odnaleźć upragnione przez całą ludzkość lekarstwo i ocalić świat przed zagładą. Widowiskowe i brutalne kino akcji, osadzone w świecie przyszłości, w którym szerzy się śmiercionośny wirus.

W sobotę kanał Cinemax kontynuuje emisję serialu "Pan Avila III" - odcinek 7. Trzeci sezon serialu o typowym na pozór przedstawicielu klasy średniej, który w rzeczywistości prowadzi podwójne życie.

Natomiast sobotnią premierą Cinemax2 jest film "Eadweard" (20 maja). Wielka Brytania, XIX wiek. Eadweard Muybridge (Michael Eklund) urodził się na przedmieściach Londynu. Na początku lat pięćdziesiątych wyjechał do Nowego Jorku. Z czasem zakochał się w fotografii. Nazywany jest prekursorem kinematografii, ponieważ jako pierwszy artysta w historii eksperymentował ze sprzężonymi aparatami fotograficznymi, robiąc zdjęcia przedstawiające kolejne fazy ruchu. Jego życie prywatne pełne było dramatów. W wieku trzydziestu lat Muybridge przeżył poważny wypadek, w wyniku którego zmieniła się jego osobowość. Ponad dekadę później poślubił dwudziestojednoletnią rozwódkę (Sara Canning). Fotograf z zimną krwią zastrzelił kochanka dziewczyny. Oparta na faktach historia Eadwearda Muybridge'a (1830-1904), utalentowanego fotografa i zarazem jednego z pionierów kinematografii. Biografia brytyjskiego artysty pełna jest tajemnic i dramatów.

Niedzielną premierą na antenie Cinemax będzie obraz "Cienki Bolek" (21 maja). Milioner James King (Will Ferrell) zostaje skazany na dziesięć lat pozbawienia wolności za oszustwa finansowe. Sąd daje mu trzydzieści dni na uporządkowanie swoich spraw. Potem mężczyzna ma trafić do San Quentin, więzienia o zaostrzonym rygorze. Zdesperowany James postanawia zawczasu przygotować się do odsiadki. W tym celu zwraca się o pomoc do pracownika myjni samochodowej, którego bierze za faceta z kryminalną przeszłością (Kevin Hart). Problem w tym, że Darnell Lewis nigdy w życiu nie dostał nawet mandatu. Nie mówiąc już o pobycie w więzieniu. Czy mężczyznom uda się znaleźć wspólny język? Zwariowana komedia o niespodziewanej przyjaźni, jaka rodzi się między skazanym za oszustwa milionerem a uczciwym do bólu małym przedsiębiorcą.