Łukasz Szewczyk26.05.2017 (8:42)9 komentarzy

Rusza Polsat SuperHit Festiwal 2017. Jubileusze, koncerty z hitami, kabarety

Dziś startuje Polsat SuperHit Festiwal 2017. Wśród atrakcji m.in. koncerty radiowych hitów, 35-lecie Muńka Staszczyka z zespołem T.Love, 10 urodziny Ewy Farnej na scenie oraz pojedynki na żarty czołowych kabaretów. Transmisja koncertów w Polsacie
Polsat SuperHit Festiwal
Pierwszy dzień Polsat SuperHit Festiwal 2017 (26 maja) otworzy "Koncert platynowy" podczas którego wystąpią artyści, którzy zyskali uznanie polskiej publiczności, a ich płyty w okresie od stycznia 2016 do lutego 2017 pokryły się platyną. I tak w Operze Leśnej wystąpią: Michał Bajor (w duecie z Anną Wyszkoni), Agnieszka Chylińska, Ania Dąbrowska, Dżem, Sylwia Grzeszczak, Kortez, Piersi, Teatr Muzyczny Roma (za płytę "Mamma Mia!"), Sarsa oraz Michał Szpak.
Pierwszy dzień Festiwalu zakończy koncert obchodzącego jubileusz 35-lecia działalności - T.Love i rock`n`rollowego poety, założyciela zespołu Muńka Staszczyka. - Zaczęliśmy zimą 1982 roku w stanie wojennym, w zaśnieżonej reżimowej rzeczywistości - opowiadał kilkanaście lat temu wokalista. Członkowie grupy chodzili wtedy do IV L.O. w Częstochowie i właśnie tam powstał zespół T.Love Alternative, który pod tą nazwą funkcjonował do 1987 roku. Żaden z nich nie umiał wtedy specjalnie śpiewać i grać, nie mieli nawet własnych instrumentów, chcieli jedynie w jakiś sposób wyrazić swój stosunek do rzeczywistości, opowiedzieć o tym, co widzieli za oknem. Po 35 latach istnienia T.Love ma na koncie ponad 20 płyt, w tym siedem złotych i dwie platynowe. W twórczości grupy znajduje się mnóstwo ważnych dla kilku pokoleń Polaków piosenek: "Wychowanie", "Warszawa", "King", "Stany", "IV L.O.", "Bóg", "1996", "Chłopaki nie płaczą", "Nie, nie, nie", "Lucy Phere", czy "Gnijący świat", a to tylko fragment historii jednego z najpopularniejszych zespołów rockowych w Polsce. Do udziału w jubileuszu, T.Love zaprosił również gości specjalnych. Na scenie pojawią się m.in.: Kasia Kowalska, Stanisława Celińska, Janusz Panasewicz i Kortez.

Drugi dzień Polsat SuperHit Festiwal 2017 (27 maja) rozpocznie "Radiowy Przebój Roku". Na scenie wystąpią artyści, których przebojów słuchaliśmy najczęściej w ponad osiemdziesięciu polskich rozgłośniach radiowych. Wśród gwiazd koncertu zobaczymy i usłyszymy: Beatę Kozidrak w hicie "Upiłam się Tobą", Enej - "Może będzie lepiej", Margaret - "Cool me down", Sylwię Grzeszczak w piosence "Tamta dziewczyna", Monikę Lewczuk w "Ty i ja", Ewelinę Lisowską - "Prosta sprawa" oraz Natalię Szroeder i jej przebój "Lustra". Na scenie Opery Leśnej pojawią się również zdolni wokaliści młodego pokolenia: Natalia Nykiel w hicie "Error", Grzegorz Hyży zaprezentuje utwór "Pod wiatr", Bednarek zaśpiewa swój "List", a Lanberry piosenkę "Piątek". W koncercie wystąpią również artyści związani z muzyką klubową, która również często gości na antenach rozgłośni radiowych w Polsce. C-Bool wykona hit "Never go away", a Gromee - "Fearless". W koncercie radiowych hitów wystąpią również dwa zespoły Feel i Video. Obydwa zespoły od 10 lat są na scenie, a ich przeboje zapewniły im ogólnopolski sukces. Z pozoru nie mają ze sobą nic wspólnego, ale okazuje się, że łączy ich pasja do poprockowej muzyki.

Drugi dzień Festiwalu zakończy Ewa Farna, która przez 10 lat osiągnęła niebywały sukces, a liczbą nagród i wyróżnień muzycznych mogłaby obdzielić wielu artystów. Ogromny sukces odniosła już w wieku... 13 lat pierwszą płytą "Měls mě vůbec rád". W Polsce jej pierwszy album ukazał się rok później, a listy sprzedaży i przebojów 16-letnia wówczas Ewa podbiła krążkiem "Cicho". Dziś jest to podwójnie platynowa płyta. Po tym pierwszym sukcesie przyszły kolejne. Płyty "EWAkuacja", "(W)inna?", grad nagród, w tym ta najważniejsza - Najlepszego Polskiego Artysty 2011 MTV Europe Music Awards. Ewa ma dziś w swoim dorobku artystycznym 9 albumów, w tym 4 czeskojęzyczne, niemal 40 muzycznych nagród, kilkanaście platynowych przebojów. Dla wielu młodych ludzi marzących o sukcesie na rynku muzycznym Ewa Farna jest idolem, dlatego też została jednym z jurorów "Idola" - prawdziwej kuźni talentów. Artystka ciepło wspomina Operę Leśną i sopockie koncerty. Debiutowała na festiwalowej scenie podczas Sopot TOPtrendy Festiwal 2009 i wówczas w konkursie "trendy" otrzymała nagrodę internautów. Pięć lat później, podczas Polsat Sopot Festival 2014, została wyróżniona Bursztynowym Słowikiem Publiczności.

Trzeciego dnia festiwalu (28 maja), scena będzie należała do kabaretowej elity, która zetrze się w pojedynku na najzbawienniejsze skecze i piosenki w "Sopockim Hicie Kabaretowym". Wieczór pełen salw śmiechu i doskonałej rozrywki zapewnią nam kabaretowe gwiazdy m.in. Ani Mru Mru, Kabaret Młodych Panów, Kabaret Skeczów Męczących, Kabaret Smile, Jerzy Kryszak oraz Grzegorz Halama. Sopocki Hit Kabaretowy poprowadzą: Ewa Błachnio, Marcin Wójcik i Jabbar.

Komentarze (1 - 9 z 9)

Przynajmniej oni potrafią PROFESJONALNIE zrobić festiwal ;)

Będę oglądał. Nie mogę się doczekać!
 16  
wieczory zaplanowane przed polsatem
brawo WY!
 8  
"Kabareton" bez Pietrzaka? tu też jakaś czarna lista? ;)
 8  
Brawo Polsat! To się nazywa prawdziwy festiwal! :) Niech się zajmą też organizacją Opola :D To będzie gwarancja udanej imprezy :)
 10  
Też sobie pomyślałem, że to Polsat powinien zająć się organizacją festiwalu w Opolu i byłoby przynajmniej dobrze zrobione, a nie tak jak teraz...
 6  
Mimo, że program jakoś szczególnie nie zachwyca to i tak brawa, że Polsat od lat potrafi profesjonalnie robić festiwale, bez bałaganu organizacyjnego, żadnych skandali a za organizację biorą się w miarę szybko gdy artyści nie mają jeszcze zapełnionych kalendarzy, a nie jak TVP 2 miesiące przed festiwalem albo i później
 10  
Aluzja prezydenta Sopotu o niezależnym festiwalu idealnie skomentowała to, jak z powodów politycznych uwalono festiwal w Opolu :)
 9  
Za nami pierwszy dzień. uważam, że festiwal zapowiada się świetnie. Polsat potrafi zrobić znakomitą imprezę plenerową, w przeciwieństwie do reżimowej, która nawet Opole położyła.
 1  
ale tu zlot naganiaczy, hłe,hłe,hłe
 0