Łukasz Szewczyk28.05.2017 (10:38)3 komentarze

Podsiadło, C-Bool i Grzeszczak Radiowym Przebojami Roku na Polsat SuperHit Festiwal 2017

Dawid Podsiadła, C-Bool, Sylwia Grzeszczak to wykonawcy, których przeboje, według ZPAV-u, były najczęściej odtwarzane w polskich rozgłośniach radiowych. Podczas drugiego dnia Polsat SuperHit Festiwal w koncercie "Radiowy Przebój Roku" usłyszeliśmy najpopularniejsze piosenki z radiowych anten.
Dawid Podsiadło - płyta "Annoyance and Disappointment"
W koncercie "Radiowy Przebój Roku" wystąpili artyści, których przebojów słuchaliśmy najczęściej w ponad osiemdziesięciu polskich rozgłośniach radiowych. Listę tych najpopularniejszych hitów przedstawił partner festiwalu, ZPAV (Związek Producentów Audio-Video).
W sobotni wieczór wśród nich znaleźli się Enej i ich "Może będzie lepiej", Bednarek z przebojem "List", Grzegorz Hyży w hicie "Pod wiatr" czy Natalia Szroeder, której "Lustra" pokryły się podwójną platyną notując ponad 5 tysięcy odtworzeń. Aż trzy piosenki tego wieczoru wykonał Feel, który od 10 lat podbija radiowe listy przebojów. Lider i wokalista zespołu Piotr Kupicha dziękował swoim fanom, śpiewając jeden z najpopularniejszych przebojów 2016 roku "Swoje szczęście znam" oraz hity z debiutanckiej, diamentowej płyty "Pokaż na co Cię stać" i "A gdy już jest ciemno". Jak zawsze sopocka publiczność zgotowała gorącą owację Beacie Kozidrak, która na scenie Opery Leśnej wykonała swoje dwa najnowsze hity "Upiłam się Tobą" i "Niebiesko-zielone".

W "Radiowym Przeboju Roku" zobaczyliśmy i usłyszeliśmy również Margaret i jej "Cool me down", Ewelinę Lisowską i hit "Prosta Sprawa" oraz DJ-a Gromee w utworze "Fearless". Ciepło sopocka publiczność przyjęła Monikę Lewczuk, która zaśpiewała podwójnie platynowy hit "Ty i ja" z ponad 6 tysiącami odtworzeń na antenach radiowych. Inna wokalistka młodego pokolenia Natalia Nykiel i jej piosenka "Error" znalazła się w czołówce zestawienia z 38 milionami odsłon w Internecie i ponad 6300 emisjami w radiu. Tanecznie w Operze Leśnej zrobiło się za sprawą Lanberry i jej przeboju "Piątek".

Na podium zestawienia znaleźli się - na miejscu trzecim Sylwia Grzeszczak z hitem "Tamta dziewczyna" (ponad 74 miliony odtworzeń w Internecie i 10 tysięcy w rozgłośniach radiowych). Na drugim miejscu uplasował się dj i producent muzyczny C-Bool z przebojem "Never Go Away" (8300 odtworzeń w radiu i 34 miliony w Interenecie), a na szczycie zestawienia znalazł się przebój Dawida Podsiadło "W dobrą stronę" (ponad 9 tysięcy odtworzeni w radiu). Zwycięzca, który ma przerwę w karierze i koncertowaniu z telebimów podziękował za wyróżnienie i pozdrowił sopocką i telewizyjną publiczność.

Komentarze (1 - 3 z 3)

A Kayah i doktor Misio nic nie dostali?;D
 6  
taka telewizja jak jej właściciel, i takie przeboje
 5  
Trochę śmieszne, że w połowie 2017 roku Polsat robi podsumowanie 2016. Większość radiowych przebojów już dawno straciła na aktualności, przecież część z nich wyszła na początku 2016, więc półtora (!) roku temu.
3014trzyzerojedencztery 29.05.2017 (11:53:26)
 1