Łukasz Szewczyk30.05.2017 (11:53)5 komentarzy

Szóste urodziny TV6. Rosnąca oglądalność i HD

Telewizyjna Szóstka, dziś obchodzi swoje sześciolecie. Stacja szósty rok nadawania kończy z kolejnym rekordowym wynikiem oraz nadawaniem w jakości HD
Stacja, która od początku istnienia z roku na rok notuje coraz wyższe udziały w rynku i jest jedną z najdynamiczniej rozwijających się stacji spośród wszystkich telewizji naziemnych, obecnie osiąga 1,49% (SHR All 4+, 2017*). Oznacza to ponad trzydziestokrotny wzrost widowni mierzonej udziałami w rynku wobec roku 2011, kiedy rozpoczęła emisję.
Sześć lat TV6 - oglądalność (4+)
Sześć lat TV6 - oglądalność (4+)
Szczególnie wzrostem Szóstka może się pochwalić w najbardziej konkurencyjnym wieczornym czasie antenowym. Udziały stacji w paśmie 21:00 - 23:00 od początku 2017 roku wyniosły 2,2% (SHR All 4+) i 2,4% (SHR All 16-49), co oznaczało wzrost w stosunku do analogicznego okresu roku ubiegłego o 25% wśród wszystkich widzów i o bez mała 30% w grupie komercyjnej. Emitowane w nim m.in. odcinki serialu "CSI: Kryminalne zagadki Miami" gromadzą widownię sięgającą pół miliona osób i należą do najlepiej oglądanych pozycji w repertuarze stacji.

W ramówce Szóstki obok seriali, programów rozrywkowych i animacji dla najmłodszych widzów, można znaleźć cały szereg znakomitych propozycji dokumentalnych oraz niemal wszystkie ulubione przez widzów gatunki filmowe, takie jak film sensacyjny, thriller, horror, film kryminalny czy hollywoodzkie superprodukcje w gwiazdorskiej obsadzie.

Od maja 2017 roku Szóstka dostępna jest również w wersji HD.

Komentarze (1 - 5 z 5)

Jeszcze nie miałem okazji tej stacji oglądać. jakie parametry na sat? Są audycje przerywane reklamami?
 2  
gdyby były opłaty do KRRiT za możliwość puszczania powtórek to szybko znikli by z rynku.
 0  
Krzak Norris strażnik lasu leci na tv6
 1  
Najważniejsze, że są 4 odcinki Miodowych lat codziennie :) Brawo TV 6 :) Tak trzymać!
 2  
Treść komentarza może zawierać obraźliwe słowa - kliknij by wyświetlić.
A jakiż to powód do radości? Wszystkie kanały Polsatu nadają to samo ..... kiedyś TV6 nadawało amerykańskie programy i się jakoś wyróżniało. Odkąd są w Polsacie nadają powtórki powtórek, podobnie jak Polsat 2, Super Polsat i TV4 i ATM Powtórka wróć ... ATM Rozrywka. Wstyd mieć portfolio kanałów, które nie mają żadnej jakości. Lepiej mieć kilka kanałów jak TVN, ale one są chociaż dopracowane i nie nadają powtórek (nie licząc TVN7, bo to ich jedyny kanał powtórkowy). Nie lepiej jest z TVP ... zamiast zrobić kilka kanałów to najebali tych kanałów jakby byli tak bogaci, że mogą je utrzymywać ..... Nie wystarczyłoby TVP1, TVP2, TVP3, TVP ABC, TVP Info i TVP Polonia (Dla Zagranicy), trzeba było jebnąć TVP Kultura, TVP Rozrywka, TVP Seriale, TVP Historia. Skoro TVP2 stawia na rozrywkę, to po co do chuja pana TVP Rozrywka, skoro TVP1 stawia na filmy i dokumenty to niech ona przejmie rolę TVP Historia, a seriale dajmy do TVP2 i TVP Seriale skasujmy...
 1