Łukasz Szewczyk31.05.2017 (16:45)3 komentarze

Katowicka Gazeta Wyborcza z torbą-kolorowanką na Dzień Dziecka

1 czerwca 2017 roku z okazji Dnia Dziecka razem z katowicko-bielskim wydaniem Gazety Wyborczej będzie można kupić specjalną lnianą torbę-kolorowankę, a w sobotę (3 czerwca 2017 roku) ogólnopolskie wydanie dziennika ukaże się z wyjątkową okładką - reklamą Toyoty. Wydania wesprą charytatywnie potrzebujące dzieci.
Torba "Niosę sobro"
Torba "Niosę sobro"
Lniane torby "Niosę Dobro", o których na Śląsku mówi się "tasze", to zarazem kolorowanki, które dzieci mogą pomalować mazakami. Dochód ze sprzedaży toreb wesprze działalność Domu Aniołów Stróżów - stowarzyszenia, które w Katowicach i Chorzowie prowadzi placówki dla dzieci i młodzieży z trudnych środowisk. Cały dochód ze sprzedaży toreb zostanie przeznaczony na pomoc, edukację i opiekę nad dziećmi oraz na program "Akademia Rozwoju Talentów". Więcej o Domu Aniołów Stróżów - anioly24.pl.
Produkcję trzech tysięcy toreb sfinansował Urząd Miejski w Chorzowie. Partnerami akcji są "Gazeta Wyborcza", Urząd Miejski w Chorzowie oraz Stowarzyszenie Dom Aniołów Stróżów.

Cena Gazety Wyborczej wraz z torbą "Niosę Dobro" to 9,99 zł.

Wydanie "Gazety Wyborczej" z torbą wspiera promocja w internecie (Wyborcza.pl, media społecznościowe), w radiu (Radio Piekary, Radio Bielsko, Radio Złote Przeboje, Radio 90), a także autopromocja. Kampanię przygotował dział promocji katowickej "Gazety Wyborczej".

W sobotę (3 czerwca 2017 roku) już po raz dwunasty ogólnopolskie wydanie Gazety Wyborczej ukaże się ze specjalną charytatywną okładką - reklamą Toyoty. Dochód z akcji wesprze podopiecznych Fundacji z Pompą, działającej na rzecz wsparcia Oddziału Hematologii Dziecięcej gdańskiego Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego, jego małych podopiecznych oraz ich rodzin.

Na Oddziale Hematologii Dziecięcej Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego leczeni są pacjenci z całego Pomorza. Oprócz wsparcia w walce z chorobą Fundacja z Pompą oferuje także pomoc psychologiczną dla dzieci z chorobą nowotworową i ich rodzin, współfinansuje rehabilitację chorych dzieci oraz dofinansowuje rodziny w trudnej sytuacji materialnej.

Akcję wspierają teksty oraz autopromocja w Gazecie Wyborczej i jej dodatkach.

W ubiegłych latach środki zebrane w ten sposób pomogły dzieciom, którymi opiekują się m.in. Fundacja "Pomóż Im" na rzecz Dzieci z Chorobami Nowotworowymi i Hospicjum dla Dzieci z Białegostoku, Stowarzyszenie Chorych na Mukopolisacharydozę i Choroby Rzadkie z Głoskowa, Bieszczadzkie Stowarzyszenie na Rzecz Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej "Promyk Nadziei", Fundacja "Niesiemy Nadzieję" z Poznania oraz Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy dla Dzieci i Młodzieży Słabo Widzącej w Lublinie.

Komentarze (1 - 3 z 3)

a niech sobie szefter włoży tą torbę w żydowską d..ę
Co się z ludźmi dzieje. Skąd w was tyle nienawiści?
 3  
@taa.A ty nic nie lepszy
 5  
Gazeta Wyborcza mówiąca o niesieniu dobra to tak jakby Hitler mówił o miłości do Żydów.
 2