Łukasz Szewczyk05.06.2017 (20:23)16 komentarzy

Universal Channel kończy nadawanie w Polsce

Końcówka wakacji przyniesie kolejne zmiany na polskim rynku telewizyjnym. 1 września 2017 roku z rynku w Polsce zniknie kanał Universal Channel.
Universal Channel
Medialny koncern NBC Universal International Networks podjął decyzję o wycofywaniu z Polski kanału Universal Channel, która nadawał od końca 2007 roku.
- Kanał miał dobre wyniki oglądalności, ale doszliśmy do wniosku, że pozostałe trzy kanały mają większy potencjał, jeżeli chodzi o polski rynek. Chcemy koncentrować się na stacjach reprezentujących konkretną tematykę, a Universal Channel był kanałem ogólnym - tłumaczy zmiany Presserwisowi Eliza Świderska, PR manager na Polskę w NBC Universal International Networks.

Na polskim rynku pozostają pozostałe trzy kanały NBC Universal International Networks, czyli 13 Ulica, E! Entertainment i SciFi.

Przypomnijmy, że w przypadku braku akceptacji abonentom płatnej zmian przysługuje prawo do rozwiązania umowy bez ponoszenia kary, jeśli kanał był np. na tzw. liście kanałów gwarantowanych. O zmianach w swoich ofertach oraz możliwości rozwiązania umowy operatorzy powinni poinformować swoich klientów z odpowiednim wyprzedzeniem.
Presserwis/SatKurier

Komentarze (1 - 10 z 16)

Czy w związku z tym jest możliwość wysłania wypowiedzenia? Czy jest to kanał gwarantowany?
 3  
Większość abonentów NC+ ma w swoich umowach ten kanał jako gwarantowany. Jest okazja do wypowiedzenia .... Potem może być za późno, wiecie dlaczego. Ustawa o abonamencie RTV coraz bliżej. :)
 11  
Żadna strata i tak go nikt nie oglądał.
 10  
i tak mało oglądałem ta stacje. Nie nadawala ani nowosci filmowych ani ciekawych filmow. licze ze w zamian pojawi sie ciekawy kanal filmowy.
Arkadiusz Pieńkowski 5.06.2017 (23:37:49)
 3  
szkoda puszczali stosunkowo nowe dobre seriale
 2  
Strasznie mi szkoda. Oglądałem seriale Strażnik Teksasu, Hawaii, Detektyw Monk, Ostatni gliniarz i Żona idealna.
sznaps1987 (usunięte konto #32615) 6.06.2017 (0:31:58)
 6  
Szkoda ...USA błyskotki już się ogląda ...a były tam perły.
 0  
Fajnie, będzie możliwość wypowiedzenia umowy, aby wziąć np jakąś nowszą ofertę, albo zrezygnować całkiem z płatnej TV żeby mi za jakiś czas abonamentu RTV nie kazali dodatkowo płacić.

A co do tych kanałów. Z tych wymienionych kanałów NBC dostępnych u nas oglądałem właśnie głównie Universal Channel, bo ta reszta, to syf i badziew okrutny, a już szczególnie, te tanie, kiczowate filmy science fiction na SciFi. Tam żadnego filmu na trzeźwo nie da rady obejrzeć nawet do połowy takie to g*wno. Więc jak dla mnie NBC strzela sobie w stopę i wywala swój najlepszy kanał dostępny w Polsce. Szkoda.
 4  
Co do rozwiązania umowy to może być różnie ponieważ operatorzy tego kanału nie wyłączają tylko kończy nadawanie. A to wbrew pozorom jest różnica.
 4  
Dla abonenta nie ma żadnej różnicy. Likwidują kanał, który był częścią oferty, na którą podpisałem umowę, więc nie wywiązują się z tej umowy i mogę tą umowę zerwać.
 7