Łukasz Szewczyk06.06.2017 (11:53)23 komentarze

Spadki sprzedaży dzienników: Liderem Fakt, najwięcej traci Gazeta Wyborcza, najmniej Przegląd Sportowy

W kwietniu 2017 roku najpopularniejszym dziennikiem pozostaje Fakt - wynika z danych Związku Kontroli Dystrybucji Prasy. Największy spadeksprzedaży notuje Gazeta Wyborcza, najmniej ponownie traci Przegląd Sportowy.
W kwietniu 2017 roku liderem, pod względem średniej sprzedaży dzienników ogólnopolskich, pozostaje dziennik Fakt z wynikiem 266,4 tys. egzemplarzy, co oznacza spadek o 5,99 proc. w ujęciu rocznym. Drugie miejsce rankingu sprzedaży zajmuje Super Express z wynikiem 132,8 tys. egz. (spadek o 8,6 proc.), natomiast na trzecim miejscu plasuje się Gazeta Wyborcza z wynikiem 120,5 tys. egz. (spadek o 20,8 proc.).
Kolejne miejsca sprzedaży zajmują: Rzeczpospolita - 49,4 tys. egz. (spadek o 9,71 proc.), Dziennik Gazeta Prawna - 40,7 tys. egz. (spadek o 6,58 proc.), Przegląd Sportowy - 25,7 tys. egz. (spadek o 4,19 proc.), Gazeta Polska Codziennie - 18,7 tys. egz. (spadek o 8,92 proc.), Puls Biznesu - 9,5 tys. egz. (spadek o 6,01 proc.) oraz Parkiet - 4,2 tys. egz. (spadek o 9,63 proc.).

Komentarze (1 - 10 z 23)

Dla tej gazety to równia pochyła. Można być obiektywnym, ale gdy się nie chce to takie są efekty.
 2  
Spadam
Powoli spadam
dwadzieścia zero i osiem
jak ja tego nie znoszę
Spadam...
co się wyprawia?
jaka na to rada?
to wyborczej zagłada..
 4  
Prawicowi trolle.
Oczywiście dla Was GW jest "wyklętą", i z założenia "kłamie" itrd (uwielbiam to prymitywne podejście, ale jaki naród taki PiS) :D

Ale sprzedaż GW spada, bp:
1) czytelnicy przenoszą się na płatne treści w portalu Wyborczej (to samo co w druku tylko taniej i szybciej)
2) PiS wycofuje prenumeraty z urzędów
 8  
Prawicowi trolle.
2) PiS wycofuje prenumeraty z urzędów
Po co urzędniki mają czytać "Gazetę Wyborczą" ? Bo ja nie rozumiem.
To nie czasy PRL-u gdzie był nakaz prenumeraty "Trybuny Ludu" i "Kraju Rad".
 11  
znafffca Chciałem grzecznie napisać to co myślę i już jedziesz....
Czy Prawo i Sprawiedliwość wycofałoby się z prenumeraty gdyby to co dobre było napisane a to co złe też ? Chodzi o to, że ta gazeta jednolinijnie jedzie po rządzie i bierze udział w antyrządowej nagonce, manifach itp.Jak się chce robić biznes to trzeba to wypośrodkować jak nie to takie są efekty.
Po co łudzisz się e-wydaniami. Nagle milion ludzi kupuje e-wydania proszę Cię.
Młodzi ludzie nie czytają tej gazety w ogromnych ilościach a starsi lubią czytać na papierze.
 3  
Gazeta podchodzi do rządu krytycznie. Jeśli nie odróżniasz uprawnionej krytyki od lizusostwa to o czym z Tobą dyskutować.
 3  
Spadam
Powoli spadam
dwadzieścia zero i osiem
jak ja tego nie znoszę
Spadam...
co się wyprawia?
jaka na to rada?
to wyborczej zagłada..
Widzę że gdzieś w świadomości zostało Ci 1:27 w Brukseli ;)
 0  
Widzisz różne rzeczy... najczęściej to czego nie ma :-) Kto wie,może to wynik czytania wyborczej, a może zwiastun nadchodzącej choroby psychicznej?
 2  
Oczywiście, oczywiście, wasza nieskazitelność i nieomylność ;)
W swoim wierszyku zapomniałeś się tylko zająknąć że rośnie sprzedaż e-wydań Gazety Wyborczej. Taki jest ogólny trend. Gorszy sort, wybiera internet. Ten lepszy dalej dziaduje w papierowych wydaniach ;)
 4  
Wasza upierdliwość nie zna się na wierszach. To jest przeróbka pewnej znanej piosenki.. Nie, nie Kayah, czy też dr Rysio.. chodzi o sztukę wyższych lotów - o orły chodzi,nie o lemingi ;p
 1