Łukasz Szewczyk08.06.2017 (7:49)brak komentarzy

Wakacje z TVP ABC: Dziecięce festiwale, nowe seriale animowane

TVP ABC latem zaproponuje widzom relacje z dziecięcych festiwali. Dodatkowo widzowie będą mogli oglądać nowe seriale animowane.
TVP ABC
W wakacje kanał TVP ABC będzie emitował premierowe odcinki programu edukacyjnego dla najmłodszych widzów - "Margolcia i Miś zapraszają dziś" (piątek godz. 15.55). Głównymi bohaterami są: Margolcia i Miś - kukiełki znane z kultowych programów TVP. W każdym odcinku bohaterowie tłumaczą dzieciom w łatwy i przyjazny sposób różnego rodzaju tematy o charakterze dydaktycznym. Widzowie mają okazję nauczyć się wierszyka lub piosenki związanej z głównym wątkiem odcinka. Dodatkowo Ewa Gutowicz przygotowuje z modeliny figurkę będącą "ilustracją" motywu przewodniego. Istotnym elementem programu jest prezentacja listów, rysunków i pozdrowień. Twórcy kładą nacisk na interakcję z małymi widzami zachęcając ich do pisania i wysyłania swoich prac, które pokazywane są w programie, a dzieci w miarę możliwości nagradzane.
W ramówce wakacyjnej TVP ABC, w niedziele o godz. 15.55, widzowie będą mogli oglądać relacje z największych festiwali piosenki dziecięcej w Polsce. Wokalne i taneczne umiejętności zaprezentują dzieci oraz młodzież nie tylko z Polski, ale i z zagranicy. Na antenie TVP ABC widzowie będą mogli obejrzeć relacje z festiwali, które odbędą się w: Suwałkach (Muszelki Wigier), Koninie, Nowym Sączu (Skowroneczek) oraz w Kielcach.

Pod koniec czerwca 2017 roku w ramówce TVP ABC pojawią się także nowe seriale animowane. Wśród nich m.in.: "Inazuma Eleven", "Krecik i Panda", "Łowcy smoków", "To Timmy!", "Rodzina Rabatków", "Strażak Sam" oraz "Tomek i przyjaciele".