Łukasz Szewczyk14.06.2017 (20:19)brak komentarzy

"Punkt zapalny" i IV sezon "Jeźdźca bez głowy" w lipcu na antenie FOX

W lipcu 2017 roku widzowie FOX zobaczą premierowy, pierwszy sezon serialu "Punkt zapalny", opowiadającego o prokuratorach, którzy zostają przydzieleni do zbadania strzelaniny o podłożu rasowym,. Na antenie także czwarty sezon "Jeźdźca bez głowy"
"Punkt zpalny" / Fot. FOX
Strzelaniny o podłożu rasowym są niemal chlebem powszednim w USA, a rozwiązywaniu spraw kryminalnych nie sprzyjają napięte nastroje społeczne. Mający premierę w Polsce na FOX serial "Punkt zapalny" (w poniedziałki o godz. 21.00, od 10 lipca) pokazuje niebezpieczne konsekwencje dwóch incydentów z bronią w małym miasteczku w Karolinie Północnej, sprawdzając jednocześnie stan amerykańskiego systemu wymiaru sprawiedliwości.
Miasto zmaga się z medialną i społeczną burzą po tym, jak czarnoskóry policjant Joshua Beck (Tristan Wilds) śmiertelnie postrzela białego, nieuzbrojonego studenta. Zanim miasto oswoi się z tragedią, zostaje ujawnione zaniedbane morderstwo afroamerykańskiego nastolatka, otwierając rany, które grożą ostrymi podziałami w społeczności lokalnej.

Do wyjaśnienia sprawy zostają powołani czarnoskórzy prokuratorzy, którzy muszą podejść do niej w sposób obiektywny, zmagając się jednocześnie z presją społeczną, jak i własnymi podejrzeniami. Po bliższym zapoznaniu się z oboma przypadkami, śledczy zaczynają przypuszczać, że na ukryciu niektórych ich wątków może zależeć wysoko postawionym politykom, w tym gubernator Karoliny Północnej - Patricii Eamons (Helen Hunt). Eaemons uczestniczy w twardej walce o reelekcję, a niedawna strzelanina w jej stanie czyni ją jeszcze trudniejszą.

Obok głównej pary bohaterów: Ashe Bell (Sanaa Lathan), Trestona Perry'ego (Stephan James) oraz Helen Hunt w roli gubernator Patricii Eamons, w serialu zobaczymy m.in. Richarda Dreyfussa jako Arlena Coxa - potentata na rynku nieruchomości, Willa Pattona jako szeryfa Daniela Platta i Jill Hennessy w roli Alicii Carr.

"Jeździec bez głowy" / Fot. FOX
Drugą propozycją FOX na lipiec jest "Jeździec bez głowy' (w niedziele o godz. 20.05, po dwa odcinki, od 16 lipca), który powraca z czwartym, przełomowym sezonem pełnym tajemniczych postaci, nadprzyrodzonych mocy i poszukiwaniu prawdy o życiu Świadków.

Wskrzeszony po 250-letnim śnie Ichabod Crane (Tom Mison) poświęca życie i wykorzystuje nadprzyrodzone zdolności do walki ze złymi siłami, które nękają miasteczko Sleepy Hollow. Jednak po śmierci jego partnerki i przyjaciółki Abbie Mills oraz niezwykłych wydarzeniach poprzedniego sezonu, świat Crane'a wywraca się do góry nogami. Został wyprowadzony z miasta przez tajemniczą grupę, obiecującą postawić go na czele walczącej ze złem organizacji, zorganizowanej setki lat temu przez samego George'a Washingtona.

Ichabod Crane znajduje się teraz w zupełnie innym mieście, pracuje z nowymi sojusznikami i stawia czoła nowym, pozaziemskim istotom, czyhającym na tych, którzy chcą im przeszkodzić w niszczeniu świata.