Łukasz Szewczyk15.06.2017 (18:06)11 komentarzy

Eleven Sports o prawach do PGE Ekstraligi: "Budujemy silną ofertę dla fanów żużla"

Grupa ELEVEN SPORTS rozszerzyła swoje portfolio o prawa do pokazywania meczów żużlowej PGE Ekstraligi w sezonach 2019 - 2021. Sublicencja uzyskana od platformy nc+ pozwala stacji na pokazywanie dwóch piątkowych spotkań każdej kolejki.
Krzysztof Świergiel - dyrektor zarządzający Eleven Sports Network w Polsce
Jak już informowaliśmy, platforma nc+ przedłużyła prawa telewizyjne do pokazywania rozgrywek PGE Ekstraligi aż do 2021 roku. Dzięki nowemu kontraktowi, od 2019 roku przez dwa kolejne lata niedzielne mecze będą transmitowane, tak jak dotychczas, przez kanał nSport+. Pozostałe na antenach Grupy Eleven Sports.
PGE Estraliga
PGE Estraliga
ELEVEN SPORTS i platforma nc+ pokażą łącznie 56 meczów sezonu zasadniczego. 28 z nich wraz z wybranymi konfrontacjami w fazie play-off będzie można zobaczyć na antenach kanałów ELEVEN SPORTS. Od 2019 roku dzięki współpracy obu nadawców po raz pierwszy wszystkie mecze PGE Ekstraligi będą pokazywane w telewizji, co zwiększy zasięg transmisji rozgrywek żużlowych i będzie znakomitą propozycją dla wszystkich kibiców żużla.

- W ostatnich miesiącach jednym z priorytetów naszej strategii programowej stało się zbudowanie silnej oferty dla fanów żużla, który w naszym kraju cieszy się ogromnym zainteresowaniem. Polska Ekstraliga ma opinię najlepszej na świecie, dlatego z wielką satysfakcją informujemy o tym, że będziemy pokazywać relacje z tych rozgrywek w kanałach ELEVEN SPORTS. Nabycie nowych praw jest potwierdzeniem naszej konsekwencji w budowaniu silnego portfolio. Przypominam, że w tej chwili pokazujemy mecze Nice 1. Ligi Żużlowej oraz lig szwedzkiej i brytyjskiej, które należą do światowej czołówki. Cieszymy się, że nasi widzowie otrzymają ofertę złożoną z najbardziej ekscytujących zawodów żużlowych na najwyższym poziomie - mówi Krzysztof Świergiel, Dyrektor Zarządzający ELEVEN SPORTS w Polsce

W Polsce kanały Eleven, Eleven Sports i Eleven Extra można oglądać na platformach satelitarnych i w sieciach kablowych, między innymi u takich operatorów jak nc+, Cyfrowy Polsat, UPC, Vectra, Multimedia Polska, Orange, INEA, TOYA, Netia, Promax oraz w kilkudziesięciu lokalnych telewizjach kablowych. Kanały są dostępne również przez aplikację ELEVEN SPORTS na stronie elevensports.pl, na urządzeniach mobilnych z systemem Android i iOS, telewizorach Samsung Smart TV z systemem Tizen oraz w ramach telewizji PLAY NOW. Dzięki umowie o współpracy z Ringier Axel Springer Polska, Grupą WP i Agora SA, niektóre treści zamieszczane są również w serwisach onet.pl, wp.pl i sport.pl.

Komentarze (1 - 10 z 11)

NC+ chyba upadnie. Tak źle jak obecnue ze sportem w Canal Plus jeszcze nie było. natworzyli kanaĺów a nie mają co na nich pokazywać. Jest drożej a mniej sportu. Eleven inwestuje jakieś kosmiczne pieniądze w każde prawa. Wyjścia śą dwa: Albo padnie Eleven bo przeinwestują i Canal Plus ich kupi, albo padnie C+ Sport bo nie będą mieli praw do niczego wartościowego. Teraz abonentów trzyma przy nich Liga Polska i Liga Mistrzów - stracą prawa do tych kontentów i mogą zamykać biznes. Najgorsze jest to, że w Nc nie widać planu zmiany polityki i dalej będą tracili. Ja trzymam ich platformę tylko ze względu na ligę polską, ale powoli mnie wkur... że płacę więcej za coraz mniej.
 22  
@Dominator
Skoro trzymasz ich dla ligi polskiej , to płacisz tyle samo.Więc nie płacz.
 1  
Nie płaczę czopku niemyty, ale kiedyś w weekend piłki i nie tylko było full a teraz na C+ nic nie ma.
 1  
Eleven to tragedia nakupili transmisji a tylko 3 kanały
ciekawe jak to będą puszczać
 0  
Ciekawe kiedy ta bańka pęknie. Nie ma problemu nakupić praw do wszystkiego za pożyczone pieniądze. Problemem będzie sprzedaż tych praw z zyskiem.
 4  
Ta stacja musi paść. Poziom komentatorów i jakość to tragedia. Na kredyt teraz jadą, a nie wiem jak oni chcąna tych prawach zarabiać będąc stacją kodowaną o niskiej oglądalności.
 4  
ale kiedyś w weekend piłki i nie tylko było full a teraz na C+ nic nie ma.
Kiedyś nie było takiej konkurencji. Gdy Eleven wszedł na rynek, zgarnął ligę francuską, hiszpańską i włoską od C+, i rozważa również zakup praw do Ekstraklasy, oraz Formułę 1 od Polsatu. Teraz Eurosport stracił Bundesligę na rzecz Eleven. Jeśli dysponują takim budżetem, mogą rozglądać się także za ligą angielską, szczególnie że mają jej drugą ligę, co może sugerować, że czekają na przetarg (C+ ma prawa do 2019).
 3  
Jeśli dysponują takim budżetem, mogą rozglądać się także za ligą angielską, szczególnie że mają jej drugą ligę, co może sugerować, że czekają na przetarg (C+ ma prawa do 2019).
Budżet kiedyś musi się domknąć, a firma musi zacząć zarabiać i to raczej nie nastąpi nigdy.
 3  
Albo zaczną nadawać reklamy w czasie meczów i wszyscy będą jęczeć że na NC+ było lepiej.
 0  
PGE Ekstraliga powinna stawiać na promowanie żużla w Polsce. Niestety, przez ograniczenie dostępności do jednej platformy cyfrowej znacząco zmniejszają liczbę fanów tego sportu. Lepszym rozwiązaniem niż sprzedać prawa nc+ byłoby sprzedanie ich w całości Eleven Sports, bo choć kanał płatny, to obecny na obu platformach i w sieciach kablowych.
 0