Łukasz Szewczyk15.06.2017 (19:49)brak komentarzy

"Inferno", "American Ultra", "Owczy pęd", "Kalifornia" - długi weekend filmowy Premium TV

Drugi weekend czerwca na antenach kanałów premium (Canal+, HBO, Cinemax) upłynie przy takich premierach, jak m.in.: "Inferno", "American Ultra", "Więzienie w ogniu", "Opuszczony", "Dziewczyna z Brestu", "Objazd", "Owczy pęd", czy "Kalifornia".
"Inferno"
Canal+
Premierowy długi weekend czerwcowy na antenie Canal+ rozpocznie się od koncertu "Adele - Live Ib New York" (15 czerwca). Koncert specjalny w obecności tłumu fanów i celebrytów miał promować trzeci, oczekiwany po czterech latach przerwy album megagwiazdy. Adele wykonuje utwory, które stały się jednymi z najlepiej przyjętych w jej karierze. Wśród nich znalazły się, m.in.: "Hello", "All I Ask", "When We Were Yoyng", "Someone Like You" oraz "Skyfall".
W piątek na antenie Canal+ premiera filmu "Więzienie w ogniu" (16 czerwca). Trzymający w napięciu thriller o tym, jak daleko jesteśmy w stanie się posunąć by pomścić najbliższych. Jack Stone (Matthew Reese) chce trafić do więzienia, by zdobyć zaufanie rosyjskiego gangstera Balama (Chuck Liddell). W tym celu organizuje sfingowany napad na bank. Wkupujący się w łaski Jack ma tylko jeden cel: pomścić swoją rodzinę z zimną krwią zamordowaną przez Rosjanina. Stone z pomocą Williama (Dolph Lundgren) planuje doprowadzić do zamieszek i wykorzystać je do zabicia Balama.

W sobotę premiera filmu "Opuszczony" (17 czerwca). John Henry Clayton (Kiefer Sutherland), znany jako szybki-zabijaka postanawia porzucić swoją broń, a wraz z nią reputację mordercy. Po latach powraca do rodzinnych stron z nadzieją na naprawienie relacji z dawno niewidzianym ojcem (Donaldem Sutherlandem). W tym samym czasie miejscowy gang z pod rozkazami Jamesa McCurdy'ego (Brian Cox) zaczyna terroryzować miasto. Jedyną osobą, która może się z nimi zmierzyć jest John Henry.

W niedzielę na antenie Canal+ premiera filmu "American Ultra" (18 czerwca). Mike (Jesse Eisenberg) wiedzie spokojne i leniwe życie u boku ukochanej Phoebe (Kristen Stewart). Praca w miejscowym sklepie spożywczym, czas wolny spędzany w oparach nie do końca legalnych substancji oraz szykowanie się do oświadczyn - oto największe wyzwania życiowe długowłosego wyluzowanego młodzieńca. Okazuje się jednak, że Mike jest... "uśpionym" agentem CIA, posiadającym niezwykłe umiejętności, pozwalającym mu na błyskawiczne i ostateczne eliminowanie wrogów. Na pewno się przydadzą - Mike sam jest celem zabójcy z agencji rządowej.


Premierowy długi weekend na antenie HBO rozpocznie się już w czwartek od filmu "Dziewczyna z Brestu" (15 czerwca). Irène Frachon (Sidse Babett Knudsen) jest oddaną swojej pracy pulmonolożką, zatrudnioną w jednym ze szpitali bretońskiego miasta Brest. Pewnego dnia niespodziewanie odkrywa zależność między tajemniczymi zgonami pacjentów a lekiem o nazwie Mediator, który od ponad trzydziestu lat jest stosowany w leczeniu cukrzycy. Zaangażowana w sprawę lekarka rozpoczyna nierówną walkę o wycofanie niebezpiecznego lekarstwa z rynku. Oparty na faktach dramat o odważnej francuskiej lekarce, która w 2007 roku wypowiedziała wojnę koncernowi farmaceutycznemu i doprowadziła do wycofania z użycia niebezpiecznego leku o nazwie Mediator. Badania dowodzą, że substancja mogła przyczynić się do śmierci ponad dwóch tysięcy osób.

Filmową premierą piątku będzie "Objazd" (16 czerwca). Student prawa, Harper (Tye Sheridan), podejrzewa, że jego ojczym (Stephen Moyer) odpowiada za wypadek samochodowy, w wyniku którego matka chłopaka zapadła w śpiączkę. Pewnego dnia młody człowiek zapija smutki w barze w Los Angeles. Po kilku drinkach wdaje się w rozmowę z niejakim Johnnym Rayem (Emory Cohen), który od słowa do słowa oferuje mu "zajęcie się", za dwadzieścia tysięcy dolarów, znienawidzonym ojczymem. Napędzany złością i alkoholem Harper godzi się na wszystko. Następnego dnia budzi się z okropnym bólem głowy, niewiele pamiętając z tego, co wydarzyło się poprzedniej nocy. Niespodziewanie jednak Johnny Ray stuka do jego drzwi.

Sobotnią premierą będzie film "Efekt wody" (17 czerwca). Samir (Samir Guesmi) jest czterdziestokilkuletnim operatorem dźwigu z położonego na przedmieściach Paryża Montreuil. Pewnego dnia mężczyzna zakochuje się bez pamięci w Agathe (Florence Loiret Caille), instruktorce pływania na miejscowym basenie. Aby zdobyć jej względy, postanawia zapisać się do niej na lekcje. Szybko wychodzi na jaw, że Samir tylko udaje, że nie umie pływać. Brzydząca się kłamstwem Agathe jest wściekła. Kiedy pojawia się możliwość wyjazdu na Islandię, dziewczyna korzysta z niej, aby być jak najdalej od człowieka, który nadużył jej zaufania

Niedzielną Megapremierą na antenie HBO będzie film "Inferno" (18 czerwca). Światowej sławy profesor w dziedzinie symboliki, Robert Langdon (Tom Hanks), budzi się w jednym z florenckich szpitali. Przerażony, zupełnie nie wie, co się wokół niego dzieje. W końcu uświadamia sobie, że cierpi na amnezję. Profesor znajduje w swojej marynarce tajemniczy przedmiot i usiłuje rozwikłać jego zagadkę. Nadzieję na odzyskanie pamięci widzi w uzdolnionej lekarce Siennie Brooks (Felicity Jones). Razem z nią przemierza Europę, próbując powstrzymać szaleńca (Ben Foster), który chce zarazić ludzkość śmiertelnym wirusem.


Cinemax
Piątkową premierą Cinemax jest film "Owczy pęd" (16 czerwca). Znany z antysemickich poglądów Leonardo Zuliani (Davide Giordano) to młody aktywista, twórca komiksów, pisarz oraz projektant mody w jednej osobie. W lipcu 2006 roku znika on w niewyjaśnionych okolicznościach. Cała społeczność rzymskiej dzielnicy Trastevere jest w szoku. Ludzie zaczynają gromadzić się pod jego domem. Matka chłopaka (Anna Feruzzo) jest zrozpaczona. Informacja o jego zniknięciu szybko się rozprzestrzenia. Mówi się o nim na każdym kanale telewizyjnym. Co z tego wyniknie? Wyróżniona dwiema nagrodami na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Wenecji, zjadliwa satyra na włoskie społeczeństwo w lekki i inteligentny sposób nawiązuje do tematu antysemityzmu.

Natomiast sobotnią premierą Cinemax2 jest film "Co przynosi przyszłość" (17 czerwca). Nathalie (Isabelle Huppert) uczy filozofii w jednej z paryskich szkół średnich. Mająca męża (André Marcon), dwójkę dzieci i zaborczą matkę (Edith Scob) kobieta jest w pełni zaangażowana w swoją pracę. Szczególną przyjemność sprawia jej rozbudzanie w uczniach zamiłowania do myślenia. Jej codzienność wydaje się bardzo uporządkowana. Wszystko się zmienia, gdy pewnego dnia mąż postanawia zostawić ją dla młodszej kobiety. Nathalie musi stawić czoła rzeczywistości i ułożyć sobie życie na nowo. Intymna opowieść o nietuzinkowej kobiecie, która przeżywa osobisty dramat. Niespodziewane wydarzenia zmieniają sposób patrzenia na świat głównej bohaterki i zmuszają ją do zaakceptowania tego, co przynosi życie. W jej postać z finezją wciela się utytułowana Isabelle Huppert (Pianistka, Elle), tworząc złożoną, wielowymiarową kreację.

Niedzielną premierą na antenie Cinemax będzie obraz "Tordenskjold i Kold" (18 czerwca). W 1720 roku kończy się wielka wojna północna. Bohater zwycięskiej duńsko-norweskiej flotylli, dwudziestodziewięcioletni wiceadmirał Wessel Tordenskjold (Jakob Oftebro), przechodzi kryzys egzystencjalny. Nie wie, co zrobić ze swoim życiem. Mężczyzna nie stroni od używek. Coraz więcej czasu spędza też wśród młodych kobiet. Jego najlepszym przyjacielem jest zaufany sługa Kold (Martin Buch). Za jego sprawą Tordenskjold decyduje się wybrać w daleką podróż. Błyskotliwie zrealizowane kino kostiumowe, przywołujące czasy osiemnastowiecznych wojen.

Z kolei na antenie Cinemax2 film "Kalifornia" (18 czerwca). São Paulo, rok 1984. Nastoletnia Estela (Clara Gallo) wkracza w burzliwy okres dojrzewania. Dziewczyna próbuje się odnaleźć w skomplikowanym świecie intymności, miłości i przyjaźni. Jej największym marzeniem jest podróż do mitycznej Kalifornii, gdzie mieszka jej ukochany wujek Carlos, który jest dziennikarzem muzycznym (Caio Blat). Niestety, pewnego dnia mężczyzna niespodziewanie wraca w rodzinne strony. Jest słaby i chory. Wydarzenie to sprawia, że Estela zaczyna patrzeć na życie w zupełnie inny sposób. Intrygujące kino o dojrzewaniu, budzącej się seksualności i poszukiwaniu sensu życia. Mówi o dorastaniu w niestabilnym politycznie i ekonomicznie świecie, w którym najważniejszym punktem odniesienia jest amerykańska popkultura.