Łukasz Szewczyk16.06.2017 (12:10)32 komentarze

Eska TV wróciła do naziemnej TV, nadawanie rozpoczęła Eska TV Extra

Od dziś kanał Eska TV ponowie można oglądać wszędzie, w ramach naziemnej telewizji cyfrowej (DVB-T). Jednocześnie nadawanie rozpoczął nowy kanał muzyczny Eska TV Extra.
Eska TV wróciła do naziemnej TV, nadawanie rozpoczęła Eska TV Extra
Od piątku (16 czerwca 2017 roku) kanał Eska TV powrócił do pierwszego multipleksu naziemnej telewizji cyfrowej (DVB-T), gdzie zastąpił 8TV, która znika z polskiego rynku telewizyjnego. Eska TV dostępna jest także u większości operator płatnej telewizji, także w dotychczasowym miejscu 8TV.
Jak zapewnia nadawca, na antenie Eska TV dominować będą "hity na czasie". Widzowie mogą liczyć na najnowsze klipy polskich i zagranicznych artystów, a także koncerty, ekskluzywne wywiady, plotki o gwiazdach oraz informacje o najgorętszych imprezach. W ramówce pojawią się także programy rozrywkowe.

To nie koniec zmian. Także dzisiaj nadawanie rozpoczął nowy kanał Eska TV Extra, który - jak zapewnia nadawca - będzie wyłącznie muzyczny (główna Eska TV jest muzyczno-rozrywkowa). W ramówce nowej stacji znajdą się praktycznie tylko teledyski - "hity na czasie" oraz przeboje muzyki pop z ostatnich 20 lat. Stacja na wakacje przygotowała takie pasma muzyczne jak m.in. "Hity na lato", "Wrzuć na luz" czy "Wakacyjna impreska".

Kanał Eska TV Extra dostępny jest u operatorów płatnej telewizji, w miejsce dotychczasowej Eska TV. Stacja można szukać m.in. w nc+ (pozycja numer 168), UPC Polska (nr 785 Mediabox / 701 Horizon - 701), Vectra (nr 604), Inea nr (227), TOYA (nr 737), Orange TV (nr 679) czy Netia (nr 227).

Oba kanały (w zależności od operatora) nadają w jakości HD.

Komentarze (1 - 10 z 32)

Pytanie po co? MUX 1 powinna trafić NOWA TV wtedy mogliby zainwestować w ten kanał
 2  
"W ramówce nowej stacji znajdą się praktycznie tylko teledyski - "hity na czasie" oraz przeboje muzyki pop z ostatnich 20 lat."

... i dlatego nie wróżę sukcesu. Była marna oglądalność Eski TV to zmienili na 8TV. W 8 TV też była marna oglądalność to powrócili do starej nazwy Eska TV i starego "kontentu". Będą robili bokami dalej.
 2  
Od razu widać różnice :) 8tv strasznie zamulało . Jeżeli na Eska tv wrzucą te pseudo programy rozrywkowe ,które puszczali na 8 tv to niech lepiej zostana przy samej muzyce ;)
 17  
tykwa2 durnyś jak but. Właśnie kanały z muzyką mają największą oglądalność (zależy też jaka muzyka leci). Przykład? Było Muzo.TV, które owszem miało muzykę ale niekoniecznie trafiającą w gusta widzów, zmienili na Polsat Music i oglądalność od razu skoczyła (Polsat Music przypomina także teledyski, o których zapomnieli inni nadawcy). W muzyce siła. Niekoniecznie w plotkach i reality-show'ach
Krzysztof Jędrzejewski 16.06.2017 (12:56:24)
 11  
Eska TV HD i Eska Extra TV HD bez oznakowania HD.
 6  
Raz się ten kanał nie sprawdził to i drugi raz będzie porażka.
 7  
W cudownej VECTRZE
 3  
Dominator. Eska TV sprawdziła się jako telewizja, tylko po prostu zarządowi ZPR Media, brakowało typowo muzycznego kanału, który emitowałby same teledyski. Faktycznie, trochę przekombinowali wprowadzając 8TV i przekształcając Eske w kanał muzyczny. Od razu mogli zrobić Eske muzyczno-rozrywkową, a utworzyć nowy kanał Eska TV Extra.
Krzysztof Jędrzejewski 16.06.2017 (15:37:07)
 0  
A ja nadal z uporem maniaka czekam na Clubbing TV, który jest FTA. Więc pytanie do NC+: od kiedy będzie dostępny na dekoderach platformy?
 5  
Dla mnie najlepsza Stars TV
 15