Łukasz Szewczyk16.06.2017 (12:10)32 komentarze

Eska TV wróciła do naziemnej TV, nadawanie rozpoczęła Eska TV Extra

Od dziś kanał Eska TV ponowie można oglądać wszędzie, w ramach naziemnej telewizji cyfrowej (DVB-T). Jednocześnie nadawanie rozpoczął nowy kanał muzyczny Eska TV Extra.
Eska TV
Od piątku (16 czerwca 2017 roku) kanał Eska TV powrócił do pierwszego multipleksu naziemnej telewizji cyfrowej (DVB-T), gdzie zastąpił 8TV, która znika z polskiego rynku telewizyjnego. Eska TV dostępna jest także u większości operator płatnej telewizji, także w dotychczasowym miejscu 8TV.
Jak zapewnia nadawca, na antenie Eska TV dominować będą "hity na czasie". Widzowie mogą liczyć na najnowsze klipy polskich i zagranicznych artystów, a także koncerty, ekskluzywne wywiady, plotki o gwiazdach oraz informacje o najgorętszych imprezach. W ramówce pojawią się także programy rozrywkowe.

To nie koniec zmian. Także dzisiaj nadawanie rozpoczął nowy kanał Eska TV Extra, który - jak zapewnia nadawca - będzie wyłącznie muzyczny (główna Eska TV jest muzyczno-rozrywkowa). W ramówce nowej stacji znajdą się praktycznie tylko teledyski - "hity na czasie" oraz przeboje muzyki pop z ostatnich 20 lat. Stacja na wakacje przygotowała takie pasma muzyczne jak m.in. "Hity na lato", "Wrzuć na luz" czy "Wakacyjna impreska".

Kanał Eska TV Extra dostępny jest u operatorów płatnej telewizji, w miejsce dotychczasowej Eska TV. Stacja można szukać m.in. w nc+ (pozycja numer 168), UPC Polska (nr 785 Mediabox / 701 Horizon - 701), Vectra (nr 604), Inea nr (227), TOYA (nr 737), Orange TV (nr 679) czy Netia (nr 227).

Oba kanały (w zależności od operatora) nadają w jakości HD.

Komentarze (1 - 10 z 32)

Pytanie po co? MUX 1 powinna trafić NOWA TV wtedy mogliby zainwestować w ten kanał
 2  
"W ramówce nowej stacji znajdą się praktycznie tylko teledyski - "hity na czasie" oraz przeboje muzyki pop z ostatnich 20 lat."

... i dlatego nie wróżę sukcesu. Była marna oglądalność Eski TV to zmienili na 8TV. W 8 TV też była marna oglądalność to powrócili do starej nazwy Eska TV i starego "kontentu". Będą robili bokami dalej.
 2  
Od razu widać różnice :) 8tv strasznie zamulało . Jeżeli na Eska tv wrzucą te pseudo programy rozrywkowe ,które puszczali na 8 tv to niech lepiej zostana przy samej muzyce ;)
 17  
tykwa2 durnyś jak but. Właśnie kanały z muzyką mają największą oglądalność (zależy też jaka muzyka leci). Przykład? Było Muzo.TV, które owszem miało muzykę ale niekoniecznie trafiającą w gusta widzów, zmienili na Polsat Music i oglądalność od razu skoczyła (Polsat Music przypomina także teledyski, o których zapomnieli inni nadawcy). W muzyce siła. Niekoniecznie w plotkach i reality-show'ach
Krzysztof Jędrzejewski 16.06.2017 (12:56:24)
 11  
Eska TV HD i Eska Extra TV HD bez oznakowania HD.
 6  
Raz się ten kanał nie sprawdził to i drugi raz będzie porażka.
 7  
W cudownej VECTRZE
 3  
Dominator. Eska TV sprawdziła się jako telewizja, tylko po prostu zarządowi ZPR Media, brakowało typowo muzycznego kanału, który emitowałby same teledyski. Faktycznie, trochę przekombinowali wprowadzając 8TV i przekształcając Eske w kanał muzyczny. Od razu mogli zrobić Eske muzyczno-rozrywkową, a utworzyć nowy kanał Eska TV Extra.
Krzysztof Jędrzejewski 16.06.2017 (15:37:07)
 0  
A ja nadal z uporem maniaka czekam na Clubbing TV, który jest FTA. Więc pytanie do NC+: od kiedy będzie dostępny na dekoderach platformy?
 5  
Dla mnie najlepsza Stars TV
 15