Łukasz Szewczyk16.06.2017 (14:48)18 komentarzy

2,6 mln widzów koncertu "Wrocław w rytmie disco" w Polsacie

2,6 mln widzów oglądało środowy koncert "Wrocław w rytmie disco" na antenie telewizji Polsat, oraz 400 tys. widzów na antenie Disco Polo Music. W szczytowym momencie wraz z Polsatem w rytmie disco bawiło się 3,2 miliona widzów.
Wrocław w rytmie disco
Tłumy fanów bawiły się w gorący środowy wieczór na Stadionie Wrocław, na którym zagościły najbardziej znane gwiazdy polskiej i zagranicznej sceny disco. Emitowany na antenie Telewizji Polsat koncert "Wrocław w rytmie disco" oglądało średnio ponad 2,6 mln widzów, co przełożyło się na 22,5% SHR w grupie wszystkich badanych oraz 26% SHR w grupie wiekowej 16-49. W trakcie nadawania Polsat był liderem w obu grupach. Kontynuacja imprezy na antenie Disco Polo Music od godziny 23:20 cieszyła się również dużym zainteresowaniem. Średnio oglądało ją prawie 400 tysięcy widzów. Przełożyło się to na 5,2% udziałów w obu grupach. Łącznie na obu antenach koncert przez co najmniej 15 minut obejrzało prawie 5,3 mln widzów.
Lato w stolicy Dolnego Śląska rozpoczęło się naprawdę gorąco! W środowy wieczór Stadion Wrocław zamienił się w największą dyskotekę w Polsce. Koncert "Wrocław w rytmie disco" przyciągnął tłumy fanów polskiego i zagranicznego disco, a na scenie wystąpili najpopularniejsi artyści tego gatunku m.in.: Boys ze swoimi hitami "Jesteś szalona" i "Wolność", Bayer Full z "Wszyscy Polacy to jedna rodzina", Weekend z niezapomnianym "Ona tańczy dla mnie" i "Za każdą chwilę z tobą" oraz Czadoman z wpadającym w ucho przebojem "Ruda tańczy jak szalona". Obok polskich wykonawców, swoje największe przeboje wykonały gwiazdy światowej muzyki dyskotekowej: Jenny Berggren z legendarnej grupy Ace of Base, Rui Carlos Ferreira, były członek zespołu Bad Boys Blue, ukraińska artystka Kamaliya oraz duet La Bouche stworzony przez wokalistkę Melanie Thornton i rapera Lane McCray. Podczas imprezy doszło do wyjątkowej sytuacji, gdy na scenę wyszedł 27-letni Rafał, który uklęknął na jedno kolano i poprosił swoją wybrankę Darię o rękę. Powiedziała: "Tak!", a chwilę później cały stadion zaśpiewał im razem z Pawłem Jasionowskim z zespołu Masters: "Żono moja, serce moje, nie ma takich, jak my dwoje".

Koncert "Wrocław w rytmie disco" poprowadzili: Agnieszka Kaczorowska i Jerzy Mielewski.

Komentarze (1 - 10 z 18)

No jak na koncert w środku tygodnia i przy tak dobrej pogodzie w Polsce to sukces . Tylko długie i duża ilość reklam A tak to było ok.
 13  
Cienko. Jak na wieczór z Disco Polo to tragedia. Ostatnio manipuluje się oglądalnością pisząc o sumarycznej oglądalności. Co to za kit z oglądalnością na poziomie 5 mln? Oni zliczyli średnią i dodali do tego 10 minut gdy oglądalność sięgnęła 3 mln? W sumie średnia oglądalnośç to 3 mln i tyle. Skąd oni 5 mln wytrzepali to nie wiem. Nie róbmy z widzów idiotów....naprawdę.
 7  
widać jedno promowanie tandety i szmiry nie popłaca . Nie róbmy z widza barana bo liczy chyba z kapelusza . Zamiast tego można dać film lub transmisje sportową . POLSAT przestań promowania kichy i tandety siatkówka bardzo dobrze , piłka nożna .
 2  
Kulturalnie ten kraj cofa się w rozwoju. To smutne, że opłaca się robić u nas 10 takich samych koncertów disco polo, ale innych gatunków muzycznych i artystów na poziomie już się nie promuje.
 3  
A Jacusia humor poszedł w PiSdu :)
 6  
Niestety ale nie ma w tym karaju misyjnej telewizji, która dbałaby o tzw. wyższą kulturę. Rządowa tuba kierowana przez wielbicieli disco-polo dopasowała się do elektoratu i deprecjonuje resztki wartości estetycznych. Nawet pozorów już nie ma, ze się dba o misyjność. Dochodzi do paradoksu, że komercyjne tv transmituję np. wręczenie Orłów. Pisowców tylko kasa interesuje na tępą manipulację.
 5  
Opłaca sie sam widzisz- ile ludzi na koncercie i ile przed TV . każda para oczu to pieniądze. Zorganizuj koncert filharmoni na żywo i znajdziesz kilka chętnych widzów. A stacja tv jest łądnych milionów w plecy
 3  
Uchodźcom trzeba pomagać, ja sam bym przyjął kilku pod swój dach, a PIS nie chce pomóc, więc nienawidzę PiS-u.
 3  
Brawo! Wiedziałem że oglądalność będzie wysoka. Disco polo rządzi! Wrocław się świetnie bawił, super publika
 0  
A to coś takiego było!?! Nawet nie wiedziałem, też bym oglądał z "Leszkiem" ;)
 3