Łukasz Szewczyk16.06.2017 (20:26)17 komentarzy

TVP stawia na internet. "Spektakularny serial" za opłatą w internecie, później za darmo w TV

Jacek Kurski, prezes Telewizji Polskiej, spadające wyniki oglądalności tłumaczy rosnącą popularnością konsumowania treści wideo w internecie. I zapowiada nowe rozwiązania na platformie TVP VOD.
TVP VOD
Telewizja Polska pod rządami Jacka Kurskiego, byłego czołowego polityka PiS, od wielu miesięcy notuje spadające wyniki oglądalności, a główne kanały (TVP1 i TVP2) w przegrywają z komercyjnymi stacjami TVN i Polsat (Top 20 kanałów TV maja)

- To jest zjawisko powszechne, wręcz cywilizacyjne. Ludzie więcej oglądają w internecie - tak Jacek Kurski na łamach wPolityce.pl tłumaczy coraz gorsze wyniki oglądalności TVP. - TVP traci proporcjonalnie tak jak nadawcy komercyjni. Oczywiście podejmujemy szereg działań żeby to powstrzymać - zapowiada. Chwali się także, że jego "telewizja publiczna odbudowuje swoją podmiotowość i jest kotwicą pewnej normalności"

Prezes TVP przyznaje, że ważne jest "budowanie atrakcyjnej oferty" oraz jej promocja w internecie. Kurski zapowiada, że TVP coraz bardziej będzie dbała o dostępność swoich produkcji w sieci. - Przyszłość telewizji rozstrzygnie się w internecie, chcemy tę walkę wygrać i jesteśmy na dobrej drodze - dodaje Kurski.
Kilka tygodni temu Telewizja Polska uruchomiła odnowiony serwis TVP VOD, w którym m.in. za darmo udostępniono kultowe seriale. To jednak nie koniec nowości - Myślę że wkrótce będziemy mogli pochwalić się spektakularną koprodukcją zagraniczną na ciekawy format serialowy, który będzie najpierw pokazany na płatnej platformie internetowej, a następnie dopiero w otwartej telewizji publicznej - zapowiada Jacek Kurski, prezes TVP.

Komentarze (1 - 10 z 17)

Wiedźmin na 100%
 6  
Życie prezesa na 100%
 18  
Fajnie, że ktoś wreszcie zadbał o TVP w necie.
 1  
Więcej ludzi ogląda w Internecie, ale target Netflixa, Ipli czy HBO to nie ten sam target co TVP.
 14  
Chyba wszystkie miesięcznie !!!!!
 11  
Ciekawe, czy opłacając abonament w TVP VOD też będą pobierać ode mnie abonament RTV?
 9  
Wiedźmin na 100%
Wykluczone...
Nikt myślący nie chce sobie zepsuć nazwiska przez "zły dotyk" z pisowską tubą propagandową.
Sapkowski to ktoś, a nie miernoty spod znaku narodowych socjalistów.
 4  
Genialne wyjaśnienie spadku oglądalności - TVP traci proporcjonalnie tak jak nadawcy komercyjni. - oczywiście fakt że TVP traci najszybciej jest tylko dowodem na to że odbiorca TVP jest najnowocześniejszy i najszybciej przerzuca się na oglądanie treści w Internecie. Brakuje 'tylko' porównania popularności serwisów VOD prowadzonych przez nadawców.
A wracając do spektakularnego serialu to ja stawiam na telenowelę na kanwie "Nocnej Zmiany". Jacek Kurski może teraz całymi garściami czerpać przykłady jak to Sejm w nocy uchwala, Prezydent nad ranem podpisuje, a Kempa do południa publikuje...
 11  
Kurski: "...wkrótce będziemy mogli pochwalić się spektakularną koprodukcją zagraniczną na ciekawy format serialowy, który będzie najpierw pokazany na płatnej platformie internetowej..."
Ktoś tu chyba ma kłopoty z logiką i składnią.
 10  
Jak widzę nazwisko Kurski, TVP i PiS, to rzygać mi się chce.
 12