Łukasz Szewczyk23.06.2017 (17:42)7 komentarzy

Średnio 12,5 tys. widzów Ekstraklasy online w nc+

Spółka Ekstraklasa podsumowała oglądalność Ekstraklasy na wszystkich antenach telewizyjnych.
Canal+ Sport Online
W sezonie 2016/2017 na platformie nc+ kibice mogli oglądać 225 transmisji meczów Ekstraklasy, które średnio przyciągnęły 104,68 tys. telewizyjnych widzów (rok temu 105,58 tys. widzów).
Mecze Ekstraklasy dostępne były również w usługach nc+ GO oraz w Canal+ Sport Online. Dzięki obu aplikacjom kibice mogą oglądać mecze Ekstraklasy transmitowane na antenach Canal+ w dowolnym czasie, w dowolnym miejscu i na dowolnym urządzeniu. Średnia oglądalność online z całego sezonu wyniosła około 12,5 tys. na mecz, a hitowe spotkanie Legia - Lech z 17 maja (34. Kolejka) oglądało aż ponad 50 tys. abonentów.

Przypomnijmy, że obecnie dostęp online do meczów Ekstraklasy jest ograniczony wyłącznie do posiadaczy dekoderów nc+. Kibice od dawna narzekają na słabą dostępność legalnych transmisji Ekstraklasy w internecie. Często podkreślają, ze chętnie wykupiłby np. dostęp do meczów swojej ulubionej drużyny, bez potrzeby wiązania się długimi umowami z nc+.

Spory wzrost oglądalności Ekstraklasa notuje na kanałach Eurosport, gdzie w minionym sezonie pokazano łącznie 69 spotkań. Średnia oglądalność wszystkich meczów wyniosła 144,6 tys. widzów (rok temu 117 tys. widzów).

Decydujący o mistrzostwie mecz Legii z Lechią w ostatniej kolejce był jedynym spotkaniem pokazywanym w tym sezonie w telewizji publicznej. Spotkanie na antenie TVP2 obejrzało 1,140 mln widzów (rok temu mecz Ekstraklasy w TVP oglądało średnio 1,106 mln widzów).

Komentarze (1 - 7 z 7)

12 tysięcy to mniej niż na liczba widzów na stadionie. To jakieś jaja.
 2  
ludzie nie chcą oglądać ekstraklapy, ojej jak to możliwe.
 1  
Czy już mam zamówić wieniec ?
 6  
Pamiętajcie że to oglądalność w aplikacji online a nie w tv.
 13  
Telewizji była by większa oglądalność gdyby była we wszystkich platformach nap w CP ale oni wolą być dumni i teraz będą bankrutami
 5  
Kiedy Canal+ Sport OnLine dla abonentów kablówek posiadających C+?
 4