Łukasz Szewczyk26.06.2017 (17:33)18 komentarzy

Premier rządu i szef PiS w obronie Radia Maryja. "Wolność katolickich mediów zagrożona"

"W naszej Ojczyźnie wolność katolickich mediów jest bardzo poważnie zagrożona" - napisano w petycji do papieża Franciszka w obronie Radia Maryja i o. Tadeusza Rydzyk. Petycję podpisało wielu posłów PiS z premier Beatą Szydło na czele.
Premier rządu i szef PiS w obronie Radia Maryja. "Wolność katolickich mediów zagrożona"
Politycy PiS od lat są częstymi gośćmi oraz głównymi komentatorami życia politycznego w mediach ojca Rydzyka, na antenach Radia Maryja i TV Trwam oraz w Naszym Dzienniku. Szef medialnego imperium nie kryje swojej sympatii do polityków PiS-u, a politycy PiS regularnie biorą udział w religijnych wydarzeniach organizowanych przez Radio Maryja. Dodatkowo media ojca Rydzyka m.in. podpowiadają słuchaczom na kogo i jak głosować podczas wyborów. Gdy władze w Polsce objął PiS, w mediach pojawia się coraz więcej informacji o kosztownych przetargach, które wygrywają instytucje związane z toruńskim imperium (jak np. 3 ml zł dla Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu za "usprawnienie procesów komunikacji w polskim wymiarze sprawiedliwości").

Teraz przyszedł czas na wsparcie ojca Rydzyka u papieża. Posłanka PiS Anna Sobecka, z okazji 25-lecia rocznicy powstania Radia Maryja, przygotowała list do Ojca św. Franciszka w obronie Radia Maryja i ojca Tadeusza Rydzyka. Co ważne, list popisała m.in. premier rządu Beata Szydło, premier PiS Jarosław Kaczyński oraz kilkudziesięciu innych posłów PiS.

Autorka listu próbuje przekonać papieża Franciszka, że "w naszej Ojczyźnie wolność katolickich mediów jest bardzo poważnie zagrożona. To zagrożenie wynika z działań "totalnej opozycji", związanych z nią polityków oraz mediów liberalno-lewicowych. Posługując się kłamstwem i manipulacją próbują zdyskredytować w oczach opinii publicznej dyrektora Radia Maryja o. dr. Tadeusza Rydzyka oraz dzieła ewangelizacyjne utworzone i działające z Jego inspiracji".

List ma świadczyć "o ogromnej roli jaką pełni Radio Maryja oraz dzieła w jego klimacie wyrosłe i rozwijające się. Ta katolicka rozgłośnia wiernie służy Panu Bogu, Kościołowi i Polakom wspomagając ich formację katolicką i patriotyczną. Jako jedyna rzetelnie informuje oraz broni wartości chrześcijańskich. Katecheza i modlitwa wyznaczają rytm każdego dnia słuchaczy Radia Maryja, a prowadzona na antenie codzienna modlitwa w intencjach Ojca Świętego oraz bezpośrednie transmisje z podróży apostolskich skutecznie wspierają budowanie wspólnoty wiernych zjednoczonych z Piotrem naszych czasów" - napisano w liście.

Podpisani zapewniają papieża o swoich działaniach na rzecz przywrócenia dobrego imienia dziełom powstałym przy Radiu Maryja, tworzonym przez ojca dyrektora Tadeusza Rydzyka. "Umiłowany Ojcze Święty przedstawiając powyżej nasze świadectwo o roli ojca dyrektora doktora Tadeusza Rydzyka w budowaniu dzieł ewangelizacyjnych, skutecznie wspierających formację Polaków w wierze i miłości do Ojczyzny zapewniamy o naszej żarliwej modlitwie we wszystkich Twoich intencjach i prosimy o błogosławieństwo" - czytamy w liście posłów PiS do papieża.

Komentarze (1 - 10 z 18)

Gdzie lista z podpisami?
Rozliczymy...
 32  
Buhahahahaa,a gdzie ten Bóg ktory usmiercil brata kurdupla kociarza??? Rzenada, pis to juz powinien dawno wyladowac w piekle, jesli istnieje
 19  
Treść komentarza ukryta z powodu zbyt niskiej oceny - kliknij by wyświetlić
"Dodatkowo media ojca Rydzyka m.in. podpowiadają słuchaczom na kogo i jak głosować podczas wyborów. "

To tak jak w tvnach, tylko w drugą stronę. Do tego ten medialny gigant ma więcej kanałów, przez co dociera do większej liczby potencjalnych jeleni.. ups.. przepraszam, "lemingów" ;)
 32  
Raczej grozi im utrata pieniążków, więc trzeba coś zrobić, żeby grunt nie walił się pod nogami Ojcu Dyrektorowi. :D :D :D
johnyB - ten prawdziwy 26.06.2017 (18:33:16)
 42  
Gdy Gliński dał Środzie milion zł dotacji, nie wiadomo na co, to jakoś nikt nie rozpaczał.
 16  
Widzisz i nie grzmisz
 21  
Straszne. Nasz ukochany Wielki Nieinternowany przywódca jednak dostrzegł w swej boskiej mądrości niebezpieczeństwo i uświadomił Franciszka. Matka Broszka też zauważyła to niebezpieczeństwo i choć mogła się nie wahać i użyć swojego Tymka, to wolała się zwrócić do Franka.
Teraz ten szybko winien rzucić jakąś anatemę na tych lewaków i "peło" oraz przeznaczyć świętopetrze na dofinansowanie biednego, jedynego prawdziwego Radyja.
 21  
Opozycja nie mając żadnej władzy zamyka nie swoją telewizję. Legalny RZĄD Rzeczpospolitej Polski nie może nic z tym zrobić. Dobrze że jesteśmy podlegli Watykanowi - na pewno Jego Eminecja sprawę załatwi jak należy.
 12  
hahahahha,przecie to wysłannik szatana,po co bierze nasze pieniądze i emerytów/rencistów,biznesy kiepsko stoją chyba to naciąga wiernych.......
 10  
Ale zaraz rządzi PIS, to przed jim oni chcą bronić przetrwam, przed samymi sibą?
Rządziło PO były marsza w obronie. Rządzi PIS są listy do Papieża. Pogubił się ten lepszy sort.
 17