Łukasz Szewczyk26.06.2017 (19:31)32 komentarze

Liga Mistrzów i Liga Europy od 2018 roku wyłącznie w Cyfrowym Polsacie! Dużo zmian

Od sierpnia 2018 roku przez trzy kolejne sezony (do roku 2021) wszystkie ponad 1000 meczów Ligi Mistrzów i Ligi Europy UEFA wyłącznie w kanałach Polsatu. Grupa Polsat nabyła dla polskich kibiców wyłączne prawa do pokazywania rozgrywek dla wszystkich kanałów dystrybucji - m.in. telewizji, internetu i urządzeń mobilnych.
Liga Mistrzów
- Jesteśmy dumni z tego, że pozyskaliśmy prawa do tak doskonałego produktu, jakim jest Liga Mistrzów i Liga Europy UEFA. Dla naszej Grupy, w tym dla platformy cyfrowej, jest to strategiczna inwestycja. Transmitując w ostatnich latach eliminacje do ME2016, udane dla Polski ME2016 oraz eliminacje do MŚ2018 obserwujemy rosnącą popularność transmisji z rozgrywek piłkarskich. To utwierdziło nas w przekonaniu, że inwestowanie w piłkę nożną na najwyższym poziomie jest właściwym kierunkiem działania - komentuje Maciej Stec, Członek Zarządu Telewizji Polsat i Cyfrowego Polsatu.
Sezon 2018/2019 będzie nowym rozdziałem w historii Ligi Mistrzów i Ligi Europy - dzięki wielu nowościom i usprawnieniom wprowadzonym przez UEFA z myślą o widzach i kibicach. Jak podaje nadawca, wyłącznie w kanałach Polsatu będzie można obejrzeć wszystkie 1029 meczów przez trzy lata, 343 w każdym z sezonów.

Nowe godziny pokazywania Ligi Mistrzów
Liga Mistrzów i Liga Europy w kanałach Polsatu, to zarówno nowy nadawca, jak i nowe godziny rozgrywania spotkań. Od sezonu, w którym Grupa Polsat rozpocznie pokazywanie tych rozgrywek, po raz pierwszy fani Ligi Mistrzów będą mogli zobaczyć więcej spotkań, dzięki nowym godzinom rozgrywania meczów - w dniu meczowym spotkania w Ligi Mistrzów będą rozgrywane o godzinie 19.00, a kolejne o 21.00 (dotychczas wszystkie mecze o jednej porze 20.45). Dzięki temu, nie będzie już dylematu, który z równolegle toczących się meczów obejrzeć - czy np. Realu Madryt z Bayernem Monachium czy Barcelony z Manchesterem United. Liga Europy będzie pokazywana w czwartki tak jak dotychczas - start meczów o godzinie 19.00 i 21.00.

Nowe zasady eliminacji - więcej meczów pomiędzy potęgami europejskiego futbolu
Od sezonu 2018/2019 zmienią się zasady kwalifikacji do Ligi Mistrzów - o miejsce wśród najlepszych będzie o wiele trudniej, jednak z drugiej strony gwarantuje to wyższy poziom rozgrywanych meczów, więcej spotkań pomiędzy europejskimi potęgami, większe emocje, więcej gwiazd i większe zainteresowanie widzów. Polski klub, który awansuje do Ligi Mistrzów będzie miał szansę pokazać się gigantycznej widowni, zarówno w Europie, jak i na całym świecie. Każdy mecz będzie wówczas rywalizacją najlepszych z najlepszymi. Podniesie się poziom spotkań i ich jakość i częściej będzie można oglądać mecze drużyn, które zna i podziwia cały piłkarski świat.

- Jestem przekonany, że wszystkie nowości, jakie wprowadza UEFA od sezonu, od którego my będziemy pokazywać Ligę Mistrzów, będą korzystne dla widzów i kibiców. Nowe godziny rozgrywania spotkań w Lidze Mistrzów - 19 i 21, pozwolą kibicom i widzom zobaczyć większość liczbę spotkań, a więcej zespołów z najsilniejszych lig oznacza wyższy poziom rywalizacji i rozgrywanych meczów - mówi Marian Kmita, Dyrektor ds. Sportu Telewizji Polsat.

Przypomnijmy, że prawa do nadchodzącego sezonu 2017/2018 posiada nc+. Od kolejnego sezonu (2018/2019) do 2021 roku wszystkie ponad 1000 meczów będzie można zobaczyć wyłącznie w kanałach Polsatu, a jedyną platformą cyfrową która będzie to pokazywała to Cyfrowy Polsat.

Komentarze (1 - 10 z 32)

Powstanie POLSAT PREMIUM SPORT 1 i POLSAT PREMIUM SPORT 2 dodatkowo płatne. Myślę ze sobie policzą z 40zl mc.
 41  
czy to gwóźdź do trumny nc+ ??? pytanie retoryczne :))
 36  
prezes nc(minus) już kupił LM w szachach i PŚ w pięcioboju nowoczesnym i piłkarską ligę portugalską, żeby klienci mieli co oglądać ...
 29  
polszmat znowu będzie te gówna pokazywał
 2  
[quote|901867=fanatyko]
Umiesz czytać?

"WSZYSTKIE ponad 1000 meczów będzie można zobaczyć wyłącznie w kanałach Polsatu"
 9  
nie jestem abonentem cp ani nc+
 7  
smutne info dla widzów LM na ZDF HD - stacja straciła prawa, niestety Sky DE kupił te rozgrywki.
 14  
przynajmniej ważne mecze będą na otwartym POLSACIE... a nie takie gowno jak z nc+ mielismy
 2  
No to liga mistrzów w pay per view ;(
 28  
ja bym się tak nie cieszył !!! znając Soloża i jego parcie na $$$$ to może 1 mecz poleci na PS a reszta w dodatkowych kanałach - premium i bez reklam, może tak być!
 7