Łukasz Szewczyk26.06.2017 (22:16)37 komentarzy

NC+ o stracie Ligi Mistrzów: Środowe mecze zobaczycie w Polsacie, walczymy o nowe prawa

Po tym jak Polsat oficjalnie poinformował o pozyskaniu praw do Ligi Mistrzów, satelitarna platforma nc+ wydała oświadczenie, w którym obiecuje abonentom nowe prawa sportowe i pociesza, że wybrane mecze Ligi Mistrzów będzie można oglądać w otwartym Polsacie.
Dziś telewizja Polsat oficjalnie poinformowała o pozyskaniu wyłącznych praw do pokazywania od 2018 roku Ligi Mistrzów oraz Ligi Europy (więcej o tym TUTAJ). W nachodzącym sezonie (2017/2018) Liga Mistrzów i Ligi Europy jeszcze będzie dostępna w nc+. Jednak dzisiejsza informacje to kolejny, potężny cios dla oferty platformy nc+, a szczególnie dodatkowo płatnego pakietu Canal+, który przez wiele lat kojarzył się z bogatą ofertą piłkarską. Przypomnijmy, że dwa lata temu Canal+ utracił prawa do ligi hiszpańskiej, włoskiej i francuskiej (na rzecz Eleven Sports).
Utrata Ligi Mistrzów budzi sporo emocji wśród abonentów nc+, którzy w internecie ostro krytykują operatora już od kilku tygodni, gdy tylko zaczęły pojawiać się pierwsze nieoficjalne informacje o utracie praw. Abonenci domagali się także wyjaśnień w tej sprawie ze strony nc+. Gdy tylko Polsat oficjalnie poinformował o pozyskaniu Ligi Mistrzów, nc+ wydało oświadczenie.

Platforma nc+ stara się uspokoić zaniepokojonych klientów, twierdząc, że od 2018 roku wybrane środowe mecze Ligi Mistrzów będą dostępne, bo powrócą do kanałów otwartych. Prawdopodobnie chodzi planowane transmisje na antenie głównego Polsatu. Operator zapewnia, że pracuje nad rozwojem swoich usług. Dodatkowo nc+ obiecuje pozyskanie nowych "atrakcyjnych" praw sportowych. O pierwszych efektach mamy dowiedzieć się w ciągu najbliższych tygodniach. Nieoficjalnie mówi się, że nc+ pozyskała prawa do Ligi Mistrzów w siatkówce kobiet i mężczyzn.

Boisko nc+
Boisko nc+
Pełna treść oświadczenia nc+:

"Pomimo zaoferowania przez nas znaczących kwot i gwarancji szerokiej dostępności, prawa do transmisji rozgrywek Ligi Mistrzów UEFA oraz Ligi Europy UEFA począwszy od sezonu 2018/2019 nie zostały przyznane platformie nc+. Pragniemy jednak wyraźnie zaznaczyć, że platforma nc+ pozostaje domem dla Ligi Mistrzów UEFA oraz Ligi Europy UEFA do końca sezonu 2017/2018.

Według naszych informacji, od sezonu 2018, wybrane transmisje środowych meczów Ligi Mistrzów UEFA powrócą do kanałów bezpłatnych i podobnie jak mecz finałowy będą dostępne również dla abonentów nc+. Przypominamy, że wszystkie polskie kluby biorące udział w rozgrywkach Ligi Mistrzów UEFA oraz Ligi Europy UEFA, podobnie jak w ubiegłych sezonach, będą pokazywane w kanałach bezpłatnych i dostępne dla abonentów nc+.

Chcemy jednocześnie podkreślić, że platforma nc+ wykorzystała wszystkie dostępne możliwości w ramach starań o zabezpieczenie tych ważnych praw. Niestety, musimy w zrównoważony sposób podchodzić do rosnących cen za prawa do transmisji sportowych, aby w przyszłości rozwinąć platformę nc+ z korzyścią dla naszych konsumentów i pracowników.

Podczas gdy wiadomo, że utrata praw nie jest dobrą wiadomością ani dla nas, ani dla naszych abonentów, to branża płatnej telewizji cały czas ewoluuje i takie sytuacje występują co kilka lat - przykładem mogą być niedawne zmiany dotyczące praw do transmisji Bundesligi na polskim rynku.

Jednocześnie pracujemy i rozwijamy nowe oferty, aby utrzymać i docelowo zwiększać atrakcyjność platformy nc+, a w ciągu kilku najbliższych dni poinformujemy o pozyskaniu nowych praw, ku zadowoleniu naszych abonentów.

Dokładamy również wszelkich starań, aby nasza oferta sportowa była jak najbardziej atrakcyjna, dlatego abonenci nc+ będą mogli konsekwentnie i w jednym miejscu śledzić: kolejny sezon rozgrywek m.in. Premier League, LOTTO Ekstraklasy oraz mecze Superpucharu Hiszpanii i hiszpańskiego Puchar Króla, rozgrywki żużlowe (PGE Ekstraliga, Speedway Grand Prix i Speedway World Cup), najlepszą koszykarską ligę świata NBA, a także rozgrywki piłki ręcznej na najwyższym poziomie (VELUX EHF Liga Mistrzów i VELUX EHF Liga Mistrzyń, PGNiG Superliga).

Będziemy na bieżąco informowali naszych abonentów o wszystkich nowościach w naszej ofercie, gdyż zawsze będziemy dążyć, aby pozostać najlepszą platformą płatnej telewizji w Polsce"

Najwyżej ocenione komentarze - zobacz wszystkie

nc+: "walczymy o nowe prawa, żeby pocieszyć naszych klientów" hahhahaha !!!
 54  
Ale żałośni są
 50  
Jeszcze nba straćcie i zostaną wam bierki i warcaby ;) No i tak nasza niby liga ;)
 42  
Nowe prawa tylko ciekawe do czego tym razem, bierki, skoki do wody czy może curling
 39  
Kochani będzie coś specjalnego na otarcie łez. Festiwale disco polo ;)
Polacy kochają disco polo więc na pewno znajdą się chętni na płacenie za pakiet C+ ;)
 34  
Wrzesień 2017 - RIP Canal+ u mnie w domu.

Coraz mniej filmu, coraz mniej sportu... nie mam zamiaru płacić 40 zł za wybrakowany Canal+ Select u siebie w kablu za to coś. No chyba, że zmienią cenę to może zostanę.

Ale na chwilę obecną postanowione - BYE!
Wypowiedzenie już poszło tydzień temu...
 33  
Nowe prawa tylko ciekawe do czego tym razem, bierki, skoki do wody czy może curling
Przejmą od polsatu prawa do Celebrity Splash! ;)
 29  
Tak to jest gdy przepłaca się za esktra klapę ;) NBA też pewnie stracą na rzecz ES ;)
 24  
Sposob w jaki jest zarzadzana nc+ wpla o pomste do nieba. Dawno nie bylo tak wszechstronnie nieutalentowanego ignoranta jak obecny prezes. Doslownie anty Midas. Czego sienie tknie to zamienia w chaos. Czlowiek chodzaca porazka. Gosc spusci ta platformę na samo dno. Nie ma zadnego pomyslu ani strategii. Potrafi tylko przegrywac. Chodzaca francuska porazka.
 18  
No od nowego sezonu Mistrzostwa w Szachach będą w NC+ na wylacznosc :)
 17