Łukasz Szewczyk30.06.2017 (12:22)25 komentarzy

Platforma nc+ ponownie pyta abonentów o Canal+ i dekodery 4K

Trwają przetasowania na telewizyjnym rynku praw sportowych. Platforma nc+ przymierza się do kolejnych zmian w swoim pakiecie premium - Canal+. Na razie operator pyta o opinię swoich abonentów. Co planuje?
Ostatnie miesiące nie są najlepsze dla platformy nc+, której głównym produktem jest pakiet Canal+. Kilka dni temu Polsat poinformował o przejęciu Ligi Mistrzów oraz Ligi Europejskiej. Platforma nc+ szybko odpowiedziała, pocieszając, że wybrane mecze abonenci obejrzą w darmowej telewizji oraz informując o zakupie nowych praw m.in. do siatkarskiej Ligi Mistrzów oraz Rajdowe Mistrzostwa Świata. To jednak nie uspokoiło abonentów, którzy od kilku dni ostro krytykują nc+. Nic w tym dziwnego, bo pakiet Canal+ przez wiele lat kojarzył się kibicom z bogatą oferta piłkarską. Abonenci najczęściej podkreślają, że nadawca traci silne prawa piłkarskie, ale cen za Canal+ nie obniża.
Wiele wskazuje na to, że Canal+ będzie musiał wprowadzić nową politykę sprzedażową. Z nieoficjalnych informacji wynika, że platforma nc+ pracuje nad nową pakietyzacją. Operator nie ma wyjścia. Trudno oczekiwać, by kibic znacznie mniej popularniejszych od piłki nożnej dyscypliny (np. siatkówka, piłka ręczna, żużel, regaty czy golf) wydał dodatkowo kilkadziesiąt złotych miesięcznie za dostęp do Canal+.

Zewnętrzna firma na zlecenie nc+, wśród abonentów platformy, ponownie przeprowadza ankietę dotyczącą oceny planowanych zmian w ofercie. Z ankiet wynika, że platforma nc+ rozważa kilka pomysłów na sprzedaż pakiet Canal+. Jeden z nich zakłada przywrócenie podziału samego pakietu Canal+ na film i sport. Przypomnijmy, że podobny rozdział (szczególnie w kablówkach) był dostępny już kilka lata temu, tuż po starcie nc+, a przed poszerzeniem pakietu o Canal+ Seriale i Canal+ Discovery.

Innym rozważanym modelem sprzedaży jest wprowadzenie tematycznego podziału kanałów platformy nc+ (np. pakiet filmowy, sportowy, dziecięcy, popularnonaukowy). W skład poszczególnych pakietów wchodziłyby także odpowiednie tematycznie stacje Canal+. Przykładowo w pakiecie z kanałami dziecięcymi znalazłby się Canal+ Family, a w pakiecie z kanałami popularnonaukowymi Canal+ Discovery.

Dodatkowo platforma nc+ planuje wprowadzić na rynek dekoder 4K UltraBox+. Urządzenie pozwalałoby nie tylko na oglądanie treści w jakości 4K, ale także m.in. na oglądanie i nagrywanie do 4 kanałów telewizyjnych na dysk o pojemności 1 TB.

Zaznaczmy, że na chwilę obecną nie wiadomo kiedy i jakie miany w pakiecie Canal+ zostaną wprowadzone na rynek. Na razie trwa zbieranie opinii na temat nowej oferty wśród wybranej grupy abonentów. Dzięki głosom klientów zostaną podjęte ewentualne zmiany w pakiecie. O wszystkich zmianach platforma nc+ będzie informowała na bieżąco.

Komentarze (1 - 10 z 25)

Czas na zmiany lepiej późno niż wcale .
 18  
To już ostatnie podrygi, kiedy serwis w końcu OTT? Była gadka, że 1 kwartał 2017 i co? gó....
W Niemczech jest serwis DAZN za 10 euro mam Premier League, Serie A, La Liga, Ligue 1, mecze eliminacyjne do mundialu 2018, NBA, NFL, NHL, skróty z Bundesligi 40 minut po meczu od tego sezonu, magazyny ligowe, w przyszłym roku Champions League. Oglądam kiedy chce i na czym chce iPhone, PS4 czy laptop, w każdej chwili mogę zrezygnować. Bez talerza, kabli, dekoderów, pilotów - Wolność.
 10  
Po co mi ten ich dekoder? Mam sobie regaty nagrywać? :):):)
 17  
Pamiętam rok 2015 u siebie w kablówce:
Canal+ Film+ za 25 zł
Canal+ Sport+ za 25 zł
Canal+ Sport&Film za 30 zł

W ofercie m.in. Liga Mistrzów, Liga Europy, liga francuska. włoska, hiszpańska
 13  
Po utracie tylu praw sportowych, telewizji powtórkowej i ubogiej ofercie filmowej macie ode mnie 4K(opy) w d. !!!
 19  
mnie zastanawia cos innego, co oni beda pokazywali od przyszlego roku na tych 8 kanałach canal+ ? skoro utracili tyle praw, z drugiej strony az strach pomyslec ile by chcieli za paczke c+ gdyby mieli te prawa co ma eleven sport jak i by zachowali lm i le ;)
 15  
to oni maja az tyle kanalów ze musza robic pakiety dla dzieci, naukowe.
rozumiem film, sport ( chodz sportu to za duzo nie ma).
co co mieszac. dac paczke c+ za 25 pln/miesiac - bo tyle jest ona warta.
a znajac pazernych zabojadów to bedzie 25 pln za pakiet.
 8  
moga dac jedna cena za pojedynczy1 kanal np 15zl.-20. za 1 canal+, ale pozostawic pakiet gdzi ze 8kanalow jest x cena
 9  
mnie zastanawia cos innego, co oni beda pokazywali od przyszlego roku na tych 8 kanałach canal+ ? skoro utracili tyle praw, z drugiej strony az strach pomyslec ile by chcieli za paczke c+ gdyby mieli te prawa co ma eleven sport jak i by zachowali lm i le ;)
Kiedyś kanały Canal+ były dostępne w pakietach i pakiet „Canal+ Platinum” z całą paczką Canal+ kosztował 119 zł. W niższym pakiecie „Canal+ Gold” za 99 zł nie było sportu, a w jeszcze niższym „Canal+ Silver” za 79 zł nie było i sportu i filmu. Kanały Canal+ z wyższego pakietu były dostępne do 2 miesięcy w prezencie.
 9  
NO TYLE GADANIA I DOPIERO ZALAPALI ZE PORA NA ZMIANY W PAKIETACH SZKODA ZE NIE ZROBILI TYCH ZMIAN DAWNIEJ TO MOZE BY NIE BYLO TAK ZLE TERAZ.CIEKAWY JESTEM CO JEST W TYCH ANKIETACH I CZY WRÓCI PEŁNA OFERTA ZA 99ZŁ JAK TO BYLO KIEDYS?
 4