Łukasz Szewczyk17.07.2017 (13:18)11 komentarzy

Piłkarski Puchar Niemiec w Eurosporcie przez cztery lata

Eurosport nabył wyłączne prawa do transmisji Pucharu Niemiec. Umowa została zawarta na cztery lata, począwszy od sezonu 2018/2019. Dzięki niej polscy widzowie będą mogli śledzić rywalizację niemieckich klubów zarówno na antenach Eurosportu, jak i na platformie Eurosport Player.
Puchar Niemiec
- Piłka nożna to obok sportów zimowych, kolarstwa i tenisa, jeden z filarów oferty programowej Eurosportu. Cieszymy się, że na naszych platformach nadal będą obecne największe piłkarskie emocje. Co istotne, strategiczna inwestycja w prawa do transmisji Pucharu Niemiec, w którym na co dzień gra wielu polskich piłkarzy, to decyzja podjęta konkretnie z myślą o polskim rynku i polskich kibicach - powiedziała Dorota Żurkowska-Bytner, SVP Country Manager Discovery w Polsce.
Puchar Niemiec to obok Bundesligi najbardziej atrakcyjne i prestiżowe rozgrywki futbolowe w Niemczech. Od 1985 roku na murawie legendarnego Stadionu Olimpijskiego w Berlinie odbywa się jego wielki finał, mający stałe miejsce w kalendarzu najważniejszych wydarzeń piłkarskich w Europie. Rywalizacja obejmuje 6 rund rozgrywanych od sierpnia do maja. Od samego początku staje do niej czołówka niemieckich klubów m.in. Bayern Monachium, Borussia Dortmund oraz Schalke 04 Gelsenkirchen. Zdobywca trofeum uzyskuje prawo do gry w europejskich pucharach oraz do pojedynku o Superpuchar Niemiec z mistrzem Bundesligi.

Na kartach historii w rozgrywkach Pucharu Niemiec znakomicie zapisali się także Polacy. Tylko trzem zawodnikom udało się strzelić hat-tricka w meczu finałowym - ostatnim z nich był Robert Lewandowski, grający wówczas w barwach Borussi Dortmund w pamiętnym meczu przeciw Bayernowi Monachium. W latach 2001 i 2002 dwa razy z rzędu po trofeum sięgnęła jedna z najlepszych w historii par obrońców ligi niemieckiej - Tomasz Hajto oraz Tomasz Wałdoch, grający wówczas w barwach Schalke 04 Gelsenkirchen.

Kontrakt został podpisany na lata 2018-2022 i dotyczy terytorium Polski

Komentarze (1 - 10 z 11)

I bardzo dobrze. Bundesligę pokazywali długo i dobrze ( tak ja to widzę ), mam nadzieję, że podobnie będzie z Pucharem.
 15  
Brawo Eurosport :)
 17  
Kompletnie nieistotna informacja. Ten puchar to taki dodatek zapchaj dziurę. Nie ma co przeceniać animjego wartości ani atrakcyjności.
 7  
Zabrali im bundesligę to mają na otarcie łez deutsche pokal chociaż
 6  
A do tej pory gdzie był transmitowany - tvp ?
 1  
gdyby nie reprezentacja Polski to dziad Szpakowski nie miałby co komentować
 0  
tyle że dopiero za rok
 1  
Puchar Niemiec tylko 1. runda i finał są w weekendy, reszta rund we wtorek i środę. Czy wiadomo czym Eurosport2 wypełni popołudnia w soboty i niedzielę?
 1  
I dobrze może wreszcie TVP Sport nie będzie tak olewać Pucharu Francji
 3  
Przecież Puchar Francji i Niemiec kończą się im w tym samym sezonie.Gratuluję braku wiedzy.
 3