Łukasz Szewczyk17.07.2017 (14:31)brak komentarzy

"Hardcore Henry", "Nowe przygody Alladyna", "Mechanik: Konfrontacja", "Dziedzictwo krwi" w Canal+

Sierpień z adrenaliną na antenie Canal+. Wśród premier m.in. "Nowe przygody Alladyna", thriller "Mechanik: Konfrontacja", przebojowy "Hardcore Henry", sensacyjne "Dziedzictwo krwi" oraz oparta na przebojowym sitcomie komedia - "Absolutnie fantastyczne".
"Hardcore Henry"
Bagdad, Aladyn i latające dywany, czyli baśnie z czasów dzieciństwa z przymrużeniem oka i nie tylko dla najmłodszych. Francuska komedia "Nowe przygody Alladyna" (premiera 5 sierpnia) w reżyserii Arthura Benzaquena \ zabierze widzów w podróż do czasów wielkich sułtanów i przebiegłych wezyrów. Dwaj drobni złodzieje, uciekając przed pogonią w wielkim domu towarowym, znajdują schronienie w dziale dziecięcym. Nie mając żadnej drogi ucieczki, ostają zmuszeni przez dzieci do opowiadania bajek. Niesieni ich niezwykle swobodną narracją przenosimy się do Bagdadu, w którym latające dywany są na porządku dziennym, bohaterowie bronią pięknych księżniczek, a popsuć ich szyki chcą przebiegli czarodzieje oraz przeróżnej maści wezyrowie i sułtani.
Poziom emocji zapewni widzom również thriller w gwiazdorskiej obsadzie - "Mechanik: Konfrontacja" (12 sierpnia). Na ekranie m.in. Jason Statham, Jessica Alba i Tommy Lee Jones. Arthur Bishop (Jason Staham) w kręgach wtajemniczonych uważany jest za najskuteczniejszego zawodowego eliminatora na świecie. Jego ofiary znikają bez śladu, a okoliczności zawsze wskazują na nieszczęśliwy wypadek. Po latach "kariery" Bishop postanawia zerwać z krwawą przeszłością, by zacząć nowe życie u boku ukochanej kobiety. Niestety w jego branży nie przewiduje się wcześniejszych emerytur. Największy wróg Bishopa znów daje o sobie znać.

Dawkę adrenaliny podniesie także "Hardcore Henry" (19 sierpnia), czyli "Robocop", "Sin City" i "Martwe zło" w jednym, ale także pierwszy film akcji nakręcony z perspektywy pierwszoosobowej. Na ekranie m.in. znany z filmu "Dystrykt 9" Sharlto Copley oraz Tim Roth. Budzisz się, ale nic nie pamiętasz. Nie wiesz kim jesteś, ani jak tu się znalazłeś. Atrakcyjna kobieta twierdzi, że jest twoją żoną. Nieźle. Nie mija pięć minut, gdy padają pierwsze strzały. Ledwo uchodzisz z życiem, ale twoja żona ma mniej szczęścia. Zostaje uprowadzona. Szybko orientujesz się, że jesteś maszyną do zabijania. Jak się tego wszystkiego nauczyłeś? Kto cię szkolił? Kto teraz chce twojej śmierci? Dowiesz się, jeśli przeżyjesz.

Sierpniowa oferta to także thriller reżysera dyptyku kryminalnego "Wróg publiczny nr 1" oraz "Wróg publiczny nr 2." - "Dziedzictwo krwi" (26 sierpnia). W roli głównej Mel Gibson. John Link (Mel Gibson) po wyjściu z więzienia wiedzie spokojne, pustelnicze życie i trzyma się z dala od problemów. Pewnego dnia w jego drzwiach staje 17-letnia córka (Erin Moriarty), której nie widział od wielu lat. Ścigana przez członków meksykańskiego gangu narkotykowego dziewczyna ma nadzieję, że ojciec wybawi ją z kłopotów.

W sierpniu nie zabraknie również humoru, który zapewni komedia prosto z ojczyzny najzabawniejszych seriali: Wielkiej Brytanii. "Absolutnie fanatystyczne" (28 sierpnia) to oparty na przebojowym brytyjskim sitcomie, prawdziwy aktorski popis absolutnie fantastycznych Jennifer Saunders i Joanny Lumley. Edina Monsoon (Jennifer Saunders) i Patsy Stone (Joanna Lumley) nadal trzęsą londyńskim światem mody, gwiazd i celebrytów, dzieląc swój czas między zakupy i balowanie w najmodniejszych klubach. Gdy media obarczają je winą za skandaliczny incydent w trakcie jednej z imprez, Edina i Patsy padają ofiarami ataku ze strony brukowych dziennikarzy i paparazzi. Bez grosza przy duszy uciekają na francuską Riwierę, gdzie wspólnie układają plan, który może im zapewnić powodzenie i bogactwo przez resztę życia.

W sierpniowe piątki rozrywkę zapewnią równie trzymające w napięciu "Wakacje z twardzielami", w programie którego: "Dorwać Wattsa" (4 sierpnia) z Jackie Chanem w roli głównej, "Krwawa noc" (11 sierpnia), w której wystąpili Danny Trejo, thriller "Kodeks sprawiedliwego" (18 sierpnia) ze Stevenem Seagalem oraz "Ostatnia misja USS Indianapolis" (25 sierpnia), w którym u boku Nicolasa Cage'a wystąpiła także Weronika Rosati.

Canal+ w ramach cyklu "Made in Europe" zaprosi także na kolejne filmy z europejskiego podwórka. W programie: "Komuna" Thomasa Vinterberga, "Julieta" hiszpańskiego mistrza Pedro Almodóvara, "Zagubieni" Petra Zelenki (czeski kandydat do Oscara 2017) oraz polski thriller "Jestem mordercą" w reżyserii Macieja Pieprzycy.