Łukasz Szewczyk19.07.2017 (13:39)4 komentarze

Jesienią pierwsza lokalna produkcja Da Vinci Learning w Polsce. Rodzinny teleturniej wiedzy

Kanał telewizyjny Da Vinci Learning pierwszy raz w swojej historii przygotowuje lokalną produkcję dedykowaną specjalnie na polski rynek.
"Czy jesteś taki mądry jak ja" / Fot. Da Vinci Learning
"Czy jesteś taki mądry jak ja" / Fot. Da Vinci Learning
"Czy jesteś taki mądry jak ja?" - to program, do którego nagrania właśnie się rozpoczęły, mający formułę lubianego przez widzów teleturnieju. W każdym z odcinków rywalizują ze sobą trzy zespoły, składające się z rodzica i dziecka. Wszyscy odpowiadają na 4 pytanie z 10 kategorii, takich jak: wielcy odkrywcy i naukowcy; wynalazki i wynalazcy; zwierzęta i ich tajemnice; kosmos daleki i bliski; lądy, morza, oceany; wielcy artyści i ich dzieła; świat biologii; fascynujące budowle, architektura; lektury i legendy

W programie dochodzi do wielu zabawnych sytuacji, mamy szansę zaobserwować nie tylko rywalizację między zespołami, ale także rodzicami i dziećmi o to, które z nich pamięta więcej z poszczególnych dziedzin wiedzy. Program "bawi i uczy", ponieważ w każdym odcinku padają prawidłowe odpowiedzi
na wszystkie pytania, co pozwala także widzom na sprawdzenie swojej wiedzy.
Pomysł programu powstał w polskim oddziale kanału Da Vinci Learning .

- Cieszę się, że po raz pierwszy będziemy mogli przedstawić naszym widzom program realizowany w Polsce, odpowiadający na potrzeby edukacyjnej rozrywki, które sygnalizują nam nasi widzowie. To kolejny element naszych działań przewidzianych na ten rok. Cały czas trwa wakacyjna akcja promocyjna nad polskim wybrzeżem pod hasłem "Baw się nauką z Da Vinci Learning". Jesienią planujemy kolejne niespodzianki - powiedział Grzegorz Płaza, odpowiadający za działania kanału w Polsce.

Pierwszy sezon będzie liczył 10 odcinków. Premiera przewidziana jest na przełom września i października tego roku .

Komentarze (1 - 4 z 4)

Lokalna, no to reklamy czas zacząć. Lubię ten kanał wieczorem ciekawy i bez reklam. No ale w Polsce za dobrze by było i pewno to się zmieni (dla dobra widza, oczywiście)
 5  
Fajne było "Czy jesteś mądrzejszy od piątoklasisty?"
 3  
Czy to liternictwo nie jest podróbką logotypów z filmowej serii o przygodach Indiany Jonesa ?
 1  
- Super, że Polskie Programy i produkcję są rozwijane - Historia: mówi, że Polska "Teoria edukacji" - była mocnym akcentem.. :) ; a "Reklama" - no cóż dźwignią handlu.
 0